/Miałeś Pawle złoty róg…

Miałeś Pawle złoty róg…

30 sierpnia w Warszawie odbył się kolejny Marsz po JOW-y zorganizowany przez Ruch na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Tysiąc osób z całej Polski, my wszyscy zaprawieni w bojach WoJOWnicy, nasze rodziny i znajomi, od lat wierni głoszonej idei, która może i powinna zmienić Polskę na lepsze.

Wspaniała pogoda, w blasku słońca przemaszerowaliśmy z Placu Zamkowego do Sejmu na Wiejską.

Król Zygmunt III Waza nie pierwszy raz był świadkiem naszego Marszu. W tym roku gościł na Marszu Paweł Kukiz – człowiek, który miał niepowtarzalną szansę na dokonanie istotnej zmiany – ale zmarnował tę szansę, na własne życzenie i moim zdaniem bezpowrotnie.

Spodziewaliśmy się, że w tak szczególnej chwili, na kilka dni przed referendum do Warszawy ściągnie wiele tysięcy Obywateli z całej Polski, że wszyscy razem poniesiemy nasze przesłanie do naszych domów, zakładów pracy, środowisk, że będziemy się cieszyć tym świętem wolności i demokracji, jakim zawsze jest referendum, zwłaszcza w tak kluczowych sprawach jak kształt ordynacji wyborczej.

Przybył jedynie tysiąc najwierniejszych.

Referendum przeminie i wybory też się na jesieni odbędą. Pamiętajmy, aby aktywnie uczestniczyć w demokracji, która nigdy nie jest dana raz na zawsze.

Marsz po JOW-y, jego przesłanie, ludzie, którzy w nim uczestniczyli, to nie jest sezonowy SHOW, to jest poważne przesłanie, apel, wręcz krzyk o kluczową zmianę jakości polskiej polityki – o ordynację większościową w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych.

Nikomu nie pozwolimy rozmieniać tej ponadczasowej wartości na drobne…

Dziękuję niestrudzonemu prof. Andrzejowi Czachorowi i Remigiuszowi Zarzyckiemu oraz wszystkim, bez których ten Marsz by się nie odbył.

My wszyscy, i każdy z nas z osobna, jesteśmy dzisiaj zarówno spadkobiercami, jak i wykonawcami testamentu prof. Jerzego Przystawy, który nauczył nas praktycznej miłości do Polski.

Nikt za nas tego nie zrobi… nikt.

1 września 2015

About Wojciech Papis

przedsiębiorca; prezes Stowarzyszenia Obywatele i Sprawiedliwość; wiceprezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej OIG; uczestnik Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych
1 308 wyświetlen