/Kongres Protestu Obywateli w Warszawie

Kongres Protestu Obywateli w Warszawie

 

Szanowni Państwo, Drodzy WoJOWnicy,

 

31 marca 2012 roku odbył się w Warszawie z inicjatywy kolegi Janusza Sanockiego Kongres Protestu, w którym uczestniczyło około 200 osób z kilku środowisk ruchów obywatelskich.

 

W imieniu Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych przemawiał prof. Jerzy Przystawa. Głos zabrali również między innymi : Jerzy Jachnik – prezes Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu – Afery i Bezprawie oraz Adam Słomka – jedyny skazany prawomocnym 14-dniowym aresztem za bezprawny (orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego) stan wojenny.

 

Wsłuchując się w głosy mówców można było odnieść wrażenie, że ten Kraj, to Państwo nie stoi już nad przepaścią, lecz że w tę przepaść leci.

 

Państwo (jego istotna część), w dosłownym tego słowa znaczeniu, spadło w przepaść pod Smoleńskiem, więc coś w tym jest.

 

Uczestnikami Kongresu byli także poszkodowani przez ZUS, US, czy wymiar niesprawiedliwości przedsiębiorcy, do których sam należę.

 

Gdy się tak słuchało tego, co spotkało zwyczajnych, uczciwych ludzi, którzy za swoją ciężką i odpowiedzialną pracę potracili cały dobytek z powodu bezprawnych działań organów państwa powołanych do obrony praw człowieka (w tym sądów i prokuratury) to człowiek zaczynał się zastanawiać, czy nie jest to czasem sen ze świata Sławomira Mrożka, czy Franza Kafki.

 

Co my – zwyczajni Obywatele – możemy zrobić, aby ten stan rzeczy, stan politycznej i moralnej degrengolady tak zwanych elit w Polsce zmienić.

 

Pozostawanie biernym, moim zdaniem, nie zda się na nic, z tego prostego powodu, iż mamy w historii aż nadto dowodów na to, że bierny obywatel ma zero szans w konfrontacji ze zdemoralizowanym aparatem państwa, popatrzmy chociaż na los Żydów – obywateli niemieckich w III Rzeszy Niemieckiej.

 

Cóż więc zatem mamy robić? Dzisiejszej władzy nie rusza nawet dwa miliony podpisów obywateli zebranych w sprawie o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego w sprawie emerytur – oddalając pisemny wniosek dwóch milionów ludzi w Sejmie, tych ponad dwustu posłów kpi sobie nie tylko z demokracji, ale kpi sobie z obywali jako takich. Poza tym po co nam takie prawo, które pozwala oddalić wniosekdwóch milionów obywateli? Na co nam taka atrapa prawa?

 

Zatem samo palenie opon pod Sejmem i organizowanie demonstracji nie wystarczy. Wiem to z autopsji, kiedy w 2009 roku razem z pięcioma tysiącami kolegów kupców z KDT maszerowaliśmy pod Sejm, Urząd Rady Ministrów i stoczyliśmy kilkugodzinny bój w centrum Warszawy z przeważającymi siłami Policji i firmy ochroniarskiej.

 

Problem polegał na tym, że ówczesne działania władz Warszawy w tym prezydenta Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz były nielegalne, co można udowodnić przed sądem. Pytanie tylko przed jakim sądem.

 

Dzisiaj sytuacja jest jeszcze bardziej patologiczna niż w 2009 roku. Rozkład Państwa postępuje. Część funkcji państwa polskiego przejmują struktury Unii Europejskiej, część z nich zanika (np. wojsko, obronność), następuje rozpad służby zdrowia i edukacji, pozbawia się obywateli biernego prawa wyborczego, z przedsiębiorców czyni przestępców, ale kasty: polityków, urzędników, prokuratorów i sędziów trzymają się dzielnie.

 

 

 

Wnioski:

 

Wszelkie stowarzyszenia obywateli, świadome istniejących zagrożeń i gotowe bronić swoich praw zapisanych w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietna 1997 roku, którą ówczesny Prezydent Polski rozsyłał nam po domach oraz praw zapisanych w ustawach powinny aktywnie przeciwstawiać się bezprawiu w zorganizowanej i skutecznej formie.

 

Kongres Protestu, który odbył się w Warszawie, może być takim początkiem.

 

To zależy od nas.

 

Korzystając z okazji, że zbliżają się Święta Zmartwychwstania Pańskiego, życzę wszystkim radosnych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkiej Nocy.

 

 

 

Wojciech Papis

prezes Stowarzyszenia Obywatele i Sprawiedliwość www.obywateleisprawiedliwosc.pl

wiceprezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej OIG www.kph.pl

Ruch na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych www.jow.pl

 

 

 

Wojciech Papis razem z Dariuszem Połciem protestujący z kupcami z KDT –  Warszawa, lipiec 2009 r.

 

 

 About Wojciech Papis

przedsiębiorca; prezes Stowarzyszenia Obywatele i Sprawiedliwość; wiceprezes Kongregacji Przemysłowo-Handlowej OIG; uczestnik Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych
1 251 wyświetlen