/Pożegnanie śp. prof. Jerzego Przystawy

Pożegnanie śp. prof. Jerzego Przystawy

 

Jerzy Przystawa 29.IV.1939 – 3.XI.2012


Wygłoszone na cmentarzu we Wrocławiu w dniu 10.XI.2012

 

 

Świętej pamięci profesora Jerzego Przystawę Wielkiego Polaka animatora i przywódcę Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych JOW żegnają ci, których w tym Ruchu zjednoczyłeś.

 

Zjednoczyłeś nas przekonaniem, że naprawę polskiego państwa – najwyższego spośród doczesnych dobra wspólnego wszystkich Polaków – należy rozpocząć od wprowadzenia prawdziwie wolnych wyborów do Sejmu Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.

 

Wyborów wolnych tj. organizowanych w jednomandatowych okręgach wyborczych, na zasadzie uczciwego konkursu.

 

Dziś niestrudzonego apostoła idei JOW, który do najdalszych zakątków Polski, przez dwadzieścia lat docierał niezawodnie z wiedzą o problemie wyborczym, żegnają Rodacy ze wszystkich ziem naszej Ojczyzny, jak długa i szeroka, wdzięczni za gigantyczną pracę, jakiej dokonałeś.

 

Dzielimy wielki ból bliskich śp. profesora Jerzego Przystawy Polaka, wielkiego gorącym sercem i wybitnym umysłem, a przede wszystkim wizją Polski silnej świadomością jej pełnoprawnych Obywateli – gospodarzy we własnym domu.

 

Twoją pamięć czcić będziemy wiernością tym wartościom, za które dałeś samego siebie.

 

 

 

About Jerzy Gieysztor

Jerzy Gieysztor (1936-2016) – mgr. inż. miernictwa elektronowego; jak wspomina Jerzy Gieysztor: "Ze wszystkiego się śmieje, ale jest uparty i nie ujawnia swoich poglądów" – użalał się przedstawiciel czerwonych, kiedy w roku 1977 przeciwstawiłem się władzy Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie pracowałem przez kilka dziesięcioleci; uczestnik Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW od 1998 r.
620 wyświetlen