Szanowni Państwo,

W sobotę, 27 marca, odbył się we Włocławku Zjazd Zalożycielski Krajowego Komitetu Referendalnego o JOW w wyborach do Sejmu RP. Przesyłam do wiadomości Państwa imienny skład Komitetu. Skład ten nie jest zamknięty i mogą jeszcze do niego dołączyć inne osoby, którym, z różnych względów, nie udało się do nas zgłosić przed 27 marca.

Uchwałą Zjazdu został mi powierzony zaszczyt reprezentowania Komitetu i funkcje pełnomocnika listy referendalnej. Zjazd również zobowiązał mnie do powołania pełnomocników regionalnych, którzy będą organizowali akcje w swoich regionach. Już na Zjeździe szereg osób podjęło się tej pracy i organizowania akcji w swoich regionach. Proszę o zgłaszanie się osób, które są gotowe poświęcić tej sprawie swój czas i możliwości. Proszę również o wszekie uwagi i rady, jakie mogą być pomocne w sprawnym zorganizowaniu i przeprowadzeniu akcji referendalnej. Listę pełnomocników regionalnych podam do Państwa wiadomości, jak tylko zostanie skompletowana.

Serdecznie pozdrawiam,
Jerzy Przystawa

Krajowy Komitet Referendalny o JOW w wyborach do Sejmu RP

16 lipca 2004

  1. Adam Abramowicz, prezes koła Fundacji 'Pro Veritate', Biała Podlaska
  2. Jerzy Adamczyk, dr inż., nauczyciel akademicki, Politechnika Lubelska
  3. Mieczysław Adamczyk, prof. dr hab., rektor Wszechnicy Świętokrzyskiej, Kielce
  4. Przemysław Adamowicz, student PWr, Wrocław
  5. Krzysztof Andrzejewski, dr, fizyk, IEA, Świerk
  6. Stanisław Arczyński, radny RM Nysy
  7. Piotr Babiński, plastyk, Gdańsk
  8. Sławomir Babraj, inż. mechanik, Wrocław
  9. Andrzej Bachan, przewodniczący Rady Gminy Człuchowa
  10. Jacek Badowski, Wrocław
  11. Lila Badurska, Biuro Ruchu JOW, Gdańsk
  12. Bożena Banachowicz, przewodnicząca OZZPiP, Włocławek
  13. Andrzej Banaszyński, wójt g. Mieścisko
  14. Hieronim Bartkowiak, politolog, Śrem
  15. Jerzy Bartkowiak, burmistrz m. Kościana
  16. Wiesław Baryła, wicestarosta powiatu kościerskiego
  17. Waldemar Bator, Płock,
  18. Zbigniew Batorski, TVP3 Świętokrzyski Ośrodek Regionalny, Kielce
  19. Stanisław Bednarczyk, skarbnik g. Nysy
  20. Andrzej Bednarz, dr, rektor Wyższej Szkoły Administracji Publicznej, Kielce
  21. Józef Bednarz, wójt g. Milówki
  22. Bogna Bender-Motyka, zarząd Towarzystwa Promocji Lubelszczyzny 'Pro Publico Bono', Lublin
  23. Grzegorz Benedykciński, burmistrz m. Grodziska Mazowieckiego
  24. Wacław Berens, dr med., Świętokrzyskie Centrum Onkologii, Kielce
  25. Wiesława Bernaś, Nysa
  26. Paweł Betkier, Urząd Miasta Włocławka
  27. Józef Białek, przedsiębiorca, wydawca, Sadków k. Wrocławia
  28. Daria Bielerzewska, lekarz rodzinny, Poznań
  29. Andrzej Bielerzewski, radny RM Poznania
  30. Paweł Bielinowicz, burmistrz m. Szczytna
  31. Andrzej Błachut, dr, rektor Wyższej Szkoły Umiejętności, Kielce
  32. Wojciech Błasiak, dr, socjolog, nauczyciel akademicki UŚ, Dąbrowa Górnicza
  33. Grzegorz Błaszczuk, Korfantów
  34. Irena Błaut, księgarz, Lubin
  35. Barbara Bogdańska, kardiolog, przewodnicząca Komisji Zakładowej NSZZ 'Solidarność' w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie
  36. Ryszard Bogusz, prezydent m. Skierniewic
  37. Leszek Borkowski, Siedlce
  38. Igor Brudnowski, student politologii, Uniwersytet Szczeciński
  39. Marek Brzeziński, przewodniczący NSZZ 'Solidarność' w MPWiK, Lubin
  40. Miłosz Bubnow, Urząd Miasta Włocławka
  41. Leszek Bucki, radny RM Nysy
  42. Adam Budyłowski, prezes Opolskiego Ruchu Obrony Bezrobotnych, Opole
  43. Krzysztof Bukiel, dr med., przewodniczący Zarządu Krajowego OZZL, Stargard Szczeciński
  44. Agnieszka Bury, Nysa
  45. Jan Busse, przedsiębiorca, Lubin
  46. Sławomir Bykowski, burmistrz m. Radziejowa
  47. Stefan Cacoń, prof. dr hab., Akademia Rolnicza, Wrocław
  48. Katarzyna Cegłowska, studentka AR, Poznań
  49. Krzysztof Cena, prof. dr hab., biofizyk, Perth, Australia
  50. Andrzej Ceitel, Czarnoszyce
  51. Stanisław Chalimoniuk, burmistrz m. Niemodlina
  52. Krystyna Chmieleńska, dr, chemik, nauczyciel akademicki UWr, Wrocław
  53. Andrzej Chmielewski, dyrektor Biura Prasowego UM Włocławka
  54. Krzysztof Charszla, Kościerzyna
  55. Ryszard Chodynicki, dr, poseł na Sejm III RP, Toruń
  56. Danuta Chomyn-Ostrowska, Nysa
  57. Bogusław Chorąży, urzędnik, Lubin
  58. Piotr Chrabak, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
  59. Antoni Chrobak, Lubin
  60. Antoni Chrzonstowski, zastępca prezydenta m. Lublina, Lublin
  61. Agnieszka Chwalczuk, studentka UAM, Poznań
  62. Jan Chwiędacz, burmistrz m. Imielina
  63. Jolanta Cicha, Uniwersytet Zielonogórski, Zielona Góra
  64. Anna Cichocka-Gireń, Ligota Piękna k. Wrocławia
  65. Leszek Ciesek, prezes zarządu firmy 'Efektor', Kielce
  66. Maciej Cieśla, student PWr, Wrocław
  67. Wojciech Ciężkowski, prof. dr hab., Wydział Górniczy PWr, Wrocław
  68. Gracjan Cimek, publicysta, politolog, Gdańsk
  69. Mieczysław Ciosek, prof. dr hab., prodziekan Wydziału Nauk Społecznych UG, Gdańsk
  70. Roman Ciosmak, Nysa
  71. Zbigniew Cymerman, Wrocław
  72. Grzegorz Cyrzan, starosta powiatu kościerskiego, Kościerzyna
  73. Andrzej Czachor, prof. dr hab., fizyk, IEA, Warszawa
  74. Wojciech Czech, przewodniczący Zgromadzenia Stowarzyszenia 'Rzecz Pospolita', wojewoda katowicki w latach 1990-94, Katowice
  75. Stanisław Czepiel, radny RM Nysy
  76. Ignacy Czeżyk, radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Puławy
  77. Piotr Czubiński, Człuchów
  78. Zdzisław Czucha, burmistrz m. Kościerzyny
  79. Mirosław Dakowski, prof. dr hab., fizyk, Akademia Podlaska, Warszawa
  80. Stanisław Dąbrowski, sołtys, pow. człuchowski
  81. Roman Dera, prezes Wielkopolskiego Zrzeszenia Handlu i Usług, Poznań
  82. Bronisław Derlicki, burmistrz m. Brodnicy
  83. Alina Dobrowolska-Segit, socjolog, Warszawa
  84. Zdzisław Domagała, dr med., ordynator Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Kielcach
  85. Przemysław Drapikowski, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
  86. Michał Drozdek, prezes Instytutu im. Ignacego Paderewskiego, red. nacz. 'Znaków Nowych Czasów', Warszawa
  87. Leszek Dudziak, burmistrz m. Książa
  88. Waldemar Dutkiewicz, prof. dr hab., dyrektor Instytutu Kształcenia Medycznego Akademii Świętokrzyskiej, Kielce
  89. Piotr Dymiński, Krosno
  90. Witold Dyrka, student PWr, Wrocław
  91. Andrzej Dziech, prof. dr hab., rektor Wyższej Szkoły Techniki Komputerowej i Telekomunikacji, Kielce
  92. Jaromir Dziel, prezydent m. Gniezna
  93. Marian Dzięcioł, burmistrz m. Łochowa
  94. Dorota Dzięgelewska, zastępca prezydenta m. Włocławka
  95. Jan Dziubiński, prezydent m. Tarnobrzega
  96. Mirosław Ebertowski, radny g. Lipusz
  97. Krzysztof Fabianowski, burmistrz m. Strzelec Opolskich
  98. Izabela Falzmann, fizyk, nauczyciel, Warszawa
  99. Marian Flaczyński, wójt Brodnicy Śremskiej
  100. Edward Fortuniak, przedsiębiorca, Włocławek
  101. Tomasz Francuz, zastępca wójta g. Kościerzyny
  102. Irena Frankiewicz, Ligota Piękna k. Wrocławia
  103. Stanisław Frankiewicz, prawnik, Warszawa
  104. Zygmunt Frankiewicz, prezydent m. Gliwic
  105. Henryk Fraszek, radny RM Kluczborka
  106. Janusz Frąckowiak, prof. dr hab., fizyk, UŚ, prezes Zarządu Stowarzyszenia 'Rzecz Pospolita', Mikołów
  107. Piotr Frączek, filozof, KUL, Lublin
  108. Tadeusz Furgał, inż., Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
  109. Maciej Gabrysiak, Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Demokracji Lokalnej, Włocławek
  110. Grażyna Gaj, przewodnicząca Zarządu Regionu Małopolskiego OZZPiP, Kraków
  111. Janusz Gajek, przew. Komitetu Protestacyjnego Stoczni Szczecińskiej
  112. Bogdan Gas, inż., IEA, Świerk
  113. Robert Gaweł, przewodniczący Rady Miasta Gniezna
  114. Mariola Gawłowska, radna RM Włocławka
  115. Józef Gądek, wójt g. Skrzyszowa
  116. Wojciech Gąsiewski, wójt g. Płoniawy-Bramury
  117. Jerzy Gieysztor, przedsiębiorca, Wrocław
  118. Janusz Gil, burmistrz m. Połańca
  119. Stanisław Gireń, Ligota Piękna k. Wrocławia
  120. Tadeusz Gierszewski, Człuchów
  121. Damian Glanc, Polskie Stowarzyszenie Morsko-Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Chorzów
  122. Kazimierz Głowacki, dr inż., Stowarzyszenie 'Samorządny Kraków', Karków
  123. Marek Golasiński, przewodniczący Rady Gminy Brześcia Kujawskiego, Brześć Kujawski
  124. Dionizy Goliński, przewodniczący Związku Kombatantów AK w Lubinie, Lubin
  125. Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz m. Kowala
  126. Stefan Grabski, przedsiębiorca, Ruch JOW,Gdańsk
  127. Henryk Grabias, mgr inż. elektromechaniki, Zegrze
  128. Włodzimierz Graff, sekretarz Urzędu Gminy Kościerzyny
  129. Włodzimierz Grądzki, sekretarz ZK OZZL
  130. Janusz Grobel, prezydent m. Puław
  131. Robert Grochowski, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
  132. Krzysztof Grysa, prof. dr hab., kierownik Zakładu Matematyki Politechniki Świętokrzyskiej, Kielce
  133. Egeniusz Grzesik, wójt g. Lasowic
  134. Justyna Halusiak, pedagog szkolny, Człuchów
  135. Marian Harasimiuk, prof. dr hab., rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Lublin
  136. Roman Hardygora, Ligota Piękna k. Wrocławia
  137. Jerzy Holzer, prof. dr hab., historyk, PAN, Warszawa
  138. Artur Hryniuk, student, Nysa
  139. Henryk Hryniuk, przedsiębiorca, Nysa
  140. Zdzisław Ilski, dr, politolog, PWr, Wrocław
  141. Jerzy Iranek-Osmecki, historyk, dziennikarz, Monachium
  142. Jerzy Irsak, prezes Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców 'Ul. Rusałka' w Lublinie, Świdnik k. Lublina
  143. Krzysztof Jachimczak, Świdnica
  144. Danuta Jagielska, Kielce
  145. Jacek Jagielski, dr, fizyk, IEA, Świerk
  146. Jan Jagielski, prezes zarządu Radia 'Fama', Kielce
  147. Edyta Jakubiec, Nysa
  148. Ryszard Jamiński, radny RM Nysy
  149. Sławomir Janicki, dr matematyki, radny RM Lublina, Lublin
  150. Marianna Janion, doc. dr hab., ordynator Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach
  151. Joanna Jankowska-Kisielińska, dr, fizyk, IEA, Świerk
  152. Wiesław Jankowski, radny RM Człuchowa
  153. Roman Janowski, inż., Warszawa
  154. Edward Jarosiewicz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Kościerzyny
  155. Marek Jaskulski, Włocławek
  156. Elżbieta Jastrzębska, Ożarów Maz.
  157. Adrian R. Jaszewski, dr, chemik, nauczyciel akademicki, UWr, Wrocław
  158. Tadeusz Jauer, dr, gen. dyw. w st. sp., Warszawa
  159. Alina Jaworska-Matylla, dyrektor gimnazjum, Poznań
  160. Zbigniew Jeliński, sołtys, pow. człuchowski
  161. Roman Jewuła, członek Zarządu Regionu Małopolska NSZZ Solidarność, Tarnów
  162. Andrzej Jezierski, prezes firmy 'Jezierski', Kielce
  163. Ryszard Jędrzejczak, rzemieślnik, Gdańsk
  164. Janusz Jędrzejewski, prof. dr hab., fizyk, wicedyrektor Instytutu Fizyki Teoretycznej UWr, Wrocław
  165. Jerzy Jędrzejewski, Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
  166. Małgorzata Jocher, Kościerzyna
  167. Małgorzata Jóźwik, dyrektor Liceum im. St. Żeromskiego w Kielcach
  168. Marian Jurczyk, prezydent m. Szczecina
  169. Kazimierz Jurkowski, burmistrz m. Głubczyc
  170. Andrzej Juszczyk, dr, rektor Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji im. E. Lipińskiego w Kielcach
  171. Kazimierz Kaca, wójt g. Chocenia
  172. Zdzisław Kaczkowski, nauczyciel, Człuchów
  173. Józef Kalisz, prof. dr hab., kierownik Zakładu Techniki Cyfrowej, Instytut Telekomunikacji, Wojskowa Akademia Techniczna, Warszawa
  174. Grażyna Kałek, prezes Centrum Wolontariatu w Poznaniu
  175. Włodzimierz Kałek, 'Poznaniak 2003 Roku'
  176. Antoni Kamiński, prof. dr hab., Instytut Studiów Politycznych PAN, Warszawa
  177. Wojciech Kania, prezes zarządu firmy 'Kanryd', Kielce
  178. Jan Kanonowicz, radny RM Nysy
  179. Witold Karczewski, prof. dr hab., neurofizjolog, czł. rzecz. PAN, Warszawa
  180. Wiesław Karczmarek, Wrocław
  181. Danuta Karkoszka, Człuchów
  182. Adam Karpiński, prof. dr hab., Wydział Nauk Społecznych UG, Gdańsk
  183. Marcin Kasierski, biuro Zarządu Krajowego OZZL
  184. Włodzimierz Kasierski, wiceprzewodniczący OZZL
  185. Paweł Kawarski, prawnik, Warszawa
  186. Jacek Kawecki, przewodniczący Zarządu Oddziału Terenowego OZZL w Tarnowie
  187. Andrzej Kazanowski, wiceprezydent m. Skarżyska Kamiennej
  188. Bogumiła Kaźmierczak, studentka UWr, Wrocław
  189. Wojciech Kaźmierczak, student PWr, Wrocław
  190. Tomasz J. Kaźmierski, prof. elektroniki, Uniwersytet w Southampton, Wielka Brytania
  191. Janusz Kędzia, radny RM Kluczborka
  192. Jarosław Kielar, burmistrz m. Kluczborka
  193. Janusz Kiesner, dr, rektor Wyższej Szkoły Telekomunikacji i Informatyki, Kielce
  194. Witold Kieżun, prof. dr hab., Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania im. T. Koźmińskiego, Warszawa
  195. Ryszard Kijak, dr med., wiceprzewodniczący OZZL, Białystok
  196. Kazimierz Kik, prof. dr hab., dyrektor Instytutu Nauk Politycznych Akademii Świętokrzyskiej
  197. Wojciech Kilanowski, wójt g. Kiszkowa
  198. Roman Kirstein, przedsiębiorca, Opole
  199. Roman Klasa, Kościerzyna
  200. Paweł Leszek Klepka, były wiceprezydent m. Poznania
  201. Krzysztof Klicki, prezes firmy 'Kolporter' S.A., Kielce
  202. Edward Klimczak, doc., językoznawca, nauczyciel akademicki, FU Berlin
  203. Mieczysław Klopa, prof. dr hab., dyrektor Instytut Psychologii UG, Gdańsk
  204. Antoni Klusik, Opole
  205. Leon Kłodnicki, Krosno
  206. Jacek Kmieciak, przedstawiciel starostwa powiatowego, Kościerzyna
  207. Bogdan Knop, matematyk, przedsiębiorca, Częstochowa
  208. Marek Kobylarski, Nysa
  209. Jarosław Kochanowski, informatyk, Nysa
  210. Andrzej Kołodziej, dr med., OZZL
  211. Antonina Komorowska, dr biochemii, Warszawa
  212. Bogusława Konczanin, radna RM Człuchowa
  213. Józef Konopka, Nysa
  214. Ewa Kończyńska, radna powiatu włocławskiego
  215. Marek Kopel, prezydent m. Chorzowa
  216. Magda Korytowska, historyk sztuki, Wrocław
  217. Urszula Kostuch, radna sejmiku wojewódzkiego w Koszalinie
  218. Bogdan Koszuta, burmistrz m. Wąbrzeźna
  219. Jacek Kowalewski, radny m. Lubrańca
  220. Grzegorz Kowalik, przedsiębiorca, Częstochowa
  221. Janusz Kowalski, radny RM Opola, prezes Stowarzyszenia 'Stop Korupcji', Opole
  222. Maciej Kozikowski, Kościerzyna
  223. Józef Kozina, zastępca burmistrza m. Kietrza
  224. Dorota Kozioł, Kubice k. Nysy
  225. Henryk Kozłowski, wójt g. Czerwonki
  226. Jan Kozyra, dyrektor Urzędu Pracy w Zamościu
  227. Janusz Krakowski, wiceprzewodniczący Rady Parafialnej, Tranów
  228. Henryk Kreuz, Płock
  229. Wojciech Kręglewski, przedsiębiorca, radny m. Poznania
  230. Andrzej Królikowski, przedsiębiorca, Szczecin
  231. Zbigniew Krugiełka, przewodniczący RM Murowanej Gośliny
  232. Edward Krukowski, inż. budownictwa, Kielce
  233. Jolanta Krupińska, Ligota Piękna k. Wrocławia
  234. Tadeusz Krupiński, Ligota Piękna k. Wrocławia
  235. Iwona Kruszewska, księgarz, Stowarzyszenie 'Związek Dolnośląski', Lubin
  236. Zdzisław Krzyżanowski, Włocławek
  237. Arkadiusz Kubalewski, sekretarz gminy Człuchowa, Człuchów
  238. Jarosław Kubiak, Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
  239. Krzysztof Kubiak, dyrektor ZGM-u, Lubin
  240. Leszek Kubica, przedsiębiorca, Korfantów
  241. Michał Kugler, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
  242. Mirosław Kukliński, prezydent m. Tomaszowa Mazowieckiego
  243. Henryk Kula, Wrocław
  244. Wojciech Kulesza, lekarz stomatolog, radny powiatu wałeckiego, Poznań
  245. Zdobysław Kuleszyński, dr, dyrektor ds. naukowych Wyższej Szkoły Ekonomii i Administracji, Kielce
  246. Halina Kulińska, sołtys, pow. człuchowski
  247. Wiesław Kulpa, Głuchołazy
  248. ks. Jan Kurdybelski, Wrocław
  249. Barbara Kurzawa, Gdańsk
  250. Waldemar Kurzawa, Włocławska Wspólnota Samorządowa, Włocławek
  251. Magdalena Kusztal, dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury
  252. Piotr Kużniak, muzyk, wokalista zespołu Trubadurzy, Poznań
  253. Grzegorz Kwaśniak, oficer WP, Nysa
  254. Zdzisław Latajka, prof. dr hab., chemik, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, Wrocław
  255. Krystian Latko, Stowarzyszenie 'Rzecz Pospolita', Pszczyna
  256. Helena Lazarowicz, księgarz, Wrocław
  257. Romuald Lazarowicz, redaktor nacz. 'Opcji na Prawo', Wrocław
  258. Barbara Libera, nauczyciel, Gdańsk
  259. Michał Licznar, prof. dr hab., Akademia Rolnicza, Wrocław
  260. Roman Likus, adwokat, Wrocław
  261. Dariusz Lipiński, Uniwersytet im. A. Mickiewicza, wiceprzewodniczący RM Poznania
  262. Jan Lipniak, Stowarzyszenie 'Rzecz Pospolita', Pszczyna
  263. Roman Lipski, burmistrz m. Kłodzka
  264. Krzysztof Lisakowski, Kościerzyna
  265. Henryk Litka, burmistrz m. Dolska
  266. Mariola Lizner, Nysa
  267. Wojciech Lubawski, prezydent m. Kielc
  268. Irena Ładomirska, filolog, Wrocław
  269. Joanna Ładomirska-Zelga, adwokat, Wrocław
  270. Andrzej Ładomirski, dr historii, em. dyrektor Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu
  271. Julian Łaśko, Stowarzyszenie 'Rzecz Pospolita', Mysłowice
  272. Paweł Łączkowski, nauczyciel akademicki UAM, wicepremier w rządzie Hanny Suchockiej, Poznań
  273. Tomasz Łęcki, burmistrz m. Murowanej Gośliny
  274. Henryk Łukaszewicz, Głuchołazy
  275. Elżbieta Łukaszewska, Głuchołazy
  276. Kazimierz Łukowski, Warszawa
  277. Ryszard Machnowski, naczelnik UM Włocławka
  278. Adam Maciejko, Głuchołazy
  279. Andrzej Madej, ekonomista, przedsiębiorca, Kraków
  280. Piotr Madeja, sekretarz RM, Stowarzyszenie 'Rzecz Pospolita', Siemianowice Śl.
  281. Tadeusz Majer, radny RM Człuchowa
  282. Adam Maksymowicz, Stowarzyszenie 'Związek Dolnośląski', Lubin
  283. Franciszek Makurat, dr, Instytut Psychologii UG, przewodniczący NSZZ 'Solidarność' UG, Gdańsk
  284. Paweł Malaga, student PWr, Wrocław
  285. Andrzej Malarewicz, prof. dr hab., wicedyrektor Instytutu Kształcenia Medycznego Akademii Świętokrzyskiej, Kielce
  286. Wojciech Maliczak, kwestor, PWSZ w Lesznie
  287. Jerzy Malik, burmistrz m. Skoczowa
  288. Jan Malinowski, Krosno
  289. Adam Marciniak, wójt g. Człuchowa
  290. Bartłomiej Marczyński, student Politechniki Warszawskiej
  291. Krzysztof Marecki, przedsiębiorca, Nysa
  292. Czesław Markiewicz, sołtys, pow. człuchowski
  293. Sebastian Markiewicz, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
  294. Jerzy Marszałkowski, Nysa
  295. Adam Massalski, prof. dr hab., rektor Akademii Świętokrzyskiej, Kielce
  296. Gabriela Masłowska, poseł na Sejm IV Kadencji, Lublin
  297. Józef Matela, burmistrz m. Kietrza
  298. Józef Materla, przedsiębiorca, Katowice
  299. Jolanta Matoga, sołtys wsi Regulice k. Nysy
  300. Wojciech Matraś, Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
  301. Aleksander Matwiejszyn, Stowarzyszenie 'Rzecz Pospolita', Katowice
  302. Zofia Mechlińska, nauczycielka, Gdańsk
  303. Tomasz Mianowicz, historyk, dziennikarz, Monachium
  304. Wiesław Michoń, prawnik, radny RM Nysy
  305. Joanna Mierzejewska, Ligota Piękna k. Wrocławia
  306. Michał Mierzejewski, prof. dr hab. geolog, UWr, Wrocław
  307. Monika Milczarek, nauczyciel akademicki, Włocławek
  308. Wiesława Milczarek, przewodnicząca Demokratycznej Unii Kobiet, Włocławek
  309. Tadeusz Mikulski, burmistrz m. Garwolina
  310. Łukasz Mikuła, student UAM, Poznań
  311. Mieczysław Miś, urzędnik, Lubin
  312. Stanisława Miza, radna RM Nysy
  313. Rafał Młyńczak, Koszalin
  314. Ryszard Młyński, dr, radca prawny, Gdańsk
  315. Rafał Modzelewski, dr, prezes Fundacji 'Pro Veritate', Białystok
  316. Jarosław Molga, red. nacz. miesięcznika 'Politycy', Warszawa
  317. Bronisława Morawiecka, prof. dr hab., biochemik, Instytut Biochemii UWr, Wrocław
  318. Krzysztof Motyka, pracownik naukowy, KUL, Uniwersytet Warszawski, Lublin
  319. Mieczysław Mrowca, Stowarzyszenie 'Związek Dolnośląski', Lubin
  320. Antoni Nawrocki, burmistrz m. Solca Kujawskiego
  321. Anna Niedziałkowska, przedsiębiorca, Warszawa
  322. Ireneusz Niegrzybowski, sołtys, pow. człuchowski
  323. Janusz Niewiarowski, wójt g. Lipusz
  324. Anna Nowak
  325. Janusz Nowak, dr inż., Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
  326. Krzysztof Nowak, przewodniczący Rady Osiedla Gminy Miasta Tarnowa
  327. Antoni Odzimek, wiceprezes Izby Rzemieślniczej, Poznań
  328. Ludwika Ogorzelec, artystka rzeźbiarka, Paryż, Francja
  329. Tomasz Olach, radny powiatu włocławskiego, Włocławek
  330. Leonard Olbrycht, Krosno
  331. Franciszek Olejarka, Wrocław
  332. Piotr Olejarz, radca prawny, Warszawa
  333. Andrzej Olejnik, członek Zarządu Regionu Małopolska NSZZ Solidarność, prezes Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego 'Sokół-Świat Pracy', Tarnów
  334. Czesław Oleksy, prof., fizyk, Uniwersytet Wrocławski
  335. Andrzej Olszewski, Nysa
  336. Bożena Orlikowska, sołtys wsi Płytnicy (pow. złotowski)
  337. Józef Orzeł, dr, filozof, Warszawa
  338. Zygmunt Osiejewski, prawnik, Leszno
  339. Jarosław Paczkowski, aktor, Wrocław
  340. Roman Pająk, wiceprzewodniczący KIK-u, Gdańsk
  341. Kazimierz Pałasz, prezydent m. Konina
  342. Ignacy Pardyka, dr inż., prorektor ds. dydaktyki Wyższej Szkoły Techniki Komputerowej i Telekomunikacji, Kielce
  343. Benedykt Partyka, prezes Krajowego Forum Samorządowego, Bydgoszcz
  344. Łukasz Pasiowiec, kierowca, Szczecin
  345. Adam Paszkowski, Koszalin
  346. Krzysztof Pawlak, dziennikarz, Warszawa
  347. Wiesław Pawłowski, przedsiębiorca, Lubin
  348. Franciszek Październik, burmistrz m. Oławy
  349. Cecylia Pejas, Włocławek
  350. Lidia Piechocka-Witczak, Urząd Miasta Włocławka
  351. Piotr Piekart, student Uniwersytetu Szczecińskiego, Szczecin
  352. Henryk Piesik, Człuchów
  353. Danuta Pietucha-Sowińska, dyrektor szkoły, Człuchów
  354. Bohdan Pilarski, muzykolog, Krupka k. Bolesławca
  355. Marianna Pilich, Włocławska Wspólnota Samorządowa, Włocławek
  356. Elżbieta Pintos, sołtys, pow. człuchowski
  357. Zdzisław Piskorski, burmistrz m. Człuchowa
  358. Zdzisław Piszczek, nauczyciel, Nysa
  359. Roman Pniewski, wiceprzewodniczący Komitetu Protestacyjnego Stoczni Szczecińskiej
  360. Jan Pokrywka, lekarz, Kłodzko
  361. Tomasz Pompowski, dziennikarz, Warszawa
  362. Andrzej Porawski, dyrektor Związku Miast Polskich, radny RM Poznania
  363. Jacek Pracz, mgr inż., IEA, Świerk
  364. Wacław Prażuch, prezes Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, Tarnów
  365. Małgorzata Prądzyńska, radna RM Człuchowa
  366. Roman Przybylak, radny powiatu kutnowskiego
  367. Agnieszka Przystawa, art. malarz, Wrocław
  368. Czesław Przystawa, przedsiębiorca, Wrocław
  369. Jerzy Przystawa, prof. dr hab., fizyk, UWr, Wrocław
  370. Teresa Rabska, prof. prawa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza, Poznań
  371. Tadeusz Rączkiewicz, zastępca naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska Rolnictwa i Leśnictwa, Starostwo Powiatowe, Śrem
  372. Piotr Rewienko, radny RM Kluczborka
  373. Marek Rogala, muzyk, Wrocław
  374. Jan Rybak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu
  375. Ryszard Ryśnik, Stowarzyszenie 'Związek Dolnośląski', Lubin
  376. Barbara Sadowska, dyrektor szkoły Kofeda w Poznaniu
  377. Krystyna Sadowska, psycholog, samorządowiec, Poznań
  378. Tomasz Sadowski, prezes Fundacji 'Barka', Poznań
  379. Artur Sajak, student, Kraków
  380. Henryk Samsonowicz, prof. dr hab., historyk, czł. rzecz. PAN, Warszawa
  381. Janusz Sanocki, radny RM Nysy, prezes Stowarzyszenia JOW, Nysa
  382. Barbara Sarapuk, informatyk, Krajowe Biuro Ruchu JOW, Wrocław
  383. Grzegorz Sawicki, sołtys, pow. człuchowski
  384. Romuald Schild, prof. dr hab., historyk, czł. koresp. PAN, Warszawa
  385. Jan Schwarz
  386. Ryszard Senger, przewodniczący Rady Powiatu Kościerskiego
  387. Franciszek Serchan, technik budownictwa, Oława
  388. Piotr Serchan, inż. budownictwa, Poznań
  389. Jerzy Sękiewicz, dr nauk technicznych, Kraków
  390. Tomasz Siechniewicz, dziennikarz miesięcznika 'Politycy', Warszawa
  391. Stanisław Sierszeń, przedsiębiorca, Kielce
  392. Zdzisław Skowron, inż., prezes Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Kielcach
  393. Władysław Skrzypek, prezydent m. Włocławka
  394. Krzysztof Słonina, wójt g. Kijów
  395. Cezary Słowikowski, informatyk, Lublin
  396. Tomasz Smolarz, zastępca burmistrza Dierżoniowa
  397. Piotr Smoter, student PWSZ, Nysa
  398. Marian Smutkiewicz, burmistrz m. Nysy
  399. Waldemar Socha, prezydent m. Żor
  400. Witold Sokała, politolog, niezależny konsultant polityczny, Akademia Świętokrzyska, Kielce
  401. Sylwester Sokolnicki, burmistrz m. Serocka
  402. Janusz Solski, prof. dr hab., Akademia Medyczna w Lublinie
  403. Piotr Sowzdargo, przedsiębiorca, Wrocław
  404. Artur Sroka, student, Kraków
  405. Grzegorz Stachowiak, radny RM Człuchowa
  406. Kazimierz Stachurski, burmistrz m. Ożarowa Maz.
  407. Jan Staniek, Krosno
  408. Kazimierz Staszków, historyk, Nysa
  409. Lech Stefan, Wrocław
  410. Jadwiga Stefanowicz, urzędnik, Lubin
  411. Teodor Stępa, starosta powiatu śremskiego
  412. Kazimierz Stępiń, dyrektor Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Kielcach
  413. Tomasz Strzałkowski, radny powiatu ziemskiego w Opolu, Ozimek
  414. Zbigniew Sycz, Rzeszów
  415. Mirosław Symanowicz, prezydent m. Siedlec
  416. Zbigniew Paweł Szandar, prezydent m. Siemianowic Śląskich
  417. Roland Szczepaniak, Siedlce
  418. Halina Szczepankiewicz, dyrektor szpitala, przewodnicząca RG w Człopie
  419. Paweł Szczerkowski, student, Warszawa
  420. Piotr Szczerski, dyrektor Teatru im. St. Żeromskiego w Kielcach
  421. Henryk Szewczyk, Nysa
  422. Ewa Szlichcińska, mgr, fizyk, IEA, Świerk
  423. Krzysztof Szmid, przedstawiciel Ruchu na rzecz JOW w Tarnowie
  424. Łukasz Szpiech, student, Kraków
  425. Zygmunt Szulist, przewodniczący Rady Gminy Koscierzyny
  426. Dariusz Szumiło, przedsiębiorca, Wrocław
  427. Marcin Szuta, prof. dr hab., fizyk, IEA, Świerk
  428. Krzysztof Szymański, radny RM Człuchowa
  429. Leonard Szymański, poseł I Kadencji Sejmu RP, Poznań
  430. Ryszard Szymończyk, wykładowca PWSZ w Nysie
  431. Eleonora Ścieszka, przewodnicząca RM Nowego Tomyśla
  432. Wojciech Śledziński, red. nacz. 'Dobrego Życia', Wrocław
  433. Ryszard Śnieżko, Ruch JOW, założyciel Towarzystwa Przyjaciół Wilna i Grodna 'Osobita', Gdańsk
  434. Edward Świeca, Głuchołazy
  435. Stanisław Tamm, były wojewoda wielkopolski, Poznań
  436. Anna Tęcz, Lubin
  437. Waldemar Tkaczyk, wójt g. Kościerzyny
  438. Piotr Toczek, Starostwo Powiatu Kościerskiego, Kościerzyna
  439. Piotr Tomczak, Fundacja 'Nowy Staw', Lublin
  440. Mieczysław Trafis, burmistrz m. Sieraków
  441. Renata Trepeta, Nysa
  442. Mikołaj Trościński, Nysa
  443. Konstanty Tukałło, prof. dr hab., Akademia Medyczna, Poznań
  444. Katarzyna Turek-Fornelska, przewodnicząca Zarządu Regionu Małopolskiego OZZL, Kraków
  445. Urszula Turkiewicz, Wrocław
  446. Andrzej Turoń, Nysa
  447. Łukasz Turski, prof. dr hab., fizyk, CFT PAN, Warszawa
  448. Jolanta Twardowska, dr med., Świerk
  449. Andrzej Tyszkiewicz, Stowarzyszenie 'Związek Dolnośląski', Lubin
  450. Zbigniew Tyszko, redaktor, prezes Fundacji Charytatywnej na rzecz Polski, Oslo, Norwegia
  451. Włodzimierz Urbańczak, przedsiębiorca, Poznań
  452. Mieczysław Urbański, Polskie Stowarzyszenie Morsko-Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Chorzów
  453. Filip Utylski, student, Kraków
  454. Eugeniusz Waga, burmistrz m. Baborowa
  455. Ryszard Wajdzik, radny RM Nysy
  456. Maciej Wajer, dziennikarz, Kościerzyna
  457. Geori Wahl, sołtys, pow. człuchowski
  458. Zbigniew Walczak, prezes Pomorskiego Stowarzyszenia Gmin Wiejskich, wójt gm. Gniewina
  459. Mirosław Warczak, wójt g. Liniewa
  460. Wiesław Warzecha, wicestarosta sandomierski
  461. Wiesław Watorek, prof. dr hab., biochemik, Instytut Biochemii UWr, Wrocław
  462. Edmund Wawrzon, Człuchów
  463. Łukasz Wcisło, student, Kraków
  464. Jan Leszek Wiącek, burmistrz m. Wołczyna
  465. Sebastian Wierzbicki, przedsiębiorca, Szymanów gm. Wisznia Mała
  466. Kamila Wilczyńska, przewodnicząca Zarządu Oddziału OZZPiP w Tarnowie
  467. Joanna Wilczyńska-Kitowska, mgr, fizyk, IEA, Świerk
  468. Mariusz Wis, przedsiębiorca, Warszawa
  469. Franciszek Wiśniewski, Nysa
  470. Artur Witkowski, prezes Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości, Bydgoszcz
  471. Jerzy Wloka, przedsiębiorca, Głuchołazy
  472. Józef Włodarski, prof. dr hab., prodziekan Wydziału Filologiczno-Historycznego UG, Gdańsk
  473. Daniel Wnuk, student, Sidzina
  474. Adam Wojnar, dr inż., Wrocław
  475. Maria Wojnar, historyk, Wrocław
  476. Paweł Wojnar, informatyk, Wrocław
  477. Piotr Wojtasik, student, Kraków
  478. Diana Wojtkowiak, dr, Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG-AMG, Gdańsk
  479. Janina Woronko-Zaczyńska, Stowarzyszenie 'Związek Dolnośląski', Lubin
  480. Barbara Woźniak, Nysa
  481. Zdzisław Woźniak, Krajowe Forum Samorządowe, Bydgoszcz
  482. Jarosław Wójcicki, dyrektor Szpitala Miejskiego w Kielcach
  483. Ryszrad Wójcik, radny powiatu człuchowskiego
  484. Tomasz Wójcik, dr inż., chemik, Wrocław
  485. Edward Wóltański, dziennikarz, Lubin
  486. Jan Wróblewski, Koperniki k. Nysy
  487. Zbigniew Wyskiel, Krosno
  488. Antoni Wysocki, Lubin
  489. Oleksa Zacharska, Nysa
  490. Bogumił Zaczyk, Polskie Stowarzyszenie Morsko-Gospodarcze im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Chorzów
  491. Marek Zagajewski, dr, filozof, Instytut Filozofii USz, Szczecin
  492. Paweł Zagożdżon, dr, Wydział Górniczy PWr, Wrocław
  493. Michał Zaleski, prezydent m. Torunia
  494. Remigiusz Zarzycki, przedsiębiorca, Warszawa
  495. Jerzy Zawór, Nysa
  496. Piotr Zbonikowski, radny powiatu włocławskiego
  497. Leopold Zgoda, dr filozofii, przew. stow. 'Komitet Obywatelski Miasta Krakowa'
  498. Wojciech Ziętkowski, burmistrz m. Środy Wielkopolskiej
  499. Bogusława Zima, urzędnik, Lubin
  500. Zbigniew Żołądziejewski, przew. oddz. 'Civitas Christiana', Zielona Góra
  501. Ireneusz Żurawski, burmistrz m. Złotoryji
  502. Mirosław Żurawski, Głuchołazy

Skomentuj