Uświadomienie jak ważne będzie opowiedzenie się w referendum za jednomandatowymi okręgami wyborczymi – to główny cel zwolenników i współpracowników Pawła Kukiza. Przez najbliższe tygodnie będą Polaków zachęcać do udziału we wrześniowym referendum dotyczącym m.in. JOW (…).

Patryk Hałaczkiewicz, szef sztabu wyborczego Pawła Kukiza w walce o prezydenturę, powiedział, że w najbliższych tygodniach głównym celem jego zwolenników i współpracowników będzie uświadomienie wyborcom, jak istotne będzie referendum na rzecz JOW.

– Będziemy w różny sposób przekonywać do głosowania, ale również i do zaangażowania się w propagowanie tej idei. Ruszyła nasza kolejna strona internetowa, lecz stawiamy również na bezpośrednie spotkania z mieszkańcami. Będą też ulotki i pojawimy się również w mediach – podkreślił Hałaczkiewicz.

Czytaj dalej: „Ruch JOW rozpoczyna kampanię na rzecz referendum” – wiadomosci.onet.pl, PAP, 8.06.2015

Źródło: www.pap.pl, 8.06.2015

Dyskusja - 6 Komentarzy
 1. Andrzej

  14. Cze 2015,  godz. 15:40

  Panie Pawle proszę uważać, bo nie wszyscy którzy do Pana przychodzą robią to z takich samych, jak Pan, szlachetnych pobudek.
  Uważam, że wprowadzając JOW należy koniecznie wymagać od kandydatów:
  1) zawarcia umowy społecznej pisemnej, z zabezpieczeniem wekslowym kandydata z małżonkiem, że wywiąże się z programu wyborczego, będzie w tym kierunku pracował, pod groźbą np. zwrotu 50% dochodów jakie otrzymał w okresie pełnienia funkcji, no i oczywiście utraty mandatu;
  2) będzie możliwość odwołania z funkcji jeśli wybrany nie spełni oczekiwań wyborców przez min. tyle głosów ile głosowało za wybranym + 1.
  Oczywiście do tego są niezbędne zmiany, czy nawet nowe uregulowania ustawowe. Myślę że w przeciwnym razie, jeśli nie będzie odpowiedzialności rzeczywistej przed wyborcami, to wybrani znowu będą realizować tylko własne interesy.

  Odpowiedz

 2. Łukasz

  10. Cze 2015,  godz. 18:49

  Źle się dzieje, bo dobrzy i mądrzy ludzie wiedzą czym jest polityka i nie chcą siedzieć w tym bagnie. Pan Panie Pawle jest Pan wyjątkiem od tej normy. Wierze, że Pan wytrwa!

  Odpowiedz

 3. Magda

  10. Cze 2015,  godz. 06:06

  Ale fajny plakat! Taki mobilizujący, energetyczny, super! Powinien zawisnąć w każdej dzielnicy, osiedlu 🙂

  Odpowiedz

 4. Krzysztof

  09. Cze 2015,  godz. 14:01

  Do sejmu dostaną się posłowie znani obecnie oraz tacy, którym będzie się chciało wyjść w trakcie kampanii do ludzi i przedstawić swój program polityczny. Łatwiej jest ocenić ludzi, oglądając ich „na żywo”. Przy obecnej ordynacji, politycy wybierają się właściwie sami, wmawiają nam że mamy demokrację i nawet nie chce się nam iść na wybory !!!

  Odpowiedz

 5. Andrzej

  09. Cze 2015,  godz. 07:41

  Zarzuca się koncepcji JOW, ze trudno będzie w Sejmie tworzyć koalicje. I o to chodzi. Tak naprawdę współczesne partie róznią sie w niewielkim stopniu. Posłowie maja pracować, a nie politykować. Żeby pracować muszą wiedzieć nad czym pracują, czyli mieć odpowiednie wykształcenie i pozim moralny umozliwiajacy owo wykształcenie spożytkować dla dobra nas wszystkich. Polska ma dobre rolnictwo, zasoby naturalne, ludzi wysoko wykształconych w stopniu wystarcającym. Brak tylko właściwej organizacji z powodu braku kompetencji”organizatorów” dzisiejszych

  Odpowiedz

 6. Piotr

  09. Cze 2015,  godz. 07:21

  Walcie do przodu, nie słuchajcie nikogo i nie dajcie się sprowokować. Wszyscy starzy zasiedziali i skorumpowani politycy mają swoje własne cele do ugrania. Czas z tym skończyć!!!

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.