Książka jest współczesnym reportażem z Kanady o Stanie Tymińskim, a równocześnie analizą szokowej transformacji Polski lat 1988 – 1991.

Odsłania jej polityczne i gospodarcze kulisy i ukazuje rolę wojskowych służb specjalnych. Pokazuje współczesne życie Tymińskiego w Kanadzie, a równocześnie przedstawia jego polską, kanadyjską i peruwiańską przeszłość. Nade wszystko jednak jest to analiza jego kampanii prezydenckiej z 1990 roku. Ujawnia nieznaną stronę tej kampanii, od roli wojskowych służb specjalnych, po zawartość jego sławnej czarnej teczki. Książka przedstawia równocześnie okoliczności powstania i realizacji planu Georga Sorosa i Jeffreya Sachsa, nazywanego tzw. planem Balcerowicza. Jest socjologiczną i ekonomiczną analizą procesów szokowej transformacji tak gospodarki, jak i społeczeństwa. Przedstawia też współczesne poglądy S. Tymińskiego na temat bieżącej sytuacji w Polsce.

Autor Wojciech Błasiak, dr nauk społecznych, socjolog i ekonomista, jest dziennikarzem, publicystą i naukowcem.

Cena 32 zł plus koszt wysyłki pocztowej.

Indywidualne zamówienia e-mail: siedemdni97@gmail.com

Błasiak_Siedem dni

Jerzy Gieysztor, recenzja książki Wojciecha Błasiaka „Siedem dni ze Stanem Tymińskim”

Dyskusja - 5 Komentarzy
 1. reo

  08. Lis 2015,  godz. 14:57

  Teorie spiskowe są akurat jednymi z lepiej udokumentowanych, niestety mało upowszechnianymi w przestrzeni medialnej , dowodami. Dziś wystarczy do zdyskredytowania każdej tezy określeniem jej jako spiskowej, co jak wiadomo = oszołomstwu

  Odpowiedz

 2. szczur

  29. Lip 2015,  godz. 11:44

  Jakich „teorii spiskowych”? Konszachty w Magdalence i willi „Zawrat” na warszawskim Ursynowie są udokumentowanymi faktami. Okrągły stolec był już tylko teatrzykiem dla gawiedzi. „Konsensus waszyngtoński” i plan Sorosa-Sachsa (pod który swe nazwisko dał Balcerowicz, marksistowski ekonomista przeszkolony do pomocy w złupieniu Polski przez Fundację Fulbrighta) to też udokumentowane fakty. Złupienie Europy Wschodniej przez Zachód opisał Joseph Stiglitz, człowiek, który widział to wszystko z bliska jako „insider”. Jak ktoś te fakty określa mianem „teorii spiskowych” i chce, aby nie docierały one do świadomości Polaków, a więc chce utrzymywać nasz naród w ciemnocie, to prawdopodobnie jest propagandzistą służącym ludziom, którzy są sprawcami i beneficjentami operacji złupienia, dezindustrializacji, demilitaryzacji, dechrystianizacji i depopulacji Polski po 1989 r. Polska jest obecnie bardziej podporządkowana i ubezwłasnowolniona względem Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonym, niż była względem Związku Sowieckiego przed 1989 rokiem.

  Odpowiedz

 3. bisnetus

  02. Cze 2014,  godz. 17:06

  Popieram pogląd „zwolennikajow”. Też mi się to mieszanie różnych teorii z postulatem JOW nie podoba. Zwłaszcza, gdy odnosi się fałszywe lub słuszne wrażenie, że te teorie są oficjalnym poglądem ruchu. Ja widzę genezę problemu całkiem inaczej i zupełnie inaczej oceniam obrady Okrągłego stołu będąc jednocześnie wielkim zwolennikiem wprowadzenia prawdziwej demokracji w Polsce poprzez zmianę ordynacji wyborczej. Ale nie chcę być z poglądami o „spisku Okrągłego Stołu” być kojarzony.

  Dodatkowo powiem, że z podobnych powodów podpadł mi w ten weekend sam lider Kukiz. Gadał w dwóch programach takie farmazony, że aż mi się słabo robiło. Mówił na przykład, że w wyborach w 1991 – jedynych w miarę demokratycznych wyborach w III RP – zastosowany był system JOW-ów. A jest to oczywistą nieprawdą. Wystarczy zobaczyć w WIKI, jak naprawdę było.

  Kukiz ma czasem bardzo dobre występy, ale czasem się zupełnie kompromituje, a ponieważ jest twarzą Ruchu, to oczywiście takie występy są dla całej idei szkodliwe. Czy doprawdy nie można by było zebrać garść naprawdę dobrych argumentów i rzetelnie sprawdzonych faktów i się jakieś spójnej koncepcji argumentacyjnej trzymać? W co drugim takim programie Kukiz powinien wymienić choćby wszystkie lub najważniejsze postulaty zawarte w „REGUŁĄ JOW”. Oczywiście zgrabnie i skrótowo sprzedane. Tak żeby telewidz w mig zrozumiał, jaki jest cel, jaki jest główny postulat, w jakim kierunku powinny nastąpić zmiany.

  Odpowiedz

  • PL

   27. Cze 2015,  godz. 12:14

   bisnetus …
   a nie pomyślałeś że to co jest na WIKI może być dowolnie moderowane ???

   Odpowiedz

 4. zwolennikjow

  02. Cze 2014,  godz. 15:24

  Promowanie teorii spiskowych podwaza wiarygodnosc ruchu JOW. I co najwazniejsze znika jego unikalnych charakter, o ktory walczyl Jerzy Przystawa – jednego postulatu. Szkoda.

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.