,,Art. 104.

 

1.  Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.''

 

Powyższe zdanie z ,,polskiej'' konstytucji uważam za dowód na to że obecny ustrój jest jedynie atrapą prawdziwej demokracji !

DLACZEGO ???

 

1) Poseł nie pełni funkcji prezydenta i nikt nie powinien tego od niego oczekiwać . To prezydent powinien być przedstawicielem całego narodu !

 

2) Poseł powinien być reprezentantem jednoznacznie wydzielonej społeczności , grupy obywateli ; po to aby wiedział komu zawdzięcza swój wybór i kto ma prawo go rozliczać oraz formułować instrukcje i oczekiwania co do głosowań nad konkretnymi ustawami .

 

3) Ktoś kto reprezentuje wszystkich nie reprezentuje w istocie nikogo !  i nie jest przed nikim (z pośród wyborców) odpowiedzialny .

 

4)To Sejm  powinien reprezentować cały naród , dzięki temu i dlatego że powinien być  zgromadzeniem reprezentantów wszystkich społeczności składających się na naród . Wierzę że tak będzie . Stanie się to  wtedy gdy nasz Sejm będzie się składał z posłów (reprezentantów) odpowiedzialnych przed lokalnymi społecznościami wielkości powiatu .

 

Obecnie posłowie zupełnie nie liczą się ze zdaniem obywateli , ze zdaniem swoich wyborców . Jest tak z powodu obowiązywania antydemokratycznej , partyjnej ordynacji wyborczej do Sejmu .

 

W obecnym systemie wyborczym , ,,możliwość wybierania'' konkretnych ludzi jest zwykłą ściemą dla moherów i lemingów która ma za zadanie ukryć to:

 

-że nie mogą oni swobodnie wybierać swoich przedstawicieli ,

 

– że MUSZĄ ,,wybierać '' pomiędzy partyjnymi listami wyborczymi sporządzonymi przez wodzów partyjnych

 

-że partie faktycznie okradły ich z biernego prawa wyborczego , a to dlatego że BEZPARTYJNI obywatele faktycznie nie mogą zgłosić swojej kandydatury w wyborach do Sejmu.

 

-że partie okradły obywateli  z większej części czynnego prawa wyborczego , przez to że obywatele nie mogą swobodnie wybierać , skoro MUSZĄ oddawać głos na listy partyjne i kandydatów wcześniej wyselekcjonowanych przez zarządy partyjne .

 

– że ponieważ wyborcy nie mogą swobodnie wybierać , to z tego powodu ci co zostają posłami nie są bynajmniej przedstawicielami obywateli .Oni reprezentują tych którzy ich faktycznie wybrali . Oznacza to że obecnie posłowie  reprezentują wodzów i zarządy partii .

Dyskusja - 1 komentarz
 1. Mariusz Szachnowski

  03. Mar 2013,  godz. 07:30

  Demokracji bezpośredniej nie ma i nie będzie… póki posłów nie wiążą instrukcje wyborców. A skoro nie wiążą to wynikiem tego jest zakłamana, bajeczna rzeczywistość, której elektorat do końca nigdy dobrze, zgodnie z prawdą, ocenić nie może.

  Bardzo dobrze, że zwrócił Pan uwagę na tą fundamentalną, ustrojową wadę. Szczególnie na tej stronie powinno się to uświadamiać.

  pozdr.

  Odpowiedz

Skomentuj