,,Art. 104.

 

1.  Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców.''

 

Powyższe zdanie z ,,polskiej'' konstytucji uważam za dowód na to że obecny ustrój jest jedynie atrapą prawdziwej demokracji !

DLACZEGO ???

 

1) Poseł nie pełni funkcji prezydenta i nikt nie powinien tego od niego oczekiwać . To prezydent powinien być przedstawicielem całego narodu !

 

2) Poseł powinien być reprezentantem jednoznacznie wydzielonej społeczności , grupy obywateli ; po to aby wiedział komu zawdzięcza swój wybór i kto ma prawo go rozliczać oraz formułować instrukcje i oczekiwania co do głosowań nad konkretnymi ustawami .

 

3) Ktoś kto reprezentuje wszystkich nie reprezentuje w istocie nikogo !  i nie jest przed nikim (z pośród wyborców) odpowiedzialny .

 

4)To Sejm  powinien reprezentować cały naród , dzięki temu i dlatego że powinien być  zgromadzeniem reprezentantów wszystkich społeczności składających się na naród . Wierzę że tak będzie . Stanie się to  wtedy gdy nasz Sejm będzie się składał z posłów (reprezentantów) odpowiedzialnych przed lokalnymi społecznościami wielkości powiatu .

 

Obecnie posłowie zupełnie nie liczą się ze zdaniem obywateli , ze zdaniem swoich wyborców . Jest tak z powodu obowiązywania antydemokratycznej , partyjnej ordynacji wyborczej do Sejmu .

 

W obecnym systemie wyborczym , ,,możliwość wybierania'' konkretnych ludzi jest zwykłą ściemą dla moherów i lemingów która ma za zadanie ukryć to:

 

-że nie mogą oni swobodnie wybierać swoich przedstawicieli ,

 

– że MUSZĄ ,,wybierać '' pomiędzy partyjnymi listami wyborczymi sporządzonymi przez wodzów partyjnych

 

-że partie faktycznie okradły ich z biernego prawa wyborczego , a to dlatego że BEZPARTYJNI obywatele faktycznie nie mogą zgłosić swojej kandydatury w wyborach do Sejmu.

 

-że partie okradły obywateli  z większej części czynnego prawa wyborczego , przez to że obywatele nie mogą swobodnie wybierać , skoro MUSZĄ oddawać głos na listy partyjne i kandydatów wcześniej wyselekcjonowanych przez zarządy partyjne .

 

– że ponieważ wyborcy nie mogą swobodnie wybierać , to z tego powodu ci co zostają posłami nie są bynajmniej przedstawicielami obywateli .Oni reprezentują tych którzy ich faktycznie wybrali . Oznacza to że obecnie posłowie  reprezentują wodzów i zarządy partii .

Dyskusja - 1 komentarz
 1. Mariusz Szachnowski

  03. Mar 2013,  godz. 07:30

  Demokracji bezpośredniej nie ma i nie będzie… póki posłów nie wiążą instrukcje wyborców. A skoro nie wiążą to wynikiem tego jest zakłamana, bajeczna rzeczywistość, której elektorat do końca nigdy dobrze, zgodnie z prawdą, ocenić nie może.

  Bardzo dobrze, że zwrócił Pan uwagę na tą fundamentalną, ustrojową wadę. Szczególnie na tej stronie powinno się to uświadamiać.

  pozdr.

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.