/Zmieleni.pl Lublin – pierwsze działania

Zmieleni.pl Lublin – pierwsze działania


Od początku akcji Zmieleni.pl w całej Polsce zawiązało się ponad 70 grup aktywnie działających na rzecz wprowadzenia JOW – zbierających podpisy, organizujących spotkania i happeningi. 10 XI i 24 XI 2012 r. w wielu miastach Polski odbyły się happeningi inicjujące zbieranie podpisów za referendum ws. wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu.Poniżej chciałbym przedstawić pierwsze działania grupy, w której mam przyjemność działać. Lubelska grupa Zmielonych zawiązała się 5 X 2012 r. i tworzą ją głównie studenci lubelskich uczelni. Do grupy dołączył też dr Marian Antosz z Lublina – autor nierozpatrzonej do dziś skargi do Sądu Najwyższego na obowiązujący kodeks wyborczy:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/kolejna_skarga_wyborcza_do_sadu_najwyzszego_tym_razem_z_209039.html


Zmieleni.pl Lublin zaczęli się spotykać na cotygodniowych spotkaniach, przygotowując happening, który odbył się 10 XI 2012. Przygotowano transparenty, hasła i scenariusz wydarzenia z inscenizacją przybycia do Lublina „wielkiego dygnitarza”. Powstały też dwa filmy promujące happening i zachęcające Lublinian do wzięcia w nim udziału:

http://www.youtube.com/watch?v=x5ESwRU3lIk

http://www.youtube.com/watch?v=eh48voEDSUs&feature=relmfu


Lubelski happening wzbudził duże zainteresowanie lokalnych mediów. Szczególne podziękowania należą się telewizji internetowej ITTV, która towarzyszyła nam najdłużej i zapewniła ponad godzinną transmisję na żywo z naszego wydarzenia:

http://www.ittv.pl/ittvhdplayer/index_jow_lublin.php


Relacje z happeningu odbywającego się w przededniu Dnia Niepodległości zamieściły też TVP Lublin, Radio Lublin, Radio Er i portal Gazeta.pl:

http://www.tvp.pl/lublin/aktualnosci/rozmaitosci/kampania-zmielonych-chca-zmian-w-ordynacji-wyborczej/9063077


Tekst pod linkiem powyżej został przeczytany dwukrotnie w "Panoramie lubelskiej" o 18:30 i 21:45. Panorama lubelska o 18:30 (trzeba przewinąć o 4 min. 40 sek.):

http://www.tvp.pl/lublin/informacyjne/panorama-lubelska/wideo/10-listopada-2012-g-1830/9062725

Panorama lubelska o 21:45 (trzeba przewinąć o 5 min. 27 sek.):

http://www.tvp.pl/lublin/informacyjne/panorama-lubelska/wideo/10-listopada-2012-g-2145/9064260

http://moje.radio.lublin.pl/zmieleni-tez-w-lublinie.html

http://radioer.pl/informacje/2/22443

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,12830632,_Donald_Tusk_miele_mozg___Happening_w_Lublinie_ZOBACZ.htmlTRWA ZBIÓRKA PODPISÓW ZA REFERENDUM WS. JOW!

Lubelski punkt zbiórki kart z podpisami referendalnymi znajduje się w siedzibie Niezależnego Zrzeszenia Studentów UMCS, gdzie pełnione są stałe dyżury od poniedziałku do piątku w godz. 15:00 – 18:00: 


NZS UMCS
ul. Radziszewskiego 17, pok. 0
20-031 Lublin


Na listę należy wpisywać dane zgodnie z dowodem osobistym. Osoba zbierająca podpisy powinna podpisać się z tyłu listy imieniem i nazwiskiem. Uzupełnione listy, zabezpieczone przed "przypadkowym otwarciem", można też wysyłać na adres NZS UMCS z dopiskiem "Zmieleni.pl".


Podpisy są publicznie zliczane w odstępach 14-dniowych. Całość jest nagrywana i protokołowana, a następnie wysyłana do organizatorów z centrali akcji.


Jeśli popierasz ideę JOW, i chciałbyś zebrać podpisy poparcia w swoim środowisku, wzór listy do pobrania znajdziesz tutaj: http://zmieleni.pl/referendum/


Zachęcamy do zbierania podpisów. Liczy się każdy głos poparcia!


 

————————————————————————————————————————————————

 

 

About Krzysztof Kowalczyk

uczestnik Ruchu JOW od 2007 r.; wiceprezes okręgu lubelskiego Stowarzyszenia na rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15
1 136 wyświetlen