/Zjazd WoJOWników w Lubinie – zapis video

Zjazd WoJOWników w Lubinie – zapis video

Witam najwaleczniejszych WoJOWników! Bardzo Wam dziękuję, za to, że jesteście. Jadąc z kolegami autostradą w kierunku Lubina mijaliśmy różne rejestracje z Rzeszowa, ze Śląska, z Małopolski. Jesteście wielcy, jesteście wspaniali. Popatrzcie. To, co dzieje się tutaj jest robione za nasze własne pieniądze, z naszych własnych składek, one są dobrowolne. Jesteśmy razem tak, jak kilka miesięcy temu i razem wejdziemy za parę miesięcy do parlamentu.

Obiecywałem, że miesiąc po kampanii prezydenckiej, spotkamy się tutaj, aby rozmawiać o ruchu, ale o tym ruchu rozmawiać jeszcze dzisiaj nie będziemy. Dlatego, że dostaliśmy prezent, niesamowity prezent, referendum w sprawie zmiany ordynacji wyborczej. To jest dla nas priorytetem.

O ruchu będziemy rozmawiać wówczas, gdy będziemy bardzo mocno skonsolidowani w sprawie referendum, kiedy będziemy mieć wręcz pewność, że przekroczymy próg referendalny i zażądamy jednomandatowych okręgów wyborczych.

Pytacie mnie wszyscy o program. Program to największe kłamstwo wyborcze. To oszustwo. Nasz ruch ma cechować transparentność i etyka (…).

My będziemy wskazywać problemy i drogi do ich rozwiązania. Podstawowym problemem dzisiaj jest ustrój, system polityczny, który umożliwia zdrajcom sprzedaż Polski obcemu kapitałowi. Zdrajców można się pozbyć na dwa sposoby, albo w sposób bardzo radykalny, albo w sposób demokratyczny. Wybieramy drugi sposób, bo jesteśmy dobrymi ludźmi.
Idziemy do referendum i głosujemy za zmianą ordynacji wyborczej na taką, która uniemożliwi im wybierania się samych spośród siebie, tak jak to czynią od 1989 roku. To jest na dzisiaj priorytet.

Jeżeli nie zmienimy ordynacji wyborczej to w życiu nie wyzwolimy się od tych grabieżców z zewnątrz, którzy wysysają nasz kapitał, od tych korporacji, banksterki i tym podobnych podmiotów.

Fragment wystąpienia Pawła Kukiza na Zjeździe WoJOWników w Lubinie, 28 czerwca 2015

989 wyświetlen