W czwartek, 21 stycznia br. zapraszamy na kolejną konferencję internetową z cyklu „Rozmowy obywatelskie” z prof. Tomaszem Kaźmierskim. Webinar pt. „Polska 100 dni po wyborach – jaka jest właściwa kolejność reform?” poprowadzi Mariusz Bączkiewicz. Początek o godz. 20.00.

Link do webinaru: http://kazmierski2.evenea.pl/

Wydarzenia ubiegłego roku pokazały bardzo wyraźnie, że wielkie masy polskiego społeczeństwa popierają postulat JOW. Przeraziło to elity polityczne III RP. Bronisław Komorowski, niespodziewanie przegrywając w maju pierwsza turę wyborów prezydenckich, w pośpiechu ogłosił referendum w tej sprawie. Hasło JOW pojawiało się często na ustach polityków partii politycznych startujących w październikowych wyborach parlamentarnych. Po wyborach wszystkie partie reprezentowane w Sejmie nadal mówią o reformach ustrojowych i troszczą się o losy polskiej demokracji, ale o JOW-ach, jak dotąd, milczą.

Celem webinaru jest analiza powstałej sytuacji i wykazanie, że wszelkie reformy muszą zacząć się od wytworzenia mechanizmu pozytywnej selekcji reprezentantów, a więc od zmiany prawa wyborczego.

Dołącz na facebooku: https://www.facebook.com/events/1499046163737034/

webinar_Każmierski

 

Dyskusja - 1 komentarz
  1. Jerzy Gieysztor

    15. Sty 2016,  godz. 13:39

    Postulat JOW dla partyjno-medialnych środowisk III RP, jest jak woda święcona dla diabła. Najlepiej, żeby go nie było. Ale ponieważ świadomość wielu Polaków już tym postulatem nasiąkła, więc trwa intensywne jej „osuszanie” przy pomocy kłamstwa, dezinformacji i wszelkich metod deprecjacji. Żeby się temu przeciwstawić, stałym zadaniem zwolenników JOW jest wykorzystywanie wszelkich możliwości prezentacji postulatu, bo „dobry towar sam siebie chwali”- jak mówią handlowcy. W tym zakresie dobrze się sprawdził tekst „Reguła wyborcza JOW”. http://jow.pl/zasady-wybierania-poslow-do-sejmu-rp-postulowane-przez-ruch-jow/. O czym świadczy liczba jego „otwarć” na tutejszym portalu. Ta liczba jest ponad dziesięć razy większa, od osiąganych przez najlepsze dostępne tutaj teksty. Osiągnęła poziom ponad 23 500 i stale się powiększa. Można to uznać za trafione skumulowanie hasła JOW, z informacją o jego istocie. Co tekstowi Reguly daje atrakcyjną nośność, zachęcając do otwierania linku i … być może lektury.

    Odpowiedz

Skomentuj