/Webinar z prof. Tomaszem Kaźmierskim – 21 stycznia 2016, godz. 20.00

Webinar z prof. Tomaszem Kaźmierskim – 21 stycznia 2016, godz. 20.00

W czwartek, 21 stycznia br. zapraszamy na kolejną konferencję internetową z cyklu „Rozmowy obywatelskie” z prof. Tomaszem Kaźmierskim. Webinar pt. „Polska 100 dni po wyborach – jaka jest właściwa kolejność reform?” poprowadzi Mariusz Bączkiewicz. Początek o godz. 20.00.

Link do webinaru: http://kazmierski2.evenea.pl/

Wydarzenia ubiegłego roku pokazały bardzo wyraźnie, że wielkie masy polskiego społeczeństwa popierają postulat JOW. Przeraziło to elity polityczne III RP. Bronisław Komorowski, niespodziewanie przegrywając w maju pierwsza turę wyborów prezydenckich, w pośpiechu ogłosił referendum w tej sprawie. Hasło JOW pojawiało się często na ustach polityków partii politycznych startujących w październikowych wyborach parlamentarnych. Po wyborach wszystkie partie reprezentowane w Sejmie nadal mówią o reformach ustrojowych i troszczą się o losy polskiej demokracji, ale o JOW-ach, jak dotąd, milczą.

Celem webinaru jest analiza powstałej sytuacji i wykazanie, że wszelkie reformy muszą zacząć się od wytworzenia mechanizmu pozytywnej selekcji reprezentantów, a więc od zmiany prawa wyborczego.

Dołącz na facebooku: https://www.facebook.com/events/1499046163737034/

webinar_Każmierski

 

1 148 wyświetlen