W sobotę, 18 lutego 2012, w Pawilonie Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze". Zgromadzenie udzieliło absolutorium ustępującemu Zarządowi i wybrało nowy Zarząd i Komisję Rewizyjną w składzie:


 

Zarząd:

Jerzy Przystawa, Wrocław/Warszawa, prezes
Tadeusz Browarek, Warszawa, wiceprezes
Wojciech Kaźmierczak, Wrocław, sekretarz
Włodzimierz Urbańczak, Poznań, skarbnik
Janusz Sanocki, Nysa, członek Zarządu
Edward Wóltański, Lubin, członek Zarządu
Remigiusz Zarzycki, Warszawa, członek Zarządu


 

Komisja Rewizyjna:

Andrzej Czachor, Warszawa
Jerzy Gieysztor, Grzegorzewice
Grzegorz Reda, Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdjęcia Jarosław Paczkowski

 

 

 

Dyskusja - 4 Komentarzy
 1. ks. Jan Kurdybelski

  25. Lut 2012,  godz. 12:31

  WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA NA RZECZ ZMIANY SYSTEMU WYBORCZEGO „JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE”

  18 lutego 2012 roku odbyło się we Wrocławiu, w sali uniwersytetu, przy pl. Maxa Borna, Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia JOW. Uczestniczyło w nim około 50 osób. Obrady prowadził p. Piotr Medoń. Wprowadzenie do obrad wygłosił prof. Jerzy Przystawa, założyciel i główny animator Ruchu dla zmiany ordynacji wyborczej. W pierwszej części obrad omówiono osiągnięcia Ruchu w dotychczasowej działalności, wśród ogromnych utrudnień ze strony sprawujących władzę w Polsce. Media totalnie podporządkowane rządzącym nie zdołały jednak zamaskować działalności Ruchu, który mimo mikroskopijnych środków finansowych, koniecznych na cele swojej działalności upowszechnił i uzasadnił ideę zmiany ordynacji wyborczej, jedynej, która może ocalić Polskę od całkowitej ruiny gospodarczej i unicestwienia państwa. Nie można pominąć podkreślenia fundamentalnej roli w Ruchu, jaką pełni prof. Jerzy Przystawa.

  Następnie przystąpiono od omówienia i przegłosowania dotychczasowych osiągnięć Ruchu oraz wyborów nowych członków zarządu. Wyłoniła się bowiem potrzeba powstania kilku nowych komisji.

  Zmonopolizowanie władzy przez jedno ugrupowanie polityczne, Platformę Obywatelską, która zawłaszczyła media, szczególnie telewizję, wytworzyło bardzo niebezpieczną sytuację w państwie. Działanie przez obraz niweluje zdolność myślenia i refleksji, natomiast stymuluje emocje, co ogromnie ułatwia manipulowanie nastrojami. Ludzie krzyczą, podejrzewają, nienawidzą, głosują bezmyślnie, bezkrytycznie. Nie są zdolni do oceny faktycznego stanu życia dzisiaj i uświadomienia sobie, co ich czeka w najbliższej przyszłości. Trzy tygodnie ostrzejszej zimy spowodowały śmierć ponad 200 osób i odsłoniły prawdę o ogromnej rzeszy bezdomnych w Polsce; w samej tylko Warszawie ponad 8 000 osób bezdomnych. Liczba bezrobotnych, ponad 13%, pozornie niewielka, w ostatnich bowiem trzech latach rządów Platformy, w poszukiwaniu pracy, za granicę wyemigrowało wiele osób. Obecnie w Niemczech, nie tylko w wielkich miastach, jak Berlin, Hamburg, Dortmund, ale i w małych, np. w Westfalii, słyszy się często na ulicy język polski. Polskim dzieciom nie wolno w niemieckiej szkole, nawet na przerwie, mówić po polsku, a przecież nie udało się zaborcom przez półtora wieku wynarodowić Polaków. W bezimiennych grobach na „nieludzkiej ziemi” pogrzebanych zostały niezliczone tysiące polskich męczenników. W Polsce podporządkowanej partyjnym rządom wymieniły się zaledwie dwa pokolenia, a w szkołach zamilkły patriotyczne pieśni, zafałszowano naukę historii polskiej, wymazano z niej przykłady bohaterskiej walki o wolną, piękną i szczęśliwą Ojczyznę.

  Zmiana ordynacji wyborczej w Polsce jest naglącym, świętym obowiązkiem wobec Ojczyzny, jeżeli nie chcemy, aby w niezbyt odległej przyszłości nad Bugiem i Wisłą ludzie „tamtejsi” mówili po rosyjsku, a nad Odrą rozbrzmiewał wyłącznie język niemiecki.

  „Od wojny, niewoli i partyjnych rządów Platformy zachowaj nas, Panie!”

  Odpowiedz

 2. Jerzy Przystawa

  24. Lut 2012,  godz. 06:43

  Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na powstanie kompletnego protokołu z obrad Walnego Zgromadzenia. Wymaga to trochę pracy, bo ten protokół jest niezbędny dla celów sądowo-rejestracyjnych, musi więc być napisany starannie i podpisany przez Protokolanta i Przewodniczącego Walnego Zebrania. Ani Protokolant, ani Przewodniczacy nie przebywają we Wrocławiu. Jestem przekonany, że tym razem nie będzie z powstaniem protokołu takich kłopotów, jakie mieliśmy przed poprzednim Walnym Zgromadzeniem.

  Odpowiedz

 3. Remigiusz Zarzycki

  24. Lut 2012,  godz. 01:17

  W pełni popieram postulat Pawła Kawarskiego. Jako warszawski członek Zarządu nie jestem w stanie opublikować uchwał, gdyż złożone do protokołu przebywają we Wrocławiu. Mam nadzieję, że wrocławskie biuro już zebrało wszystkie materiały i lada chwila ujrzymy uchwały w naszej witrynie.

  Odpowiedz

 4. Paweł Kawarski

  23. Lut 2012,  godz. 18:13

  Czy można prosić o opublikowanie pozostałych uchwał podjętych na Zgromadzeniu, przy czym kieruję tę prośbę nie tylko do Prezesa, lecz również do pozostałych Członków Zarządu.

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.