/Spotkanie z senatorem Jarosławem Obremskim (piątek 13.07, g. 18) – relacja

Spotkanie z senatorem Jarosławem Obremskim (piątek 13.07, g. 18) – relacja

Jak pisaliśmy wcześniej, w piątek 13.07 rozpoczęliśmy cykl spotkań w naszym biurze przy ul. Białoskórniczej 3 we Wrocławiu, z politykami, samorządowcami i znanymi osobami popierającymi wprowadzenie Jednomandatowych Okręgów w Wyborczych do Sejmu. 

 


Jako pierwszy gościł u nas Jarosław Obremski, były radny i wiceprezydent Wrocławia, obecnie senator niezależny, wybrany z listy Obywateli do Senatu. Rozmowa dotyczyła głównie pracy w Senacie oraz szans wprowadzenia JOW do Sejmu. Nie zabrakło też wątków lokalnych związanych z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Senator Obremski zadeklarował swoje poparcie dla idei JOW oraz obiecał udział w naszych akcjach i happeningach. Na pytanie co według Niego powinniśmy zrobić by temat JOW przebił się do mediów głównego nurtu i zaistniał w większym stopniu w świadomości społecznej padła odpowiedź „Może udział 10 tysięcy osób w Marszu na Warszawę, spowodowałby poważne zainteresowanie mediów sprawą Jednomandatowych Okręgów Wyborczych”. Co Wy na to? Damy radę zorganizować tak liczną demonstrację? Nie mówimy, że już teraz, w tym roku ale może w przyszłym na wiosnę przy dużej pracy i wsparciu organizacyjnym? Czy według Was jest to możliwe, by zgromadzić 10 tysięcy osób popierających JOW w jednym miejscu i jednym czasie?
Kolejne spotkania już w najbliższym czasie, gościem będzie Cornel Calomfirescu, honorowy konsul Rumunii we Wrocławiu! Tematem oczywiście próba wprowadzenia JOW na terenie Rumunii oraz aktualna sytuacja polityczna w tym kraju

833 wyświetlen