Z wielkim żalem zawiadamiamy, że 11 maja 2012 zmarł śp. Janusz Cykowski. Nasz przyjaciel, uczestnik Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW.

 

Do końca swoich dni, pomimo ciężkiej choroby aktywny promotor postulatu prawdziwie wolnych i demokratycznych wyborów do Sejmu RP.


Gorący patriota, taki jak Jego matka. Łączymy się w bólu z Panią Weroniką Cykowską, seniorką i niestrudzoną weteranką Ruchu JOW.

 

Naszemu przyjacielowi śp. Januszowi Cykowskiemu będziemy towarzyszyć w ostatniej drodze w czwartek 17 maja 2012, o godzinie 15, na cmentarzu komunalnym przy ul. Dusznickiej w Kłodzku.

 

Czcimy Jego pamięć i prosimy o modlitwę w Jego intencji.

 

 

Zarząd i Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE,

 

przyjaciele, uczestnicy Ruchu JOW z całej Polski:

Kłodzka i Nysy, Wrocławia, Poznania, Gliwic, Krakowa i Warszawy, po Kościerzynę i Koszalin.

 

 

 

 

śp. Janusz Cykowski (15.07.1965 11.05.2012)

wspomnienia i kondolencje:

http://www.wspomnijbliskich.pl/16728974#contribs_header


http://klodzko24.eu/klodzko/klodzko/polityka/3830-byy-radny-kodzka-nie-yjeDyskusja - 2 Komentarzy
 1. Jerzy Gieysztor

  25. maja 2012,  godz. 12:56

  Pożegnanie śp. Janusza Cykowskiego, wygłoszone w czasie pogrzebu na cmentarzu przy ulicy Dusznickiej w Kłodzku, w dniu 17 maja 2012 roku.
  Po raz ostatni odprowadzamy Janusza Cykowskiego. Naszego druha i przyjaciela. Syna ziemi dolnośląskiej. Tu w Kłodzku wzrastał w patriotycznej rodzinie, kończył liceum, a następnie studiował we Wrocławiu. A pracował tam, gdzie jego praca służyła dobru wspólnemu.
  Nie stawiał własnej kariery przed działaniem dla innych. W Sejmie pomagał między innymi panu posłowi Wędrychowiczowi, a sudecka straż graniczna powierzała mu swoje trudne sprawy. Niezwykle obiecująca w dziedzinie badań nad długowiecznością była zaawansowana współpraca Janusza z panem doktorem Janem Pokrywką.
  Tę współpracę przerwała przedwczesna śmierć Janusza. Skutek tragicznego stanu służby zdrowia. Jednego z wielu obszarów na których nasze państwo nie zdaje egzaminu. Żeby nie powiedzieć, że tego państwa tam nie ma.
  Z takim stanem rzeczy Janusz się nie godził. Dlatego już we wczesnej młodości dołączył do Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, postulującego wprowadzenie zasad, które posłów do Sejmu czynią odpowiedzialnymi przed wyborcami.
  Był nie szukającym rozgłosu, za to ofiarnym promotorem tego postulatu. Aktywnym do końca swoich dni. Gorącym patriotą, takim, jak jego matka, obecna wśród nas Pani Weronika Cykowska. Seniorka i niestrudzona weteranka Ruchu JOW.
  – Pani Weroniko, dziękujemy Pani za takiego syna i za to, że jego śmierć przyjęła Pani po bohatersku. Pani przykład umacnia nas w działaniach, z których śp. Janusz został wyrwany.
  Za ofiarność i wielkie serce, dziękują Ci Januszu, doktór Jan Pokrywka i doktór Adam Wędrychowicz i wszyscy, którym pomagałeś.
  Żegnają Cię Władze Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego JEDNOMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE i Twoi przyjaciele oraz uczestnicy Ruchu JOW z całej Polski;
  z Kłodzka, Nysy, Wrocławia, Poznania, Gliwic, Krakowa i Warszawy, po Kościerzynę i Koszalin.
  Modlimy się w Twojej intencji i czcimy Twoją pamięć.

  Odpowiedz

 2. Andrzej Czachor

  16. maja 2012,  godz. 11:09

  Z wielkim żalem wspominam i żegnam przyjaciela i współpracownika w pracy dla Polski – ś.p. Janusza Cykowskiego. Gdy spotkaliśmy się niedawno na Zebraniu Walnym JOW we Wrocławiu, jego ostro rzeźbiona urodziwa twarz zdradzała fizyczną słabość i niepokój, ale też mówił o bliskim zakończeniu pracy doktorskiej i liczyłem na to, że znów będziemy bliżej współpracować. Tak jak 11 lat temu.
  Janusz Cykowski od początku włączył się w pracę nad projektem ordynacji wyborczej Ruchu JOW. A po jego powstaniu, jako sekretarz posła Wędrychowicza był tym, który w sposób szczególny przyczynił się do opracowania sejmowego „wniosku Macierewicza i Wędrychowicza” o zmianę ordynacji wyborczej na ordynację większościową JOW. Wnioski sejmowe tego rodzaju muszą być bowiem podporządkowane określonym i nie łatwym regułom formalnym, i właśnie Janusz Cykowski dopasował „nasze” postulaty do wzorcowej formy. W ten sposób projekt ordynacji Ruchu JOW mógł stać się i stał się tematem dyskusji komisji sejmowej w r. 2001.
  Panią Weronikę Cykowską proszę, by przyjęła wyrazy serdecznego współczucia i zapewnienie, że Jej Syn zapewnił sobie naszą trwałą pamięć i uznanie.
  Andrzej Czachor

  Odpowiedz

Skomentuj