/Słowo o Newsweek’u

Słowo o Newsweek’u

„Newsweek” kreuje negatywny wizerunek Pawła Kukiza, używając środków językowych charakterystycznych dla propagandy. Tytuł artykułu poświęconego listowi otwartemu Piotra Rybaka jest majstersztykiem manipulacji słowem: „Kukiz JUŻ zdradził swoich ludzi?” Maleńkie słówko „już” sugeruje, że nawet jeśli do zdrady jeszcze nie doszło, to z czasem dojdzie. Znak zapytania jest w tym kontekście właściwie niedostrzegalny, bo potworny wydźwięk słowa „zdrada” przytłacza odbiorcę. Inne tytuły „Newsweeka” dotyczące Kukiza: „Kukiz – kolejny kandydat dziczejącej Europy”, „Kukiz jako niestrawna przystawka” wyraźnie wskazują na niechęć do niego.

Argumenty Piotra Rybaka z kolei przypominają trochę focha nastolatki obrażonej, że to nie ją wybrano na przewodniczącą klasy. Poza tym merytorycznie nic one nie znaczą, bo niby w jaki sposób nastąpiło owo porzucenie przez Pawła Kukiza wyborców? W czym się ono przejawia? Jakie działania – według Rybaka – powinien podjąć Kukiz, żeby wyborcy nie poczuli się porzuceni? Przypomnieć należy, że nie został on wybrany na prezydenta. A może to Piotr Rybak poczuł się porzucony, bo nie został doceniony za swój wkład w kampanię…

Oczywiście antysystemowych wyborców Kukiza może od niego odstręczyć – ze szkodą dla brużdżących politykom JOW-ów – zarzut jego współpracy z establishmentem. Świetny argument. Na niego jednak odpowiedział już sam zainteresowany:

Niniejszym oświadczam , że nie zamierzałem i nie zamierzam podawać nazwy Ruchu na konwencji WoJOWników w Lubinie. To wymysł pana Raczyńskiego i jeśli ma jakąś „niespodziankę” to niech ją sprezentuje w swoim najbliższym otoczeniu, do którego ja osobiscie nie należę Emotikon smile

Oświadczam również, że priorytetem dla nas jest dziś sprawa REFERENDUM i na tym skupię się podczas Konwencji. Na resztę przyjdzie czas.

Ewidentnie nasz Ruch jest rozgrywany. To nie przypadek- pan Rybak, pan Raczyński, te wypowiedzi. Na ile są świadomi ich konsekwencji- ich sumienie. Nas nie pokonacie. Nigdy.

http://polska.newsweek.pl/pawelkukizoszukalswoichwyborcow-,artykuly,365547,1.html

702 wyświetlen