/Przyszedł czas na zmianę!

Przyszedł czas na zmianę!

Witam serdecznie,

z wielką przyjemnością dołączyłem dzisiaj do grona Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW.

Od momentu, kiedy pan Paweł Kukiz wystartował w wyborach na Prezydenta Rzeczypospolitej Polski muszę przyznać, że nie byłem przekonany, co do kandydatury pana Pawła. Nie miałem również żadnego kandydata, na którego bym oddał swój głos, wręcz chciałem postąpić jak bardzo duża liczba naszych rodaków uprawnionych do głosowania i po prostu odpuścić sobie wybory na Prezydenta.

Czas jednak pokazał, że po mimo tego, że od wielu lat interesuję się polityką i tym, co się dzieje w naszym kraju, są jeszcze rzeczy, które potrafią zadziwić i to w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Stała się rzecz raczej nie spodziewana na Polskiej scenie politycznej. Pan Paweł Kukiz zachęcił mnie do zainteresowania się jego osobą i programem wyborczym, który przestawił jako kandydat na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Moje poglądy polityczne zawsze były bardzo patriotyczne, zawsze interesowało mnie bardziej dobro Polski, niż to, czego można było się spodziewać po naszej śmietance politycznej. Wynika to może z tego, że przez 11 lat mieszkałem wraz z rodziną w Wielkiej Brytanii. Ten czas spędzony w UK nauczył mnie bardzo wiele na temat kim jestem, kim się stanę, jeśli zostanę na stałe na wyspach, ale co najważniejsze pokazał mi jak bardzo można tęsknić za tym, co jest moje.

Jestem nielicznym obywatelem naszego kraju, któremu udało się spakować i zostawić Wyspy za sobą, decyzja przemyślana i podjęta w zgodzie z własnym sumieniem, chęć wychowania swoich dzieci w normalnym otoczeniu była ważniejsza, niż chęć posiadania naprawdę dobrych warunków do życia.

Nasz kraj jest naszym dziedzictwem, które przekazano nam pod opiekę przez naszych przodków, którzy tracili życie za ten kraj walcząc o Niepodległą Polskę bez zaborów i komunizmu, który niestety, ale jeszcze jest dosyć widoczny w niektórych kręgach politycznych i nie tylko.

Wracając do momentu, kiedy zacząłem śledzić poczynania pana Pawła zrozumiałem jedną bardzo zasadniczą różnicę pomiędzy nim a resztą polityków w Polsce! Różnica ta była bardzo prosta, on naprawdę jest prawdziwy w tym, co robi i mówi. Nie ma w jego wypowiedziach wyuczonych tekstów politycznych, zbędnych fałszywych uśmiechów, którymi polityk rzuca na prawo i lewo, kiedy okłamuje wyborcę prosto w twarz. On pokazał Polakom, że jest szansa, że jest światełko w tunelu, które wskazuje, iż zbliża się czas na zmiany. Czas, w którym młodzi ludzie obudzą się z letargu i zrozumieją, że Polska jest w ich rękach, a nie w ściśniętej dłoni PO i PiS.

Prostym i prawdziwym przekazem jego kampanii była Prawda, wiarygodność jego osoby i sposób przekazu własnych myśli Polakom. Pokazanie, że jest opcja inna niż do tej pory miał Polak, nie trzeba wybierać już pomiędzy PiS a PO, a tym bardziej SLD czy PSL, już nawet nie wspomnę o reszcie zakłamanych partii politycznych, bo nie warto tak naprawdę. Istnieje natomiast szansa dla Polski w osobie pana Pawła Kukiza i w tym, co zaczął propagować w tym, co chce pokazać Polakom, że jest opcja inna niż zawsze była. Nie będzie łatwo prosto i przyjemnie dla zwolenników pana Pawła, więc i dla mnie, ale zapewniam, że ludzie którzy popierają działalność Kukiza będą go wspierać zawsze i nie ugną się naciskom mediów, polityków i Bóg wie kogo jeszcze.

Natomiast wiem jedno, nadszedł czas, że trzeba się zaangażować w to, co robi pan Kukiz, że nie wystarczy tylko w otoczeniu znajomych popierać tę inicjatywę , ale trzeba zakasać rękawy i wziąć czynny udział w tym, co się dzieje. Nie należałem nigdy do żadnej partii politycznej, nie chciałem angażować się w żadne chore układy naszej polskiej polityki, która zniszczyłaby przypuszczam we mnie wszystko, co dobre i chęć zmiany. Przekonanie, że jeżeli młody człowiek wyrazi chęć podjęcia jakiejkolwiek działalności politycznej w jakiejkolwiek partii w Polsce jest z miejsca duszona w zarodku. Nie ma miejsca w polskich partiach na zmiany, jakie by chciał wprowadzić młody człowiek zaczynający swoją przygodę z polityką, gdyż władza partii jest jedna i ona jest najważniejsza.

U pana Pawła widzę chęci, które dają szansę młodym ludziom na pokazanie, że nie tylko Kaczyński czy Komorowski, albo jeszcze gorzej Miller, o Tusku już nie wspomnę, będą nami rządzić aż do śmierci, bo dla nich słowo takie, jak odpowiedzialność nie istnieje (a tym bardziej emerytura polityczna).

Każdy mówi, że w Polsce jest jak jest, że idąc na wybory idą, bo chcą wybrać mniejsze zło, że jak zagłosuje na nich to może będzie lepiej. Moim zdaniem co mądrzejszy obywatel korzysta z prawa i wstrzymuje się od głosu czyli po prostu nie idzie na wybory. A teraz po wielu, wielu latach pojawił się ktoś, kto naprawdę chce zmiany, ktoś kto mówi głośno, że nie musi być tak, jak do tej pory, że naprawdę jest opcja ponad partyjnąa, która daje nam prawo zadecydować jak będzie wyglądał kraj, w którym będą się wychowywać nasze dzieci i wnuki. Bo chcąc czy nie chcąc, to my o tym decydujemy, w którą stronę będzie podążać nasz kraj i z kim. To my zadecydujemy czy dalej będziemy się godzić na rozkradanie naszego cennego dobytku jakim jest nasz kraj.

Dlatego z wielkim zaangażowaniem decyduję się dołączyć, do grona ludzi, dla których Polska jest czymś więcej niż tylko kartą przetargową, by zapewnić sobie ciepłą posadę w Brukseli.

A taką osobą, która jest w stanie zaproponować walkę z tym systemem jest pan Paweł Kukiz.

Z wyrazami szacunku,

Radosław Grzesiak

 

 

About Radosław Grzesiak

735 wyświetlen