/Prof. Tomasz Kaźmierski: Należy pójść i zagłosować w referendum, bo historia nam nie wybaczy

Prof. Tomasz Kaźmierski: Należy pójść i zagłosować w referendum, bo historia nam nie wybaczy

To jest element walki o wolność. Sukces JOW-ów oznaczałby całkowite odwrócenie relacji między wyborcą a partiami. Wyborcy uzyskaliby przewagę nad partiami, a więc powiększyłby się zakres wolności. Dzisiaj nie walczymy o wolność z bronią w ręku, ale nasi ojcowi, nasi dziadkowie walczyli. Nie możemy pokazać, że jesteśmy bierni w takiej sytuacji. Chociaż szansa została nam dana taka niepełna, bo to był krótki czas i okres wakacyjny. Ale mimo wszystko należy zrobić, co tylko się da i pójść, i zagłosować, bo historia nam nie wybaczy tego.

Proszę pomyśleć o dzieciach, tych którzy tu mieszkają. Chodzi o lepszą Polskę. Jak mogą rodzice nie pójść i nie zagłosować, nie wykorzystać choćby tej ułomnej szansy, jaka się pojawiła.

Niezależnie od wyniku referendum traktujemy całe doświadczenie tego roku jako pozytywne. Nastąpił wzrost zainteresowania tym tematem i to na pewno będzie kontynuowane, na pewno liczba zwolenników zmian wzrośnie i zainteresowanie wzrośnie. Już się pojawiają młodzi ludzie, nowi, którzy kontynuują ten temat, rozumieją to. I to jest wymierny efekt. Odnieśliśmy wielki sukces w tym roku, jeszcze przed referendum.

(…) Nasza historia pokazuje, że Polak walczący o wolność nigdy się nie zmęczy, więc nigdy się nie zmęczymy. I będzie to trwało dalej tak długo, aż ten zakres wolności się powiększy. To jest podstawowa sprawa, aby ludzie mogli sprawować kontrolę nad politykami, żeby mogli ich usuwać wyborcy, a nie kaprys lidera.

4 września br. red. Jan Jagielski rozmawiał z prof. Tomaszem Kaźmierskim na antenie Radia Fama w audycji pt. „6 września głosuj!”

Link do programu: http://www.radiofama.com.pl/content/6-wrze%C5%9Bnia-g%C5%82osuj

1 287 wyświetlen