/Politycy usłyszcie to 4 czerwca! Polacy chcą likwidacji „dnia oszustwa narodowego”! Polacy żądają JOW!

Politycy usłyszcie to 4 czerwca! Polacy chcą likwidacji „dnia oszustwa narodowego”! Polacy żądają JOW!


Czas odejść na emeryturę weterani podziemia, "Solidarności", i członkowie różnych innch partii politycznych… Czas uchwalić ordynację większościową z jednomandatowymi okręgami wyborczymi i sprawdzić się w takich właśnie demokratycznych wyborach.


 

Panowie i Panie Politycy,


Dziś 4 czerwca 2013 roku, być może w przede dniu nowych wyborów, a na pewno w przeddzień ogromnej katastrofy, której symptomy opisał także zmarły w tym roku profesor Jerzy Przystawa, czas powiedzieć: dość!


Ośmieszyliście lustrację, zmarnowaliście szansę na sensowną prywatyzację, wprowadzacie prawo, którego sami nie rozumiecie, a Sejm traktujecie jak własny folwark – to tylko kilka przykładów Waszej nieodpowiedniej postawy. Poseł, jak słusznie podkreślają niektórzy dziennikarze, to stanowisko, które można piastować bez ponoszenia odpowiedzialności za swoje decyzje. Poseł, z Waszego powodu, stał się pośmiewiskiem, kukiełką w telewizyjnym programie – synonimem głupoty, lenistwa i egoizmu.


Nie macie prawa reprezentować Polaków – z czego doskonale zdajecie sobie sprawę wiedząc, jak słabe uzyskaliście poparcie wyborców.


Ruch na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych udokumentował przypadki waszej manipulacji prawem wyborczym.


Jednym z wielu zwolenników postulaty wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w Polsce był redaktor Radia Wolna Europa i niestrudzony propagator idei wolnej Polski Jan Nowak Jeziorański. W swoim przesłaniu dla II Walnego Zjazdu członków Stowarzyszenia na rzecz JOW 11 czerwca 2002 roku Jan Nowak Jeziorański napisał:


Jednomandatowy system wyborczy czyni kandydata na posła bardziej zależnym od wyborców i mniej od swojej partii, aczkolwiek systemu partyjnego nie eliminuje. Głosowanie na kandydata, a nie na listę partyjną, zapewni głosującym wybór miejscowego, a więc znanego sobie człowieka. System jednomandatowy może podnieść poziom kompetencji parlamentu, bo należy założyć, że wybierani będą ludzie, którzy w oczach wyborców sprawdzili się. System ten zmusza wybranego posła do utrzymywania kontaktu z wyborcami i nieustannego zabiegania o ich poparcie. I wreszcie jednomandatowy system wyborczy wzmacnia poczucie odpowiedzialności członka parlamentu wobec swoich wyborców.


Głosowanie na kandydata znanego wyborcom przyciąga więcej ludzi aniżeli głosowanie na listy ustalone przez partie.


Nie musieliśmy czekać długo, by jego słowa znalazły potwierdzenie.Ciąg dalszy artykułu* Tomasz Pompowski – redaktor naczelny “Ofensywy Wolności”


886 wyświetlen