Paweł Kukiz zdecydował się kandydować w wyborach na urząd Prezydenta RP. W swoim programie mówi o konieczności wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu RP na wzór brytyjski.

Wszelkie szczegóły, łącznie z formularzami do zbierania podpisów, znajdziecie Państwo na stronie internetowej:
kukiz.org

———————————————————————————————————–

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

wielu z Was poznało mnie jako muzyka. Dziś jednak nie dołączę się do koncertu kolejnych politycznych obietnic bez pokrycia. Dziś staję przed Wami jako obywatel, który chce głośno powiedzieć o potrzebie ZMIAN. My obywatele musimy odzyskać realny wpływ na nasze państwo.

Kandyduję na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, aby móc głośno powiedzieć Polakom, że ZMIANA JEST MOŻLIWA!

Prawdziwe, a nie kosmetyczne, zmiany zaczną się od wprowadzenia 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu. Jeden poseł w jednym okręgu to początek odpowiedzialności w polityce. Tylko odpowiedzialni przed narodem politycy mogą wybierać uczciwych, odpowiedzialnych i kompetentnych urzędników.

Dlatego głos oddany na mnie proszę traktować jako głos poparcia dla 460 JOW w wyborach do Sejmu. Zrobię wszystko, żeby prawdziwa ZMIANA się zrealizowała.

Niesie nas piękna idea, razem zwyciężymy!

Paweł Kukiz

Dyskusja - 10 Komentarzy
 1. ania

  11. maja 2015,  godz. 08:37

  dokładnie!!
  skoro w I turze nie głosowałam na żadnego pasożyta w drugiej turze tym bardziej!!
  dopiszmy sami 3 okienko z imieniem i nazwiskiem naszego kandydata,Pawła Kukiza i na Niego oddajmy swój 2 głos w tych wyborach!!!
  chcą nas przeciągnąć do dudy albo komorowskiego. niech zobaczę po II turze ,że 1/3 społeczeństwa nadal chce Pawła!!!

  Odpowiedz

 2. Grzegorz z Gdańska

  18. Lut 2015,  godz. 08:20

  Jestem z Tobą

  Odpowiedz

 3. paweł

  13. Lut 2015,  godz. 04:21

  wchodzę w to.
  Powodzenia imienniku:)

  Odpowiedz

 4. kalina Masarz

  11. Lut 2015,  godz. 13:27

  Masz moja energie Pawle.Walczymy !!!

  Odpowiedz

 5. A.Czachor

  11. Lut 2015,  godz. 11:04

  Kukiz na prezydenta!

  Naprawa Polski – przyczynowo, czy objawowo?
  Jeśli ciało toczy rak, to co jest rozumne – operować, czy może dać pastylkę uspakajającą, tłumiącą ból?
  Kukiz wie, że aby uratować Państwo Polskie trzeba dotrzeć do najgłębszego błędu ustrojowego – tego, który generuje dalsze błędy. Chce naprawić pierwotny i podstawowy mechanizm państwa – sposób wyłaniania reprezentantów Narodu – posłów. Do tego zamierza wykorzystać prezydenckie prawo inicjatywy ustawodawczej.
  Program Kukiza to wybierać do Sejmu ludzi, a nie, jak dotychczas, partie. Przyjąć system jednomandatowych okręgów wyborczych, taki jak w W. Brytanii. To znaczy: każdy wyborca okręgu może kandydować i być wybranym na posła, zwykłą większością głosów wyborców okręgu.
  Jest wiele innych wad ustrojowych w naszym Kraju – niedostępność referendum, samowola urzędów, sądów i prokuratury, zanik armii, przemysłu, banków i polskiej prasy, załamanie wymiany pokoleń, agresja zboczeń, atak na lasy i rolnictwo, ograniczanie suwerenności… Sejm, rozumnie wybrany w systemie 460 JOW, inspirowany przez Prezydenta RP, odpowiedzialny przed wyborcami, będzie wprowadzał niezbędną korektę prawa i obyczaju. Prezydentura Kukiza – to początek serii kroków legislacyjnych zmierzających do naprawy naszego Państwa.

  Popieram tego Kandydata – Andrzej Czachor

  Odpowiedz

 6. Piotr

  11. Lut 2015,  godz. 09:10

  Panie Pawle gratuluje odwagi ,ale mam żal ze podejmuje pan decyzje kandydowania na Prezydenta po dostaniu się do Sejmiku Wojewódzkiego . moje zdanie może jest małoistotne , ale jeśli pan zamierzał kandydować na Prezydenta trzeba było nie kandydować do sejmiku . Pana koncepcja Jow jest pozytywna, lecz stosunek bezpartyjnych jako wszechwiedzących i odbierający wszystkim członkom wszelkich partii, zdolność do samodzielnego decydowania o własnej drodze i wyborze jest niegodne pana zaangażowaniu i pańskim zasadom moralnym. Z mojej strony informuje Pana że zamierzam uruchomić nowe spojrzenie na Polskę i systemu politycznego państwa . Moim przedsięwzięciem będzie Polskie Stronnictwo Republikańskie z nowym spojrzeniem na stare zasady. Życzę sukcesu jako katol karolowi .

  Odpowiedz

 7. Pawel Kawarski

  10. Lut 2015,  godz. 15:17

  to ile wreszcie ma być tych okręgów jednomandatowych? 460 jak na jow.pl, czy nie wiadomo dokładnie ile, jak na kukiz.org?

  Odpowiedz

 8. Pingback: Kukiz startuje wyborach « Aktualne informacje : Łowcy polityków

 9. Jorguś

  09. Lut 2015,  godz. 22:08

  Poprę ale najpierw program np. : referendum w sprawie wprowadzenia JOW, likwidacja wszelkich immunitetów, zmiana ustawy o referendum i może stworzenie terytorialnej obrony kraju obejmującej wszystkich obywateli. I nic więcej bo się wyborcy pogubią.

  Odpowiedz

 10. WITOLD

  09. Lut 2015,  godz. 20:42

  głosuję na Ciebie

  Odpowiedz

Skomentuj