Gdyby – podkreśla Kukiz w petycji – udało się wprowadzić JOW-y, to będzie to „prawdziwe uzdrowienie mechanizmów wyłaniania elit”.

– Zmiana ordynacji wyborczej i umożliwienie Polakom bezpośredniego wyboru posłów (…) będzie mogła w przyszłości być świętowana jako dzień odzyskania wolności – podkreśla muzyk.

Paweł Gądek, dziennikarz Onetu, rozmawia z Pawłem Kukizem w artykule pt.: Paweł Kukiz pisze do Komorowskiego: nowa ordynacja, nowe święto na portalu Onet.pl, 2 lipca 2014

Dyskusja - 3 Komentarzy
 1. Roman

  27. Sty 2015,  godz. 22:08

  Proszę Państwa, trzeba się koniecznie zastanowić co zrobić aby Posłowie RP zaczęli nas słuchać. Samo nasze nie zadowolenie i upominanie się o normalną i sprawiedliwą ordynację wyborczą interesuje ich jak psa pusta miska. Nasze protest myszą być przez Posłów odczuwalne. Musi się skończyć z partyjnymi rozdawaniami miejsc w ławach poselskich za całowanie w dup[ę prezesa partii.
  Moim zdanie musimy podjąć akcję na szeroką skalę całego kraju i np uświadomić wyborcom, że to oni musza decydować kto w najbliższym okresie zasiądzie w ławach poselskich naszego Sejmu. Moim zdaniem możemy to zrobić przez uświadomienie Polakom że maja głosować na osoby umieszczone w środku list na te osoby które są „wypęłniaczem” listy wyborczej a nie przydupasem prezesa partii. W ten sposób możemy skończyć z posłami etatowymi którzy w Sejmie już zapuścili korzenie i bez „koparki” ich od ławy poselskiej nie oderwiemy. Koparką musi być nasza obecność przy urnach i głosowanie na zupełnie przypadkowe i nowe osoby umieszczone na liście najlepiej na miejscu piątym lub szóstym. Nie bójmy się gorzej być już
  nie może
  Pozdrawiam Roman Olwiński

  Odpowiedz

 2. Zmielony przez system.

  11. Lip 2014,  godz. 21:59

  W nowej Konstytucji RP powinien się znaleźć zapis:
  Każdy podatnik powinien decydować rozliczając podatek PIT, która partia na następny rok otrzyma grant z Jego zapłaconego podatku.
  Tak jak pracodawca płaci pracownikowi za wykonaną pracę, tak samo PODATNIK powinien płacić za wykonaną DOBRĄ POSELSKĄ PRACĘ.
  PRECZ Z PARTYJNYMI PASOŻYTAMI KTÓRZY NIC NIE ROBIĄ OPRÓCZ POBIERANIA DIET, I APANAŻY.

  Odpowiedz

  • Wiesiek - zmielony

   12. Lip 2014,  godz. 01:10

   Masz zupełną rację. Popieram!

   Odpowiedz

Skomentuj