Paweł Kukiz mówił o JOW-ie i petycji do Prezydenta RP w wieczornym programie „Wydarzenia, opinie, komentarze” prowadzonym przez Marka Kacprzaka w telewizji Polsat News. Program był wyemitowany 3 lipca 2014.

Dyskusja - 10 Komentarzy
 1. Jerzy Gieysztor

  31. Lip 2014,  godz. 16:32

  Piotr. „ …To dobrze, że nie ustajecie w pracy. Skutki w pracy społecznej przychodzą późno. Trudno mi wskazać grono kompetentne, bo zazwyczaj ujawniają się ludzie osobistego interesu.
  (…) można to naprawić przy wyborze jednomandatowym (…), ale trzeba uderzyć w Wielki Dzwon …” Oto fragmenty listu, jaki 10 lat temu otrzymałem od śp. Ojca Mieczysława Marii Krąpca, byłego Rektora KUL. Także i one mogą dodawać nam przekonania, że działamy w słusznej sprawie, bo ten bodaj największy z polskich filozofów był dobrej myśli.

  Odpowiedz

  • Jerzy Gieysztor

   31. Lip 2014,  godz. 17:13

   Piotr ( cd ). W czasach zaborów żywioł polski rugowano ze wszystkich dziedzin, ale pomimo tego świadomość narodową nasi przodkowie zachowali uporczywą pracą i wiarą w odrodzenie Polski. Teraz analogicznie: Przekonanie rodaków o sensowności JOW dla odrodzenia państwa oraz wprowadzenie JOW, po ludzku wydaje się niemożliwe, ale dla Pana Boga nie ma rzeczy niemożliwych i taki moment nadejdzie. Dlatego musimy być wytrwali.

   Odpowiedz

 2. Piotr

  31. Lip 2014,  godz. 11:06

  Wszystko wspaniale ale…
  czy oprócz kilku osób wszyscy zdają sobie sprawę z ilości zmian w Ustawie Zasadniczej??
  Kto tego ma dokonać??
  Bronisław Prezydent Komorowski??
  Donald „Lajer ” Tusk i jego PO??

  Ja jestem za chcę głosować na osobę ze swojego powiatu i mieć wpływ na to kto bierze kasę z moich podatków za przesiadywanie w Sejmie RP.
  Niestety cała masa ludzi ma na to „w…ne” potocznie ujmując albo w to nie wierzy.
  Młodzież w większości całkowicie zdeprawowana przez społeczeństwo, wiedza jaką posiadają na temat życia ogólnospołecznego sięga dna a zachowania gorsze niż świnie w chlewie bo one wiedzą gdzie ich miejsce.
  Szkoła nie uczy o konstytucji o prawach i obowiązkach. Szkoła hoduje imbecyli którzy mają problem z rozwiązaniem prostego zadania matematycznego że nie wspomnę o prostym zdaniu z Logiki matematycznej.
  Staram się u siebie w pracy przekonać ludzi do jowów i co??
  Ściana z Gąbki

  Odpowiedz

 3. Ola

  14. Lip 2014,  godz. 22:42

  Tak, to jest droga prawdziwa na zmianę.
  Należy przeanalizować zagrożenia takiej zmiany, i szybko wprowadzić nowe rozwiązania.

  Odpowiedz

  • Jerzy Gieysztor

   15. Lip 2014,  godz. 14:32

   Ola. W kontekście konieczności zagrożeń, o których przeanalizowanie upomina się Ola, postawmy pytanie, czy wprowadzenie w wyborach sejmowych równej dla wszystkich swobody kandydowania i czterystu sześćdziesięciu jednomandatowych okręgów wyborczych, zagrożone będzie państwo, czy też beneficjenci partyjnego przywileju układania list wyborczych, którzy to państwo traktują, jako swój łup ?

   Odpowiedz

 4. Teatranslations

  11. Lip 2014,  godz. 14:53

  Kukiz to już trochę taki apostoł JOW. Super, że jest takim pozytywnym „społeczniakiem”.

  Odpowiedz

 5. kazmaz6015

  10. Lip 2014,  godz. 18:30

  Ja dawno już zwracałem uwagę na to,że tak naprawdę z tymi wyborami od PRL-u niewiele się zmieniło.Oni przywozili kandydatów w teczkach ,a teraz też mianują partyjni kandydatów nie licząc się z terenowymi wyborcami.
  A przecież aby rządzić trzeba mieć poparcie w terenie.Dotychczasowy system liczył się z tym? Na pewno nie. Terenowi miejscowi ludzie powinny być wybierani,a nie naznaczeni partyjniacy.I to trzeba zmienić jeśli ma trwać demokracja.Czy ludzie to rozumieją? pewnie tak ale są tak przygnębieni rozpisanymi rachunkami że nie reagują.

  Odpowiedz

 6. Flis-ak

  10. Lip 2014,  godz. 13:34

  Jak na mój gust to wszystko gra. Pan Paweł dość roztropnie podąża we właściwym kierunku. Z obserwacji jednak coś wynika- a zapatrzenie się w siebie często prowadzi na manowce. Panie Pawle z kim i o czym pan rozmawia? Z polsatem? A widział pan jak potraktował pana rozmówca? Proszę się rozejżeć czy na horyzoncie nie innych medjów? Pozdrawiam i trzymam kciuki.

  Odpowiedz

 7. berebe

  08. Lip 2014,  godz. 13:22

  Patrząc na JOW, które pewnie doprowadziłoby do systemu dwupartyjnego (przy reszcie zalet) ciekawi mnie jak wyglądałyby wyniki wyborów w 2015r, ze szczególnym zwróceniem uwagi na KNP. Jeśli miałoby to pozbawić KNP władzy (obecnie jako 3 w sondażach) to myślę, że mogą się rządzący pokusić o wprowadzenie JOW.

  Odpowiedz

  • dan

   10. Lip 2014,  godz. 11:06

   Chyba nie rozumiesz jak to dziala

   Odpowiedz

Skomentuj