My, jako zmieleni.pl., mamy w swojej deklaracji jedno hasło: 460 jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu i z tym postulatem jedziemy do Gdańska. Ten pomysł na zmainę ordynacji wyborczej jest na tyle uniwersalny, że będzie się mogło pod nim podpisać wiele organizacji.

 

 

 

Dyskusja - 3 Komentarzy
 1. Paulina Szewczuk

  16. Mar 2013,  godz. 02:24

  Krzysztof dokładnie o tych samych spotach darmowych pisałam. Trzeba pójść tą drogą, spróbować chociaż. Zwłaszcza teraz kiedy zaczyna się nagonka medialna, warto byłoby być przeciwwagą.

  Odpowiedz

 2. Krzysztof Kowalczyk

  15. Mar 2013,  godz. 21:52

  Propozycja działania – spoty akcji Zmieleni.pl w TVP, podobnie jak sopoty akcji „Obywatele decydują”. Z pewnością warto przynajmniej spróbować, akcja „Obywatele decydują” dostała czas antenowy na spoty za darmo! Zobaczcie co znalazłem:

  „Kilka dni temu rozpoczęła się bezpłatna emisja spotów kampanii „Obywatele decydują” na antenach TVP 1, TVP 2 oraz TVP INFO. Będzie je można oglądać przez najbliższe 2 tygodnie w rożnych godzinach, tak aby trafiły do jak największej liczby odbiorców.

  Warto podkreślić, że emisja spotów była możliwa dzięki rozporządzeniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z dnia 29 kwietnia 2011 r., które pozwoliło Organizacjom Pożytku Publicznego ubieganie się o bezpłatne emisje spotów prowadzonych przez siebie kampanii społecznych.”

  http://obywateledecyduja.pl/2013/03/spoty-kampanii-leca-w-tvp/

  Co prawda Zmieleni, ani Stowarzyszenie JOW nie mają statusu OPP, ale wszak istnieje jedna OPP, która nas wspiera – Fundacja Madisona i do niej z pomysłem takich spotów edukacyjnych można by się zwrócić. Fundacja Madisona właśnie ogłosiła konkurs na filmiki promujące akcję Zmieleni.pl, więc dobrych materiałów jako propozycji emisji w postaci spotów w TVP nie powinno brakować.

  Odpowiedz

 3. Krzysztof Kowalczyk

  15. Mar 2013,  godz. 13:47

  Dzisiejsza (15 III) audycja w Radiowej Jedynce z udziałem Remigiusza Zarzyckiego: http://www.polskieradio.pl/7/473/Artykul/802840,Platforma-Oburzonych-Alternatywa-dla-PO Ponieważ Platforma znów próbuje grać na nutę, że JOW do Sejmu wymagają zmiany konstytucji (tak jakby obecny system był z nią zgodny), trzeba teraz szczególnie propagować argumenty z artykułów pokazujących, że nie musi to być prawda: http://zmieleni.pl/konstytucja-rp-a-jednomandatowe-okregi-wyborcze-jow-w-wyborach-do-sejmu/ . Ciągle dużą wagę powinniśmy też przywiązywać do wyjaśniania różnic miedzy systemem do Senatu, a proponowanymi JOW-ami do Sejmu na wzór brytyjski: http://zmieleni.pl/senackie-wybory-2011-a-postulat-jow-w-wyborach-sejmowych/ .

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.