/Order Patriota

Order Patriota

We wtorek, 11 listopada, w rocznicę Święta Niepodległości p. Stanisław Tymiński z Kanady w imieniu kapituły odznaczył Orderem Patriota śp. prof. Jerzego Przystawę. Order Patriota przyznawany jest za nieustanną pracę dla dobra Polaków. Uroczystość odbyła się Salonie Kominkowym Restauracji „Kuźnia Smaku” w Warszawie.

Prof. Jerzy Przystawa został odznaczony pośmiertnie, na ręce córki Agnieszki, za wieloletnią obronę Polaków przeciw usankcjonowanej grabieży polskiego majątku oraz nieustanną promocję ordynacji wyborczej JOW.

Dla Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW było to wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ wśród 23 uhonorowanych osób znalazło się kilku naszych dzielnych WoJOWników. I tak odznaczeni zostali:

dr Wojciech Błasiak za wieloletnią działalność w obronie Polaków w Sejmie II kadencji oraz za patriotyczne książki w dziedzinie ekonomii i socjologii;

Andrzej Kumor, redaktor tygodnika „Goniec” w Kanadzie: http://www.goniec.net, za oddanie polskim sprawom (Andrzej Kumor przez wiele lat publikował artykuły prof. Jerzego Przystawy);

Henryk Kreuz za działalność społeczną w sferze prawa, były dyrektor Partii X;

Andrzej Szczęśniak za nieustanną pracę w promocji dialogu między Polakami na swoim portalu http://www.prawica.net oraz obiektywną krytykę polityki energetycznej w zakresie ropy naftowej i gazu: http://szczesniak.pl/.

kapitula-orderu-partriota

Więcej informacji na www.orderpatriota.com

1 304 wyświetlen