Apel uczestników Ruchu JOW do KWW Kukiz’15 rozesłaliśmy do wszystkich posłów skupionych w tym Klubie. Czekamy na odpowiedź, ponieważ uważamy, że obowiązkiem posła jest odpowiedzieć na apel wyborców, a przede wszystkim rozliczyć się z obietnic wyborczych.

Wczoraj, na swoim publiczny profilu na facebooku, Marszałek Stanisław Tyszka opublikował nasz Apel i w imieniu Klubu napisał:

Odpowiadam na apel Ruchu JOW. Ruch Kukiz’15 pojawił się w polskiej polityce przede wszystkim po to, żeby wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do Sejmu. To jest nadal nasz naczelny postulat. Nie mamy niestety (jeszcze) większości umożliwiającej zmianę ordynacji, ale złożymy taki projekt w Sejmie. Na co dzień przekonujemy się i mówimy o tym głośno, że obecna ordynacja promująca „biernych, miernych, ale wiernych” pachołków szefów partii jest zaprzeczeniem zasady suwerenności Narodu. Nie spoczniemy dopóki nie wprowadzimy ordynacji wymuszającej odpowiedzialność posłów przed Obywatelami.

Tomasz J. Kaźmierski: Panie Marszałku, dziękuję za tę deklarację. Oczekujemy, że będzie Pan te słowa wypowiadał na antenie TV w czasie każdego ze swych, częstych tam wystąpień. Z poważaniem.

Tyszka
Tyszka2

*Źródło: zdjęcie Stanisława Tyszki z profilu fb: https://www.facebook.com/stanislaw.tyszka/

Dyskusja - 3 Komentarzy
 1. bisnetus

  10. Wrz 2016,  godz. 16:56

  Trzeba przyznać, że Tyszka niemal w każdym wystąpieniu publicznym wspomina o partiokracji i zawłaszczeniu państwa przez partie, ale nic nigdy nie wspomina o:

  – masywnym pogwałceniu w Polsce biernego prawa wyborczego w wyborach do Sejmu

  – o tym, że władza nie pochodząca z powszechnych, równych i wolnych wyborów z pełnym udziałem również bezpartyjnych obywateli jest u podstaw nieprawowita i nielegalna i nie reprezentuje narodu (dotyczy to również posłów Kukiza)

  – że Sejm od 20 lat jest wybierany nielegalnie sprzecznie z Konstytucją RP

  Kukiz’15 nic nie robi dla uświadamiania społeczeństwa o obrabowaniu go z podstawowych wyborczych praw czyli prawa swobodnego wyboru do Sejmu swoich przedstawicieli.

  Co gorsza, inni członkowie ruchu w tym niestety również Kukiz coraz częściej chwalą polską „super demokrację”, zalewają media tematami zastępczymi, biorą udział w hucpie antykonstytucyjnej zamiast bronić konstytucji i zapisanych w niej praw obywatelskich (jak prawo do wolnych i powszechnych wyborów do Sejmu i biernego prawa wyborczego, co w Konstytucji jak byk stoi)

  Generalnie Kuleszy można dać pewien plusik za częste powtarzanie słów o partiokracji, ale to jest kropla w morzu potrzeb i obietnic, które wynosiły Kukiza do władzy. Generalnie każdy były sympatyk Kukiza może czuć się znów oszukany, jak niegdyś przez cwaniaka Tuska.

  Odpowiedz

 2. Bacz

  08. Wrz 2016,  godz. 17:26

  Wyrażajmy się precyzyjnie. Odzyskanie suwerenności narodu kojarzy się z wyzwoleniem spod obcego jarzma a my walczymy o zmianę ustroju aby Polacy nie dzielili się na partyjną szlachtę i poddanych tylko żeby wszyscy byli równymi obywatelami. WoJOWnicy nie walczą o suwerenność narodu tylko o demokrację.

  Odpowiedz

  • Anna

   03. Paź 2016,  godz. 18:02

   Nie jeżeli mowa o suwerenności wewnątrz Państwa, gdy władza jest po prostu sprawowana samodzielnie, niezależnie od związków itp. Zresztą wydaje mi się, że temat JOWów mówi się coraz mniej, a partia Kukiz jakby traciła na wartości.

   Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.