/Marszałek Stanisław Tyszka odpowiada na Apel Ruchu JOW

Marszałek Stanisław Tyszka odpowiada na Apel Ruchu JOW

Apel uczestników Ruchu JOW do KWW Kukiz’15 rozesłaliśmy do wszystkich posłów skupionych w tym Klubie. Czekamy na odpowiedź, ponieważ uważamy, że obowiązkiem posła jest odpowiedzieć na apel wyborców, a przede wszystkim rozliczyć się z obietnic wyborczych.

Wczoraj, na swoim publiczny profilu na facebooku, Marszałek Stanisław Tyszka opublikował nasz Apel i w imieniu Klubu napisał:

Odpowiadam na apel Ruchu JOW. Ruch Kukiz’15 pojawił się w polskiej polityce przede wszystkim po to, żeby wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do Sejmu. To jest nadal nasz naczelny postulat. Nie mamy niestety (jeszcze) większości umożliwiającej zmianę ordynacji, ale złożymy taki projekt w Sejmie. Na co dzień przekonujemy się i mówimy o tym głośno, że obecna ordynacja promująca „biernych, miernych, ale wiernych” pachołków szefów partii jest zaprzeczeniem zasady suwerenności Narodu. Nie spoczniemy dopóki nie wprowadzimy ordynacji wymuszającej odpowiedzialność posłów przed Obywatelami.

Tomasz J. Kaźmierski: Panie Marszałku, dziękuję za tę deklarację. Oczekujemy, że będzie Pan te słowa wypowiadał na antenie TV w czasie każdego ze swych, częstych tam wystąpień. Z poważaniem.

Tyszka
Tyszka2

*Źródło: zdjęcie Stanisława Tyszki z profilu fb: https://www.facebook.com/stanislaw.tyszka/

1 340 wyświetlen