/Logo JOW

Logo JOW

Szanowni Państwo,

niektórzy z Państwa umieszczają w swoich grafikach, np. na zdjęciach profilowych na Facebooku logotyp, będący własnością Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego „Jednomandatowe Okręgi Wyborcze” im. prof. Jerzego Przystawy. Przemawiające do wyobraźni obrazy to dobry sposób promowania idei jednomandatowych okręgów wyborczych, toteż zachęcamy do tej działalności i linkowania przy tej okazji strony internetowej jow.pl, gdzie znajduje się wiele tekstów autorstwa uczestników Ruchu JOW i wiele informacji o Ruchu.

W ostatnich dniach pojawiły się nowe graficzne przekazy w Internecie z użyciem naszego logo, kiedy bardzo słusznie krytykują Państwo projekt ustawy grupy posłów z 10 listopada 2017 (Druk Sejmowy nr 2001), postulujący jeszcze większe ograniczenie biernego prawa wyborczego w wyborach samorządowych poprzez likwidację JOW w gminach i poddanie samorządów gminnych centralnej, administracyjnej kontroli przez urzędników nieposiadających demokratycznego mandatu. Popieramy te protesty, gdyż dzisiaj w Polsce dokonuje się, bezprecedensowa w wielosetletniej historii wolnej i samorządnej Rzeczypospolitej, próba ograniczenia ludowładztwa na szczeblu lokalnym.

Jednak w kontekście posługiwania się logotypem Stowarzyszenia JOW zwracamy uwagę, że jedynym postulatem naszego Stowarzyszenia jest przywrócenie podmiotowej roli obywateli poprzez wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych w WYBORACH DO SEJMU. Obecna próba zamachu na samorządy jest jedynie skutkiem braku prawdziwej, obywatelskiej reprezentacji w Sejmie.

Ruch JOW działa poza klasą polityczną i nie jest związany z żadną partią. Dlatego prosimy o takie używanie naszego logo, by nie zaszło prawdopodobieństwo wprowadzenia nikogo w błąd poprzez wywołanie sugestii, że Stowarzyszenie JOW w jakikolwiek sposób popiera, czy jest włączone w działania aktualnie istniejących w Sejmie grup politycznych.

                                                                               Tomasz J. Kaźmierski

Prezes Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego
„Jednomandatowe Okręgi Wyborcze” im. prof. Jerzego Przystawy

 

About Tomasz J. Kaźmierski

Tomasz J. Kaźmierski – elektronik, nauczyciel akademicki, profesor Uniwersytetu Southampton w Wielkiej Brytanii, rektor Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie; współpracownik Ruchu na rzecz JOW od 1994 r.; prezes Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego JOW od 2016 r.; e-mail: polonus.uk@gmail.com
2 661 wyświetlen