/„Echo Dnia Podkarpackie”: W Nowej Dębie promowali wprowadzenie JOW-ów

„Echo Dnia Podkarpackie”: W Nowej Dębie promowali wprowadzenie JOW-ów

W Nowej Dębie zachęcano mieszkańców do poparcia inicjatywy Jednomandatowych Okręgów Wyborczych. Były gorące dyskusje.

Działacze ruchu na rzecz wprowadzenia w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych przeprowadzili w Nowej Dębie akcję informacyjną skierowaną do mieszkańców miasta. Przez cały dzień rozdawali ulotki tematyczne i prowadzili dyskusje z mieszkańcami.

Większość problemów naszego kraju wynika z patologicznego systemy wyborczego, który zamiast demokracji tworzy korupcjogenną „partiokrację”. Nie może być tak, że kilku partyjnych bossów poprzez umieszczenie swoich pupilów na wysokich miejscach na liście wyborczej decyduje o tym, kto ma zostać posłem. Dlatego posłowie głosują tak, jak chce szef partii, a nie społeczeństwo, bo jeśli ów poseł nie zachowa „partyjnej dyscypliny” wówczas prezes ugrupowania nie da mu w kolejnych wyborach miejsca na liście – wylicza Marek Ostapko, który koordynuje całą akcję w naszym regionie.

Zdaniem Marka Ostapko w chwili obecnej wybory do Sejmu odbywają się w dwóch turach. Pierwsza odbywa się w Warszawie w gabinetach partyjnych, gdzie bossowie partii umieszczają kandydatów na listach wyborczych, a druga to głosowanie. – JOW-y mogą to zmienić. Teraz wszystko zależy od nas samych – dodaje.

echo dnia 6.06.2015 cz2

Źródło: Grzegorz Lipiec – „W Nowej Dębie promowali wprowadzenie JOW-ów”, „Echo Dnia Podkarpackie”, 6-7 lipca 2015

 

About Marek Ostapko

w Ruchu JOW od 2009 roku. Organizator spotkań z śp. prof. Jerzym Przystawą w rodzinnym mieście Nowa Dęba. W latach 2010-2014 przewodniczący bezpartyjnego Klubu Radnych Ratusz w Radzie Miejskiej w Nowej Dębie. Prezes Stowarzyszenia "Przyjazny Samorząd".
817 wyświetlen