/Długość kadencji wpływa na efektywność rozwoju gminy

Długość kadencji wpływa na efektywność rozwoju gminy

Burmistrz Mszczonowa Józef Kurek i prezydent Gdyni Wojciech Szczurek o propozycji dwukadencyjności na stanowiskach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w programie „Czarno na białym” w TVN24.

Józef Kurek zapytany o to, co ludzie w nim widzą, odpowiada „dobrego gospodarza”. Jest burmistrzem Mszczonowa od 1990 roku. „Długość kadencji wpływa na efektywność rozwoju gminy. To jest w ogóle bezdyskusyjne”.

O zagrożeniu w postaci układów, mówi, że „są to wyssane z palca insynuacje. Jeśli ktoś podpadł mieszkańcom to go nie ma. W ostatnich wyborach zostało wymienionych 34 procent wójtów, burmistrzów, prezydentów. Czy ci co zostali są źli?”.

W 2006 roku na Józefa Kurka zagłosowało 92 procent wyborców. Uważa, że tajemnica tego sukcesu tkwi „w uczciwości i wiarygodności wobec mieszkańców”.

„Naszą partią jest Gdynia” mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Prezydentem miasta jest od 1998 roku. „To czas na myślenie długim horyzontem do przodu i to jest wartość. Jeżeli ktoś zakłada, że długość kadencji jest gwarancją uczciwości to się myli, bo można być bardzo nieuczciwym w bardzo krótkim czasie”.

Źródło: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zmiana-ordynacji-wyborczej-dlugosc-kadencji-wplywa-na-efektywnosc,710152.html

na zdjęciu: burmistrz Mszczonowa Józef Kurek

1 500 wyświetlen