/Debata ustrojowa pt. „Prawo wyborcze w Polsce” – 25.03.2021

Debata ustrojowa pt. „Prawo wyborcze w Polsce” – 25.03.2021

Niestety, z przyczyn od nas niezależnych, musimy przenieść debatę pt. „Prawo wyborcze w Polsce” na inny dzień. O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

W czwartek 25 marca 2021 zapraszamy na debatę ustrojową pt. „Prawo wyborcze w Polce”. Będzie to pierwsza debata w ramach projektu debataustrojowa.pl .

Spotkanie poprowadzi Patryk Hałaczkiewicz, a prelegentami będą:

prof. dr hab. Andrzej Zoll – były prezes Trybunału Konstytucyjnego. Zawodowo związany z Uniwersytetem Jagiellońskim. Wieloletni kierownik Katedry Prawa Karnego na Wydziale Prawa i Administracji. Autor licznych prac naukowych z zakresu prawa karnego, prawa konstytucyjnego i filozofii prawa. Jako ekspert prawa uczestniczył w rozmowach Okrągłego Stołu, po stronie „Solidarności”. Był także zastępcą przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej w czasie wyborów czerwcowych 1989 r.

prof. dr inż. Tomasz J. Kaźmierski – rektor Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie i pracownik dydaktyczny Uniwersytetu Southampton. Autor licznych prac na temat reform prawa wyborczego w Polsce. Od 2016 r. prezes Stowarzyszenia JOW.

prof. dr hab. Antoni Z. Kamiński – socjolog, badacz instytucji polityczno-gospodarczych. Naukowo związany z Instytutem Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk. Były dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych. Autor licznych prac z zakresu socjologii polityki, m.in. „Dezercja elit. Konsolidacja ustroju politycznego w pokomunistycznej Polsce” (Warszawa 2014).

Wydarzenie odbędzie się on-line na platformie zoom pod linkiem (https://zoom.us/j/99535255390)

Współorganizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Potomków Sejmu Wielkiego.

203 wyświetlen