Drodzy Koledzy – WoJOWnicy,
trochę leniliśmy się w mijającym roku jako WoJOWnicy, ale aktywność wieloletnia przyniosła też satysfakcję – wybory radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ukazały kawa na ławę zasadniczą przewagę systemu JOW nad głosowaniami na listy partyjne – tu nie było opóźnień. Oczywiście to porównanie jest przemilczane w prasie, ale oliwa na wierzch wyliwa.

Ponadto miło mi powiadomić Was, że Materiały Konferencji z 28 września 2013 w formie książki „Sposób na dobre państwo” są już w druku w firmie von borowiecky i lada dzień będą rozprowadzane. Nawet jeśli nieco później, liczcie na taką jowialną gwiazdkę.

Czytam właśnie o toruńskiej studenckiej „Szkole Wyborów”: Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Wyzwania współczesnego prawa wyborczego” – edycja II, 5 czerwca 2014.

Czy ktoś z nas miał z tym wydarzeniem jakiś kontakt. Proszę o parę słów osobistego wrażenia.

Na nadchodzące Święto Narodzin Syna Bożego posyłam Wam serdeczne życzenia nie tylko zdrowia, zdrowia przede wszystkim, ale także pogłębionych przemyśleń nad sprawami tego świata, i naboru pomysłów, i energii na realizację naszego postulatu fundamentalnego dla Polski – racjonalnego systemu wyboru reprezentacji sejmowej.

Andrzej Czachor

About Andrzej Czachor

fizyk, prof. dr hab. w NCFJ w Świerku, publicysta; od 1995 roku uczestnik Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych

Dyskusja - 2 Komentarzy
 1. Łukasz Bień

  28. Gru 2014,  godz. 23:11

  @Jerzy Gieysztor
  Panie Jerzy, na szczęście tych gmin z wyborami w JOW było aż 97,3% z około 2/3 ludności Polski, więc nie jest tak źle.

  Odpowiedz

 2. Jerzy Gieysztor

  24. Gru 2014,  godz. 11:14

  Dołączam do życzeń seniora naszego Ruchu, życząc Łaski Ducha Świętego wszystkim, którzy mogą się przyczyniać do realizacji postulatu JOW.

  Zaś konstatację uzasadniającą satysfakcję, jaką podzielił się z nami Andrzej, godzi się uściślić tym, że w wyborach samorządowych 2014, wybierania radnych w jednomandatowych okręgach wyborczych dostąpiły tylko gminy nie będące powiatami.
  Ale właśnie dzięki temu, jaskrawo zarysował się kontrast pomiędzy wybieraniem w JOW i wybieraniem w systemie partyjnych list wyborczych.

  Dlatego korzystajmy z eksponowania tego kontrastu w naszej argumentacji, promującej wybory w JOW.

  Odpowiedz

Skomentuj