/Boże Narodzenie 2014

Boże Narodzenie 2014

Drodzy Koledzy – WoJOWnicy,
trochę leniliśmy się w mijającym roku jako WoJOWnicy, ale aktywność wieloletnia przyniosła też satysfakcję – wybory radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów ukazały kawa na ławę zasadniczą przewagę systemu JOW nad głosowaniami na listy partyjne – tu nie było opóźnień. Oczywiście to porównanie jest przemilczane w prasie, ale oliwa na wierzch wyliwa.

Ponadto miło mi powiadomić Was, że Materiały Konferencji z 28 września 2013 w formie książki „Sposób na dobre państwo” są już w druku w firmie von borowiecky i lada dzień będą rozprowadzane. Nawet jeśli nieco później, liczcie na taką jowialną gwiazdkę.

Czytam właśnie o toruńskiej studenckiej „Szkole Wyborów”: Międzynarodowa Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Wyzwania współczesnego prawa wyborczego” – edycja II, 5 czerwca 2014.

Czy ktoś z nas miał z tym wydarzeniem jakiś kontakt. Proszę o parę słów osobistego wrażenia.

Na nadchodzące Święto Narodzin Syna Bożego posyłam Wam serdeczne życzenia nie tylko zdrowia, zdrowia przede wszystkim, ale także pogłębionych przemyśleń nad sprawami tego świata, i naboru pomysłów, i energii na realizację naszego postulatu fundamentalnego dla Polski – racjonalnego systemu wyboru reprezentacji sejmowej.

Andrzej Czachor

About Andrzej Czachor

fizyk, prof. dr hab. w NCFJ w Świerku, publicysta; od 1995 roku uczestnik Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych
1 634 wyświetlen