/„Przesłuchanie obywatelskie” w Szczecinie

„Przesłuchanie obywatelskie” w Szczecinie

Szanowni Państwo, Drodzy WoJOWnicy,

Wydarzenia w Sejmie związane z forsowaniem nowej ordynacji wyborczej do samorządów odzywają się szerokim echem i wywołują różne uczucia. Głównie, niestety, niesmak i rozgoryczenie. Partie polityczne mają szczególne podejście do samorządu terytorialnego: traktują go jako należny im łup i nie zamierzają nikogo słuchać, a problemem jest dla nich tylko stosowny podział tego łupu. Świadczy o tym nie tylko fakt uniemożliwienia już uchwalonego wysłuchania publicznego, ale także i inne.

W tej sytuacji Prezydent Szczecina postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom społecznym i przeprowadzić to, co okazało się niemożliwe w Sejmie RP: a mianowicie otwartą debatę publiczną nad tym, jakiej ordynacji wyborczej potrzebuje Polska? Na spotkanie zaprasza wszystkich parlamentarzystów, naszych Patronów Honorowych i wszystkich zainteresowanych.

"Przesłuchanie obywatelskie" na temat ordynacji wyborczej odbędzie się w sobotę, 2 września 2006, na Wydziale Matematyki i Fizyki Uniwersytetu Szczecińskiego, w Auli nr 116, przy ul. Wielkopolskiej 15. Początek debaty o godzinie 11.00. 

Zwracam się z gorącą prośbą do wszystkich WoJOWników o przyjazd do Szczecina i wzięcie udziału w tym spotkaniu.

Ponieważ z uczestnictwem wiążą się koszty organizacyjne, które bierze na siebie Prezydent (kawa, herbata etc.), to byłoby miło, gdyby osoby zamierzające przyjechać do Szczecina zechciały poinformować o tym elektronicznie Biuro Prezydenta: prezydent@um.szczecin.pl

Proszę także i zachęcam, aby wszyscy Ci, którzy są z nami w tej wojnie o kształt naszego Państwa, zechcieli przesłać na adres Prezydenta Szczecina (ten sam, co wyżej) dwa słowa poparcia dla Jego inicjatywy. Wiem, że to ciężko i skomplikowane, ale to jest naprawdę ważne.

Pozdrawiam serdecznie,
Jerzy Przystawa

About Jerzy Przystawa

Jerzy Przystawa (1939-2012) – naukowiec, fizyk, profesor dr hab., nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Wrocławskim, publicysta, twórca i założyciel ogólnopolskiego Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych
637 wyświetlen