Lista Honorowych Samorządowych Patronów JOW
czyli wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, którzy zgodzili się objąć patronat nad Ruchem Obywatelskim na rzecz JOW*
  1. Mariusz Adamczyk, wójt gm. Godowa w pow. wodzisławskim
  2. Stanisław Adamczyk, wójt gm. Linii w pow. wejherowskim (w kadencji 2002-2006)
  3. Adam Bacławski, wójt gm. Krzynowłogi Małej w pow. przasnyskim
  4. Włodzimierz Badurak, burmistrz m. Pińczowa
  5. Marian Balicki, burmistrz m. Nekli
  6. Radosław Baran, prezydent m. Będzina
  7. Jerzy Bartkowiak, burmistrz m. Kościana (w kadencji 2002-2006)
  8. Stefan Bąk, wójt gm. Łagowa w pow. kieleckim
  9. Józef Bednarz, wójt gm. Milówki w pow. żywieckim
  10. Aleksander Bek, wójt gm. Przeworna w pow. strzelińskim
  11. Grzegorz Benedykciński, burmistrz m. Grodziska Mazowieckiego
  12. Paweł Bielinowicz, burmistrz m. Szczytna (w kadencji 2002-2006)
  13. Ryszard Bodziacki, burmistrz m. Słubic
  14. Ryszard Bogusz, prezydent m. Skierniewic (w kadencji 2002-2006)
  15. Maciej Bratborski, burmistrz m. Koźmina Wielkoplskiego
  16. Jan Broda, wójt gm. Komornik w pow. poznańskim
  17. Mirosław Broniszewski, wójt gm. Przykony w pow. tureckim
  18. Jacek Brygman, wójt gm. Cekcyna w pow. tucholskim
  19. Ryszard Budzałek, burmistrz m. Łowicza (w kadencji 2002-2006)
  20. Józef Bulira, wójt gm. Lipnika w pow. opatowskim
  21. Zbigniew Burzyński, prezydent m. Kutna
  22. Sławomir Bykowski, burmistrz m. Radziejowa
  23. Zbigniew Celski, wójt gm. Skarżyska Kościelnego w pow. skarżyskim
  24. Andrzej Cembrzyński, burmistrz m. Wojkowic 
  25. Waldemar Chachulski, burmistrz m. Sulejówka
  26. Stanisław Chalimoniuk, burmistrz m. Niemodlina
  27. Sławomir Chmielewski, burmistrz m. Mogielnicy
  28. Tadeusz Chołko, wójt gm. Suwałk w pow. suwalskim
  29. Robert Choma, prezydent m. Przemyśla
  30. Henryk Chromik, wójt gm. Bierawy w pow. kędzierzyńsko-kozielskim (w kadencji 2002-2006)
  31. Marek Chrzanowski, prezydent m. Bełchatowa
  32. Jan Chwiędacz, burmistrz m. Imielina
  33. Franciszek Chyła, wójt gm. Krotoszyc w pow. legnickim
  34. Krzysztof Ciołkiewicz, prezydent m. Żyrardowa (w kadencji 2002-2006)
  35. Marian Cycoń, burmistrz m. Starego Sącza
  36. Waldemar Czaja, wójt gm. Zębowic w pow. oleskim
  37. Andrzej Czapski, prezydent m. Białej Podlaskiej 
  38. Jerzy Czerwiński, burmistrz m. Chełmży
  39. Bogumił Czubacki, burmistrz m. Sochaczewa
  40. Zdzisław Czucha, burmistrz m. Kościerzyny
  41. Stefan Czyżyk, wójt gm. Niemc w pow. lubelskim
  42. Wacław Derlicki, burmistrz m. Brodnicy
  43. Zdzisław Domański, burmistrz m. Kłodawy (w kadencji 2002-2006)
  44. Konstanty Dombrowicz, prezydent m. Bydgoszczy
  45. Tadeusz Domińczak, wójt gm. Sobkowa w pow. jędrzejowskim 
  46. Leszek Dudziak, burmistrz m. Książa Wielkopolskiego (w kadencji 2002-2006)
  47. Ryszard Dul, wójt gm. Łoniowa w pow. sandomierskim (w kadencji 2002-2006)
  48. Stanisław Dunaj, burmistrz m. Sompolna (w kadencji 2002-2006)
  49. Rafał Dutkiewicz, prezydent m. Wrocławia
  50. Kazimierz Dużałka, burmistrz m. Pońca
  51. Mirosław Duży, burmistrz m. Łazisk Górnych
  52. Jaromir Dziel, prezydent m. Gniezna (w kadencji 2002-2006)
  53. Marian Dzięcioł, burmistrz m. Łochowa
  54. Jan Dziubiński, prezydent m. Tarnobrzega
  55. Roman Dziura, burmistrz m. Józefowa
  56. Ryszard Dźwiniel, burmistrz m. Bielawy 
  57. Zbigniew Engelbrecht, wójt gm. Szemuda w pow. wejherowskim
  58. Krzysztof Fabianowski, burmistrz m. Strzelec Opolskich (w kadencji 2002-2006)
  59. Marian Flaczyński, wójt gm. Brodnicy w pow. śremskim 
  60. Edward Flak, burmistrz m. Olesna (w kadencji 2002-2006)
  61. Tadeusz Frączek, wójt gm. Dźwierzut w pow. szczycieńskim
  62. Adam Fudali, prezydent m. Rybnika
  63. Józef Gajewski, prezydent m. Suwałk 
  64. Krzysztof Gajowy, wójt gm. Stanina w pow. łukowskim
  65. Zbigniew Galek, wójt gm. Postomina w pow. sławieńskim
  66. Damian Galusek, wójt gm. Pawłowic w pow. pszczyńskim
  67. Wojciech Gąsiewski, wójt gm. Płoniaw-Bramury w pow. makowskim
  68. Janusz Gil, burmistrz m. Połańca (w kadencji 2002-2006)
  69. Jan Głowa, wójt gm. Dobroszyc w pow. oleśnickim
  70. Eugeniusz Gołembiewski, burmistrz m. Kowala
  71. Stanisław Gołębiowski, wójt gm. Końskowoli w pow. puławskim
  72. Jacek Grabowski, burmistrz m. Szamotuł
  73. Janusz Grobel, prezydent m. Puław
  74. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m. Warszawy 
  75. Zbigniew Grzesiak, burmistrz m. Mińska Mazowieckiego
  76. Jacek Gursz, burmistrz m. Chodzieży
  77. Piotr Halasz, wójt gm. Kamieńca w pow. grodziskim
  78. Mirosałw Haniszewski, wójt gm. Warty Bolesławieckiej w pow. bolesławieckim
  79. Krzysztof Harmaciński, wójt gm. Iławy w pow. iławskim
  80. Krzysztof Hećman, burmistrz m. Kętrzyna
  81. Henryk Helwing, burmistrz m. Nowego Tomyśla
  82. Jan Hołyński, wójt gm. Maszewa w pow. krośnieńskim (w kadencji 2002-2006)
  83. Adam Iwanek, wójt gm. Rajczy w pow. żywieckim
  84. Krzysztof Iwaniuk, wójt gm. Terespola w pow. bialskim
  85. Wojciech Jagiełłowicz, wójt gm. Lubszy w pow. brzeskim
  86. Czesław Jakubowicz, wójt gm. Juchnowca Kościelnego w pow. białostockim 
  87. Stefan Jakubowski, wójt gm. Słupna w pow. płockim
  88. Wiesław Janiszewski, burmistrz m. Czerwionki-Leszczyn
  89. Grzegorz Jankowski, burmistrz m. Nowogrodu Bobrzańskiego
  90. Bogusław Janus, burmistrz m. Rogoźna
  91. Andrzej Jarzyński, burmistrz m. Szydłowca
  92. Władysław Jasiński, burmistrz m. Wyśmierzyc
  93. Tadeusz Jasionek, wójt gm. Przytocznej w pow. międzyrzeckim
  94. Stanisław Jędrusik, wójt gm. Lubrzy w pow. prudnickim
  95. Mieczysław Jętczak, wójt gm. Brzozia w pow. brodnickim
  96. Julian Jokś, burmistrz m. Krotoszyna
  97. Marian Jurczyk, prezydent m. Szczecina (w kadencji 2002-2006)
  98. Artur Jurkowski, wójt gm. Pęcławia w pow. głogowskim
  99. Kazimierz Jurkowski, burmistrz m. Głubczyc (w kadencji 2002-2006)
  100. Józef Kaczmarek, burmistrz m. Uniejowa
  101. Kazimierz Kaczmarek, wójt gm. Wielkiej Nieszawki w pow. toruńskim
  102. Tomasz Kałużny, burmistrz m. Wrześni
  103. Jerzy Kepka, wójt gm. Wejherowa w pow. wejherowskim
  104. Mieczysław Kieca, prezydent m. Wodzisławia Śląskiego
  105. Jarosław Kielar, burmistrz m. Kluczborka
  106. Wiesława Kitlas, wójt gm. Jasionówki w pow. monieckim
  107. Tadeusz Klimek, wójt gm. Lipnicy Murowanej w pow. bocheńskim 
  108. Halina Kołodziejska, burmistrz m. Prochowic
  109. Lidia Kontny, burmistrz m. Dobrodzienia (w kadencji 2002-2006)
  110. Marek Kopel, prezydent m. Chorzowa
  111. Bogdan Koszuta, burmistrz m. Wąbrzeźna
  112. Andrzej Koszutski, wójt gm. Sobolewa w pow. garwolińskim
  113. Krystyna Kowalewska, wójt gm. Bolesławia w pow. olkuskim (w kadencji 2002-2006)
  114. Henryk Kozłowski, wójt gm. Czerwonki w pow. makowskim
  115. Bogdan Kożuchowicz, burmistrz m. Świebodzic 
  116. Jerzy Kropiwnicki, prezydent m. Łodzi
  117. Bogusław Król, wójt gm. Zielonki w pow. krakowskim
  118. Piotr Kruczkowski, prezydent m. Wałbrzycha
  119. Andrzej Krzysztofiak, burmistrz m. Kwidzyna
  120. Krzysztof Kuchczyński, burmistrz m. Namysłowa
  121. Mirosław Kukliński, prezydent m. Tomaszowa Mazowieckiego (w kadencji 2002-2006)
  122. Hubert Kurzał, burmistrz m. Leśnicy w pow. strzeleckim
  123. Jan Kwiatkowski, wójt gm. Kuźnicy w pow. sokólskim
  124. Waldemar Lamkowski, wójt gm. Lichnowy w pow. malborskim
  125. Andrzej Laszkiewicz, burmistrz m. Mieroszowa
  126. Dorota Lew, burmistrz m. Czempinia
  127. Michał Lidwin, wójt gm. Widuchowy w pow. gryfińskim
  128. Jacek Lipiński, burmistrz m. Aleksandrowa Łódzkiego
  129. Kazimierz Lipiński, burmistrz m. Pyrzyc
  130. Roman Lipski, burmistrz m. Kłodzka (w kadencji 2002-2006)
  131. Henryk Litka, burmistrz m. Dolska
  132. Andrzej Lorenc, wójt gm. Dragacz w pow. świeckim
  133. Michał Lorenc, wójt gm. Jednorożca w pow. przasnyskim
  134. Jan Lubas, wójt gm. Dominowa w pow. średzkim
  135. Wojciech Lubawski, prezydent m. Kielc
  136. Kazimierz Łapka, wójt gm. Strachówki w pow. wołomińskim
  137. Jan Łaski, wójt gm. Ulanu-Majoratu w pow. radzyńskim
  138. Tomasz Łęcki, burmistrz m. Murowanej Gośliny
  139. Barbara Magiera, burmistrz m. Radlina
  140. Mieczysław Majcher, burmistrz m. Wielunia
  141. Czesław Jerzy Małkowski, prezydent m. Olsztyna
  142. Grzegorz Maras, wójt gm. Skomlina w pow. wieluńskim
  143. Adam Marciniak, wójt gm. Człuchowa w pow. człuchowskim
  144. Bogumił Marciniak, burmistrz m. Krośniewic (w kadencji 2002-2006)
  145. Janusz Marszałek, prezydent m. Oświęcimia
  146. Józef Matela, burmistrz m. Kietrza
  147. Waldemar Matusewicz, prezydent m. Piotrkowa Trybunalskiego (w kadencji 2002-2006)
  148. Marek Matysiak, wójt gm. Stromca w pow. białobrzeskim
  149. Roman Michaluk, wójt gm. Międzyrzeca Podlaskiego w pow. bialskim
  150. Tadeusz Mikulski, burmistrz m. Garwolina
  151. Czesław Milewski, wójt gm. Szelkowa w pow. makowskim
  152. Adam Misiewicz, wójt gm. Świerczy w pow. pułtuskim
  153. Władysław Mizia, wójt gm. Jeleśni w pow. żywieckim
  154. Tadeusz Monkiewicz, burmistrz m. Lewina Brzeskiego (w kadencji 2002-2006)
  155. Witold Morawiec, wójt gm. Olesna w pow. dąbrowskim
  156. Marek Mrozowski, burmistrz m. Czeladzi
  157. Henryk Mroziński, burmistrz m. Braniewa
  158. Antoni Nawrocki, burmistrz m. Solca Kujawskiego
  159. Marek Nazarko, wójt gm. Michałowa w pow. białostockim 
  160. Jarosław Nosal, wójt gm. Pakosławic w pow. nyskim
  161. Anatol Ochryciuk, burmistrz m. Hajnówki
  162. Ignacy Odważny, burmistrz m. Sulechowa
  163. Kazimierz Olearczyk, wójt gm. Bolesławia w pow. dąbrowskim
  164. Józef Olszewski, wójt gm. Kraszewic w pow. ostrzeszowskim
  165. Marek Olszewski, wójt gm. Lubicza w pow. toruńskim
  166. Henryk Orłowski, wójt gm. Topólki w pow. radziejowskim
  167. Ryszard Ostrowski, burmistrz m. Korsz
  168. Zofia Oszacka, wójt gm. Lanckorony w pow. wadowickim
  169. Julian Ozimek, burmistrz m. Niska
  170. Henryk Ożarowski, burmistrz m. Wiązowa
  171. Stanisław Pająk, wójt gm. Policznej w pow. zwoleńskim
  172. Sławomir Pajor, prezydent m. Stargardu Szczecińskiego
  173. Kazimierz Pałasz, prezydent m. Konina
  174. Tomasz Pańczyk, wójt gm. Sułowia w pow. zamojskim
  175. Jerzy Pasek, burmistrz m. Lipska
  176. Franciszek Październik, burmistrz m. Oławy
  177. Janusz Pęcherz, prezydent m. Kalisza
  178. Małgorzata Pępek, wójt gm. Ślemienia w pow. żywieckim
  179. Mariusz Piasecki, wójt gm. Gizałek w pow. pleszewskim 
  180. Zdzisław Pietrowski, wójt gm. Mysłakowic w pow. jeleniogórskim
  181. Stanisław Piotrowski, wójt gm. Jakubowa w pow. mińskim
  182. Henryk Plichta, wójt gm. Czajkowa w pow. ostrzeszowskim
  183. Andrzej Pietrasik, burmistrz m. Płońska
  184. Mieczysław Płaczek, wójt gm. Bobowa w pow. starogardzkim
  185. Jerzy Podlewski, wójt gm. Zakrzewa w pow. złotowskim
  186. Józef Podłużny, wójt gm. Godzieszy Wielkich w pow. kaliskim
  187. Grzegorz Popowski, wójt gm. Jabłonnej Lacki w pow. sokołowskim
  188. Dieter Przewdzing, burmistrz m. Zdzieszowic
  189. Zbigniew Przychodzeń, wójt gm. Męcinki w pow. jaworskim
  190. Piotr Przytocki, prezydent m. Krosna
  191. Wiesław Pszczółkowski, burmistrz m. Łomianek
  192. Sylwester Puchała, wójt gm. Prażmowa w pow. piaseczyńskim
  193. Andrzej Pyziak, wójt gm. Rudnik w pow. oleskim
  194. Danuta Rabin, wójt gm. Istebnej w pow. cieszyńskim 
  195. Robert Raczyński, prezydent m. Lubina
  196. Zenon Reszka, burmistrz m. Błonia
  197. Jan Rogowski, burmistrz m. Lidzbarka
  198. Bożena Ronowicz, prezydent m. Zielonej Góry (w kadencji 2002-2006)
  199. Janusz Rosłan, burmistrz m. Biłgoraja
  200. Adam Samborski, wójt gm. Racławic w pow. miechowskim
  201. Tadeusz Sawicki, wójt gm. Włodawy w pow. włodawskim
  202. Jerzy Skórko, burmistrz m. Korsz (w kadencji 2002-2006)
  203. Władysław Skrzypek, prezydent m. Włocławka (w kadencji 2002-2006)
  204. Henryk Słonina, prezydent m. Elbląga
  205. Jerzy Słowiński, prezydent m. Radomska (w kadencji 2002-2006)
  206. Marian Smutkiewicz, burmistrz m. Nysy (w kadencji 2002-2006)
  207. Sylwester Sobański, burmistrz m. Bobolic
  208. Waldemar Socha, prezydent m. Żor
  209. Sylwester Sokolnicki, burmistrz m. Serocka
  210. Zbigniew Sokołowski, wójt gm. Wizny w pow. łomżyńskim
  211. Józef Sontowski, burmistrz m. Zawidowa 
  212. Kazimierz Stachurski, burmistrz m. Ożarowa Mazowieckiego
  213. Andrzej Stania, prezydent m. Rudy Śląskiej
  214. Andrzej Stanuch, burmistrz m. Pelplina
  215. Robert Stańko, burmistrz m. Górzna
  216. Zbigniew Stępień, burmistrz m. Błonia (w kadencji 2002-2006)
  217. Jan Stępiński, burmistrz m. Koła (w kadencji 2002-2006)
  218. Krzysztof Stępniak, wójt gm. Serokomli w pow. łukowskim
  219. Leszek Stroiński, wójt gm. Sośna w pow. sępoleńskim
  220. Czesław Surowiec, wójt gm. Kołaczkowa w pow. wrzesińskim (w kadencji 2002-2006)
  221. Mirosław Symanowicz, prezydent m. Siedlec (w kadencji 2002-2006)
  222. Krzysztof Szala, wójt gm. Dobrcza w pow. bydgoskim
  223. Jerzy Szałach, burmistrz m. Nowego Stawu
  224. Wojciech Szczurek, prezydent m. Gdyni
  225. Krystian Szostak, burmistrz m. Pszczyny
  226. Janusz Szubert, wójt gm. Winnicy w pow. pułtuskim 
  227. Edward Szupryczyński, burmistrz m. Głuchołaz
  228. Tomasz Śmietanka, burmistrz m. Kozienic
  229. Włodzimierz Śniecikowski, burmistrz m. Gostynina 
  230. Jerzy Świątek, prezydent m. Ostrowa Wielkopolskiego (w kadencji 2002-2006) 
  231. Roman Tasarz, burmistrz m. Golubia-Dobrzynia
  232. Tadeusz Tkaczyk, wójt gm. Strawczyna w pow. kieleckim 
  233. Waldemar Tkaczyk, wójt gm. Kościerzyny w pow. kościerskim
  234. Piotr Tomański, wójt gm. Żurawicy w pow. przemyskim
  235. Tadeusz Tomasik, burmistrz m. Przysuchy
  236. Tadeusz Truskolaski, prezydent m. Białegostoku 
  237. Artur Urbański, burmistrz m. Jawora
  238. Stanisław Urbański, wójt gm. Daszyna w pow. łęczyckim
  239. Stanisław Wabnic, burmistrz m. Ostrzeszowa
  240. Jan Wacławski, wójt gm. Stryszowa w pow. wadowickim 
  241. Zbigniew Walczak, wójt gm. Gniewina w pow. wejherowskim
  242. Włodzimierz Wawrzkiewicz, burmistrz m. Osieku
  243. Zbigniew Wawrzyniak, wójt gm. Mstowa w pow. częstochowskim
  244. Andrzej Werle, wójt gm. Nieborowa w pow. łowickim
  245. Maria Węgrzyn, wójt gm. Kwilicza w pow. międzychodzkim
  246. Stanisław Wicki, burmistrz m. Redy (w kadencji 2002-2006)
  247. Jan Tadeusz Wilk, burmistrz m. Malborka (w kadencji 2002-2006)
  248. Andrzej Wiśniewski, prezydent m. Grudziądza (w kadencji 2002-2006)
  249. Tadeusz Wojciechowski, wójt gm. Sławna w pow. opoczyńskim
  250. Edmund Wojna, burmistrz m. Stąporkowa
  251. Marek Woś, wójt gm. Starego Czarnowa w pow. gryfińskim
  252. Krzysztof Wrzesiński, burmistrz m. Lubrańca
  253. Zbigniew Wydmuch, wójt gm. Panek w pow. kłobuckim
  254. Jerzy Wysocki, burmistrz m. Milanówka
  255. Krzysztof Zając, wójt gm. Władysławowa w pow. tureckim
  256. Rafał Zagozdon, prezydent m. Tomaszowa Mazowieckiego
  257. Michał Zaleski, prezydent m. Torunia
  258. Marcin Zamoyski, prezydent m. Zamościa
  259. Edward Zaremba, wójt gm. Siemiatycz w ow. simiatyckim
  260. Wojciech Ziętkowski, burmistrz m. Środy Wielkopolskiej
  261. Mirosław Ziółek, wójt gm. Pionek w pow. radomskim 
  262. Wojciech Zuziak, wójt gm. Lipowej w pow. żywieckim
  263. Jerzy Zwoliński, burmistrz m. Lubartowa
  264. Janusz Żmurkiewicz, prezydent m. Świnoujścia
  265. Ireneusz Żurawski, burmistrz m. Złotoryi

(*) Lista jest otwarta. Zapraszamy i oczekujemy dalszych deklaracji.

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.