10.08.2012 w internetowym wydaniu Pulsu Biznesu ukazał się artykuł pt. "TVN24: Plichtowie zakładają nową spółkę":

http://www.pb.pl/2650370,85683,tvn24-plichtowie-zakladaja-nowa-spolke


Umieściłem pod nim następujący wpis:


Amber Gold jest znakomitym sposobem odciągniecia uwagi opinii publicznej od spraw naprawdę istotnych. Zauważcie Państwo, że temu samemu celowi służyła od stycznia rozdmuchana do granic niemożliwości "sprawa Madzi". Tą naprawdę istotną sprawą jest: 1. brak suwerenności narodowej, 2. kontrola obywateli nad politykami (jednomandatowe okręgi wyborcze), 3. finanse Państwa w opłakanym stanie. Tematy te są powiązane. Nie uda się odzyskać suwerenności narodowej bez kontrolowanej przez obywateli reprezentacji. Nie uda się bez niej też powstrzymać kosmicznego marnotrawstwa środków publicznych.


 

Dyskusja - 1 komentarz
 1. Krzysztof Kowalczyk

  01. Wrz 2012,  godz. 16:26

  W dwutygodniku „Prawda jest ciekawa” nr. 18 z 31 VIII – 13 IX 2012 oraz m.in. na portalu Prawica.net ukazał się tekst Janusza Sanockiego w kontekście afery Amber Gold, który kończy się konkluzjami co do konieczności wprowadzenia JOW:

  „Oczywiście najważniejszym organem państwa jest sejm i to waśnie sejm powinien dokonać zmian w funkcjonowaniu państwa. Najważniejszy organ państwa nie jest jednak do tego zdolny. Dotyka go ten sam kryzys. Jakość „sejmowego ludku” jest fatalna i raczej kabaretowa, ponadto posłowie dobierani przez prezesów partii wedle zasady BMW – „bierny- mierny-ale wierny” wiedzą, że ich polityczna przyszłość zależy od prezesa, a nie od wyborców – stąd poruszają się ściśle w ramach nakreślonych przez partyjny establishment.

  A zmiana systemu jest zbyt ambitnym planem dla każdej z partii czy raczej biorąc pod uwagę jakość tych organizacji – „para-partii”. Dochodzi do tego rozdrobnienie Sejmu, w której nigdy żadna para-partia nie ma większości zdolnej do przeprowadzenia zmian.

  Paraliż sejmu jest oczywistym następstwem partyjnej ordynacji wyborczej stąd podstawowym warunkiem naprawy państwa jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych.
  Dopiero wtedy Polska przestanie być „para-państwem”, państwem na niby. ”

  Źródło: http://prawica.net/31085

  Polecam też tekst na stronie Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu: http://aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=2473:nowo-stara-sensacja-w-polsce-wielka-ciema-polskich-politykow-prokuratury-i-sdow-wszystkie-suby-udaj-e-szukaj-70-mln-amber-gold&catid=10:ogolna&Itemid=2

  Odpowiedz

Skomentuj