/Zmieleni.pl na Dolnośląskiej Konwencji

Zmieleni.pl na Dolnośląskiej Konwencji

W ostatnią niedzielę, 17 listopada 2013, na zaproszenie inicjatorów Godziny dla Polski uczestniczyliśmy we Wrocławiu w Dolnośląskiej Konwencji Godziny dla Polski. Ta inicjatywa Jarosława Gowina zgromadziła około 200 osób z regionu.

Rozpoczęło się nietypowo, od alarmu. Godzinę przez rozpoczęciem policja otrzymała informację o bombie podłożonej w sąsiednim Urzędzie Marszałkowskim. Nie zbiło to z tropu organizatorów wydarzenia, którym była m.in. współpracująca ze Zmielonymi.pl Fundacja Sapere Aude. Szybko podjęto decyzję o przeniesieniu konwencji z Impartu do kina Nowe Horyzonty. Nie damy się zastraszyć, zmienimy Polskę – skomentował Jarosław Gowin.

gowin

W swoim przemówieniu Patryk Hałaczkiewicz, koordynator Biura Krajowego JOW, koordynator akcji Zmieleni.pl powiedział, że cieszy się z wygłoszonej deklaracji, ale teraz oczekuje realnych działań, które doprowadzą do ich realizacji. Szansę na zmianę sposobu wybierania posłów widzi w rozpisaniu ogólnokrajowego referendum w tej sprawie. Było też wspomnienie o 20-letniej działalności Ruchu JOW, zapoczątkowanej właśnie we Wrocławiu przez prof. Jerzy Przystawę.

Potem – pół żartem, pół serio, występując przed uczestnikami, zwrócił się do nich bezpośrednio z pytaniem, czy powinien włączyć do swojego programu postulat jednomandatowych okręgów wyborczych. Gromkie tak

z sali skwitował krótko: sprawa jest przesądzona. – Władza powinna należeć do obywateli, a nie jak dziś, być dzierżona przez koterie partyjne – dodał. Hasłami jego inicjatywy są praca, rodzina, wolność, tradycja i solidarność. Na spotkaniu byli obecni politycy związanie z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem. Chcę pracować ze wszystkimi samorządowcami i dobrymi gospodarzami, którzy reprezentują bliskie mi wartości – mówił Gowin.

W grudniu zapadnie decyzja, czy ruch przerodzi się w partię polityczną i jaki będzie jej program. Czekamy na poważne potraktowanie naszego postulatu zmiany systemu wyborczego na JOW. Słowa padły, czas przejść do czynów.

gowin1

1 614 wyświetlen