/Zjazd Zmielonych – relacja

Zjazd Zmielonych – relacja


Chcieliśmy serdecznie podziękować gospodarzom Zjazdu, w szczególności Arturowi Michalskiemu, za świetną organizację. W spotkaniu uczestniczyło około 120 przedstawicieli oddziałów lokalnych akcji z 32 miejscowości z całej Polski. Prelekcje wygłosili: Paweł Kukiz, prof. Tomasz Kaźmierski, dr Zdzisław Ilski, Mariusz Wis oraz Wojciech Kaźmierczak. Prezentacje z wystąpień zgodnie z życzeniami uczestników są już do ściągnięcia tutaj.

 

Uczestnicy Zjazdu jednogłośnie podjęli uchwałę o rozpoczęciu akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum obywatelskie w sprawie wprowadzenia 460 Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w wyborach do Sejmu. Nad sformułowaniem pytania referendalnego i stroną formalną będzie czuwał mec. Paweł Kawarski oraz prof. Tomasz Kaźmierski. Sztab akcji we Wrocławiu zobowiązał się również do przygotowania szczegółowych instrukcji dla zbierających oraz ustalenia z koordynatorami oddziałów lokalnych danych kontaktowych do osób, do których będą spływać listy z podpisami w poszczególnych regionach.

 

Zdajemy sobie sprawę z ogromnego wyzwania, jakie przed nami stoi – stworzenia ogólnopolskiego ruchu obywatelskiego zdolnego do zebrania wielkiej liczby podpisów oraz zgromadzenia się w dziesiątki, a może i setki ludzi pod Sejmem RP! Dlatego apelujemy do wszystkich o wytrwałość i podjęcie aktywnych działań w kierunku budowy struktur lokalnych.

 

Na Zjeździe rozkolportowaliśmy również kilka tysięcy broszur i ulotek. Wszystkie się rozeszły, ale mamy jeszcze zapas we Wrocławiu – chętnych prosimy o kontakt (kontakt@zmieleni.pl) – doślemy. Już planujemy dodruk;-)

 

 

Najbliższe wydarzenia:

 

16 – 23.10.20121 – spotkania z Pawłem Kukizem w całej Polsce. Więcej informacji na http://blog.zmieleni.pl/tagged/spotkanie

 

25.10.2012 (czwartek) symultaniczna akcja uliczna w jak największej liczbie miejscowości w całej Polsce. Chcemy w ten sposób spróbować zaistnieć w mediach ogólnopolskich i wypromować akcję. Szczegóły wkrótce na stronie i u lokalnych koordynatorów.

 

27 28.10.2012 (sobota niedziela) warsztaty dla Zespołu Szkoleniowego akcji Zmieleni.pl. Chcemy stworzyć taką merytoryczną grupę uderzeniową ludzi, którzy uczestniczyliby w spotkaniach dyskusyjnych organizowanych w miejscowościach w swoim województwie i wygłaszali prelekcje / robili prezentacje / dyskutowali i tłumaczyli, jak działają systemy wyborcze oraz wyjaśniali wszelkie pytania i wątpliwości słuchaczy. To bardzo istotna sprawa musimy edukować naszych obywateli, bez tego nie uda nam się doprowadzić do zmiany. Chętnych do działania w ramach takiego zespołu prosimy o kontakt – (bartosz.chrobrowski@zmieleni.pl)

 

24.11.2012 (sobota) – II Zjazd Zmielonych. Już teraz prosimy o zarezerwowanie sobie terminu. Szczegóły wkrótce.

 

 

Chcieliśmy również serdecznie podziękować Wszystkim za dotychczasowe wsparcie finansowe. Bez niego akcja nie jest w stanie się rozwijać. W dalszym ciągu prosimy w miarę możliwości o pomoc w tym zakresie. Wpłat można dokonywać przy pomocy szybkich płatności internetowych lub bezpośrednio na konto Stowarzyszenia JOW:

 

Stowarzyszenie Jednomandatowe Okręgi Wyborcze
ul. Białoskórnicza 3/1, 50-134 Wrocław
nr konta: 75 1020 3714 0000 4202 0084 7335

tytuł wpłaty: zmieleni
 
 
 
W najbliższym tygodniu uruchomimy również nową wersję naszej strony internetowej. Chcielibyśmy, żeby każdy z koordynatorów lokalnych mógł samodzielnie umieszczać na niej informacje o wydarzeniach dotyczących swojej miejscowości. Przy okazji zapraszamy do odwiedzenia zmieleni.pl. Pojawiło się sporo nowych, ciekawych informacji np. artykuły ekspertów.
 
Bądźmy w kontakcie!
 
 
Pozdrowienia,
 
Wojciech Kaźmierczak
Patryk Hałaczkiewicz
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 101 wyświetlen