/Walne Zgromadzenie – Wrocław, 6.02.2010

Walne Zgromadzenie – Wrocław, 6.02.2010

W sobotę, 6 lutego 2010, na Wydziale Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego "JOW". Zebranie i dyskusję prowadził dr Marek Zagajewski z Wrocławskiego Uniwersytetu Ekonomicznego. Referat wprowadzający wygłosił Tomasz Pompowski publicysta z gazety "Polska The Times" również redaktor serwisu: www.obserwatorfinansowy.pl. Prof. Jerzy Przystawa, prezes Stowarzyszenia, przedstawił sprawozdanie z ostatnich 2 lat działalności, ilustrując slajdami większość spotkań i przeprowadzonych akcji.

Uczestnicy zjazdu uczcili minutą ciszy pamięć tych, którzy już od nas odeszli, ale przez wiele lat nam towarzyszyli i nas wspierali. Byli to śp. pułkownik AK Józef Teliga, śp. generał Antoni Heda "Szary", śp. generał Tadeusz Jauer i śp. Jan Krusiński "Stańczyk ".

Ważne głosy w dyskusji zabrali: prof. Andrzej Czachor, Wojciech Kaźmierczak, ks. Jan Kurdybelski, Janusz Majcherek, Michał Milian, Krzysztof Nędzyński, dr Marcin Skubiszewski z Centrum Badań Porównawczych Systemów Wyborczych z Uniwersytetu Paryskiego, Piotr Strzembosz i Włodzimierz Urbańczak. Dyskusja przeciągnęła się do późnego wieczora. W spotkaniu uczestniczyło około 60 osób.

Wszystkim, którzy przybyli z Wrocławia i przyjechali z okolic czy odległych części Polski, a szczególnie p. Grzegorzowi Osowskiemu, który przywiózł dla uczestników zjazdu pyszne owoce ze swojego sandomierskiego sadu serdecznie dziękujemy!

580 wyświetlen