Ze względu na ogólnopolską akcję referendalną w sprawie JOW Zarząd Stowarzyszenia uchwalił, że wyjątkowo w tym roku Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego „Jednomandatowe Okręgi Wyborcze” odbędzie się we wtorek, 30 czerwca 2015, początek o godz. 17.00.

W przypadku nieuzyskania w tym terminie przewidywanego w statucie kworum, drugi termin Walnego Zgromadzenia wyznaczony jest tego samego dnia, tj. 30 czerwca 2015 roku, o godzinie 18.00. Zgromadzenie odbędzie się w Krajowym Biurze Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW we Wrocławiu przy ul. Białoskórniczej 3/1.

Planowany porządek obrad:

1. Wybór Przewodniczącego Zgromadzenia i protokolanta.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Wybór Komisji Mandatowej, Komisji Skrutacyjnej, Komisji Wnioskowej.
4. Sprawozdanie Zarządu.
5. Wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Zarządu.
6. Dyskusja nad sprawozdaniem Zarządu i wnioskiem Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Zarządu.
7. Głosowanie w sprawie absolutorium dla Zarządu.
8. Propozycje programowe na najbliższy rok.
9. Wolne wnioski.

Zgromadzenie jest zamknięte, udział tylko dla formalnych członków Stowarzyszenia (w szczególności płacących składki w 2014 roku).

Dyskusja - 4 Komentarzy
 1. Krzysztof Cena

  12. Cze 2015,  godz. 17:20

  Obserwuję narastającą krytykę środowiska Gazety Polskiej w odniesieniu do koncepcji JOW. W dzisiejszej Gazecie Polskiej Codziennie (12 czerwca 2015) jest całostronicowy tekst Jacka Liziniewicza pt. „Pułapka dla elektoratu zmiany – JOW ? Nie, dziekuję”.
  Sytuacja była do przewidzenia, bo celem wszystkich możliwych konkurencji i agentur jest poróżnienie JOW- ruchu Kukiza, z jednej strony, ze środowiskiem PiS i prezydenta elekta, a w praktyce – ich elektoratów. Akurat doniesiono, że ostatnie notowania są takie: PiS – 33%, Kukiz – 29 %, a PO – 19%. Hipotetyczna koalicja dwóch pierwszych dawałaby większość konstytucyjną.
  Czasu jest mało. Należy zwiększyć tempo informowania wyborców o walorach JOW, bo poziom zrozumienia jest niemal zerowy. Nawet wspomniany wyżej artykuł jest tego dowodem.

  Odpowiedz

 2. Sylwia

  08. Cze 2015,  godz. 13:48

  W I RP nie było kaucji, gwarantujących miejsca na listach wyłącznie oligarchom, które Wy przewidujecie. To jest zwyczajny skandal! Proszę sobie dla ochłody przeczytać przedwojenny Dekret o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego:
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19180180046

  Odpowiedz

  • Jan Sadowski

   12. Cze 2015,  godz. 19:07

   Pani sie gleboko myli. Kaucja proponowana przez Fundacje Medisona wzorowana jest na Wielkiej Brytanii. W UK to 500 funtow. Fundacja Medisona proponuje kaucje w wysokosci najnizszej krajowej pensji. Moim zdaniem kaucja powinna byc nizsza – powinna wynosic 500 zl. Zwracana bylaby w sytuacji zebrania znaczacej ilosci glosow w okregu (5%). To jest po to zeby nie bylo fikcyjnych kandydatow.

   Odpowiedz

 3. kazimierz

  06. Cze 2015,  godz. 15:42

  Dużo piszecie o powstawaniu struktur JOW w kraju. Brakuje mi jednak publikacji o ich lokalizacji. Uważam że jest to nieodzowne aby ludzie wiedzieli z kim mogą kontaktować się lokalnie. Jeśli z mojej winy tego nie znalazłem ,to biję się w pierś. Natomiast jeśli tego faktycznie nie ma, to należy natychmiast tym się zająć.
  Uważam że to podstawa do tego aby ruch się rozwijał.

  Odpowiedz

Skomentuj