Ze względu na ogólnopolską akcję referendalną w sprawie JOW Zarząd Stowarzyszenia uchwalił, że wyjątkowo w tym roku Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego „Jednomandatowe Okręgi Wyborcze” odbędzie się we wtorek, 30 czerwca 2015, początek o godz. 17.00.

W przypadku nieuzyskania w tym terminie przewidywanego w statucie kworum, drugi termin Walnego Zgromadzenia wyznaczony jest tego samego dnia, tj. 30 czerwca 2015 roku, o godzinie 18.00. Zgromadzenie odbędzie się w Krajowym Biurze Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW we Wrocławiu przy ul. Białoskórniczej 3/1.

Planowany porządek obrad:

1. Wybór Przewodniczącego Zgromadzenia i protokolanta.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Wybór Komisji Mandatowej, Komisji Skrutacyjnej, Komisji Wnioskowej.
4. Sprawozdanie Zarządu.
5. Wniosek Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Zarządu.
6. Dyskusja nad sprawozdaniem Zarządu i wnioskiem Komisji Rewizyjnej w sprawie absolutorium dla Zarządu.
7. Głosowanie w sprawie absolutorium dla Zarządu.
8. Propozycje programowe na najbliższy rok.
9. Wolne wnioski.

Zgromadzenie jest zamknięte, udział tylko dla formalnych członków Stowarzyszenia (w szczególności płacących składki w 2014 roku).

Dyskusja - 4 Komentarzy
 1. Krzysztof Cena

  12. Cze 2015,  godz. 17:20

  Obserwuję narastającą krytykę środowiska Gazety Polskiej w odniesieniu do koncepcji JOW. W dzisiejszej Gazecie Polskiej Codziennie (12 czerwca 2015) jest całostronicowy tekst Jacka Liziniewicza pt. „Pułapka dla elektoratu zmiany – JOW ? Nie, dziekuję”.
  Sytuacja była do przewidzenia, bo celem wszystkich możliwych konkurencji i agentur jest poróżnienie JOW- ruchu Kukiza, z jednej strony, ze środowiskiem PiS i prezydenta elekta, a w praktyce – ich elektoratów. Akurat doniesiono, że ostatnie notowania są takie: PiS – 33%, Kukiz – 29 %, a PO – 19%. Hipotetyczna koalicja dwóch pierwszych dawałaby większość konstytucyjną.
  Czasu jest mało. Należy zwiększyć tempo informowania wyborców o walorach JOW, bo poziom zrozumienia jest niemal zerowy. Nawet wspomniany wyżej artykuł jest tego dowodem.

  Odpowiedz

 2. Sylwia

  08. Cze 2015,  godz. 13:48

  W I RP nie było kaucji, gwarantujących miejsca na listach wyłącznie oligarchom, które Wy przewidujecie. To jest zwyczajny skandal! Proszę sobie dla ochłody przeczytać przedwojenny Dekret o ordynacji wyborczej do Sejmu Ustawodawczego:
  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19180180046

  Odpowiedz

  • Jan Sadowski

   12. Cze 2015,  godz. 19:07

   Pani sie gleboko myli. Kaucja proponowana przez Fundacje Medisona wzorowana jest na Wielkiej Brytanii. W UK to 500 funtow. Fundacja Medisona proponuje kaucje w wysokosci najnizszej krajowej pensji. Moim zdaniem kaucja powinna byc nizsza – powinna wynosic 500 zl. Zwracana bylaby w sytuacji zebrania znaczacej ilosci glosow w okregu (5%). To jest po to zeby nie bylo fikcyjnych kandydatow.

   Odpowiedz

 3. kazimierz

  06. Cze 2015,  godz. 15:42

  Dużo piszecie o powstawaniu struktur JOW w kraju. Brakuje mi jednak publikacji o ich lokalizacji. Uważam że jest to nieodzowne aby ludzie wiedzieli z kim mogą kontaktować się lokalnie. Jeśli z mojej winy tego nie znalazłem ,to biję się w pierś. Natomiast jeśli tego faktycznie nie ma, to należy natychmiast tym się zająć.
  Uważam że to podstawa do tego aby ruch się rozwijał.

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.