/Stonoga człowiekiem Kukiza, muzyk odpowiada – Newsweek

Stonoga człowiekiem Kukiza, muzyk odpowiada – Newsweek

Jednym z najczęściej używanych przez wrogów JOW argumentów jest taki oto: społeczeństwo nasze nie dojrzało. Wyjątkowo głupi, przez co trudny do obalenia zarzut, bo ręce opadają.

O tym, że społeczeństwo nie dojrzało, słyszy się zawsze, ilekroć ktoś proponuje podwyższenie akceptowalnej zawartości alkoholu we krwi u kierowców, wprowadzenie powszechnego prawa do posiadania broni czy legalizację marihuany. Dowiadujemy się wtedy, że Amerykanie, Grecy, Belgowie i Holendrzy są od nas dojrzalsi. Polacy, jeśli dać im możliwość wybierania posłów w jednomandatowych okręgach, wybiorą źle, bo nie dorośli.

Prezydenta RP niedojrzali Polacy wybierają na podobnej zasadzie, co senatorów w jednomandatowych okręgach. Nikt wszakże nie usiłuje podważać mandatu prezydenta, oczywiście poza wyjątkowymi sytuacjami, kiedy wybory wygrywa kandydat PiS. Polacy są dojrzali, jeśli głosują na Platformę, a jeśli wybierają inaczej – to gówniarze.

Upływ czasu sprawił nam dziwnego psikusa: doczekaliśmy chwili, kiedy prostackie michnikoidalne argumenty same zamieniają się we własne zaprzeczenie. Nawet niezorientowany w niuansach ordynacji wyborczej Kowalski wyczuwa, że obecna formuła wybierania posłów to mętne szachrajstwo. Jeśli dodać do tego odwieczną niechęć ludzi do słuchania, że są głupi, mamy wytłumaczenie zaskakującego poparcia dla antysystemowego Pawła Kukiza w ostatnich tygodniach.

Każde kłamstwo i każda manipulacja, jakiej dopuści się środowisko Wyborczej, w końcu odbije mu się nieprzyjemną czkawką. Lud po prostu wyrósł ze ślepej wiary w nieomylność wyroczni na Czerskiej. Polacy pokazują, że są dużo bardziej dojrzali, niż się tego ktokolwiek spodziewał.

Maciej Ochocki – serwis kraJOWy

http://wyborcza.pl/1,75478,18121533,_Newsweek___Stonoga__czlowiekiem_Kukiza___Muzyk_odpowiada_.html

852 wyświetlen