Spektakl pt. "Sposób", zainspirowany książką prof. Jerzego Przystawy pod takim samym tytułem, będzie realizowany w ramach projektu "SPOSÓB na niepodległość", sfinansowanego przez Gminę Lądek-Zdrój ze środków przeznaczonych na realizację zadań w zakresie ochrony dóbr kultury i tradycji.


Zadanie zostało dofinansowane przez Centrum Kultury i Rekreacji w Lądku-Zdroju. Premiera spektaklu odbędzie się 11 listopada 2012 r. w lądeckim Kinoteatrze. Spektakl zrealizuje międzypokoleniowa grupa teatralna Teatr STĄD, a wyreżyseruje Jarosław Paczkowski.


Teatr STĄD tworzą: Paulina Bagińska, Maria Kapitanowicz, Joanna Półtoranos, Karolina Sierakowska-Dawidowicz, Donata Rokicińska, Beata Tarasińska Genowefa Włodarczyk, Marzena Zawal, Jacek Adamczyk, Michał Dawidowicz, Tomasz Pawlęga i Bartłomiej Prorok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przedstawienie zrealizowane z uczestnikami warsztatów teatralnych w Stroniu Śląskim w 2006 roku.

 

 

 

Dyskusja - 2 Komentarzy
 1. Andrzej Czachor

  20. Kwi 2012,  godz. 11:58

  Dynamika scen zadziwiająca. Warto by Was sfilmować. Może red. Krzysztof Pawlak ???
  Gratulacje dla p. Jarka i dla całej grupy. No i dla pomysłodawcy sposobu na Polskę. Rad bym to zobaczył, ale Lądek trochę daleko. Myślmy o czymś bliższym. Pozdrowienia – Andrzej Czachor

  Odpowiedz

 2. Jerzy Przystawa

  19. Kwi 2012,  godz. 08:56

  Cieszę się i gratuluję, że Jarek Paczkowski otrzymał kolejną szansę zrealizowania tego spektaklu. 6 lat temu (to juz 6 lat!) miałem okazję i przyjemność być widzem tej plenerowej pantomimy w parku w Stroniu Śląskim i byłem pod wielkim wrażeniem zarówno pomysłu jak i jego wykonania. Wykonawcami byli amatorzy, młodzież z warsztatów artystycznych prowadzonych przez Reżysera. Młodzi artyści zrealizowali to niezwykłe zamierzenie z sercem, zaangażowaniem i entuzjazmem. Miałem nadzieję, że znajdą się sponsorzy, którzy będą gotowi zaprezentować to dzieło w innych miejscach w Polsce, ale ta nadzieja okazała się płonna. Może tym razem będzie inaczej. Polecam tę sprawę WoJOWnikom.

  Odpowiedz

Skomentuj