Senat zdecyduje, czy wyrazi zgodę na zarządzenie przez prezydenta referendum ws. JOW-ów, finansowania partii i systemu podatkowego na posiedzeniu 20-21 maja – poinformował marszałek izby Bogdan Borusewicz.

Proponowany termin referendum to 6 września.

W referendum Polacy mają odpowiedzieć na trzy pytania: czy są „za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu RP”; czy są „za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa” i czy są „za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika”.

Czytaj dalej: Michalina Mikulska – Senat rozpatrzy wniosek o referendum ws. JOW, „Rzeczpospolita”, 13.05.2015

Dyskusja - 3 Komentarzy
 1. Przemyslaw

  20. maja 2015,  godz. 22:41

  Przecież my od tego rządu już nic nie chcemy…. ale rachunek wam wystawimy na jesień! A będziecie go spłacać po jesieni. Nie zapomnimy wam waszych oszustw i tego jak w przypływie bezradności zaczynacie się łasić.
  Jesienią głosuję na Pana Kukiza i proszę nie robić ze mnie człowieka po dwóch fakultetach i prowadzącym duży biznes niezrównoważonego idioty. Mam nadzieję, że właśnie ze mną pójdą podobni. I proszę o to młodzież która nie jest podatna tak na te manipulacyjne sztuczki w telewizji. Na jesień wygramy!

  Odpowiedz

 2. Seba

  20. maja 2015,  godz. 16:41

  Jak będzie brzmiało pytanie referendalne o JOW?

  Odpowiedz

 3. Dario

  20. maja 2015,  godz. 15:54

  Tia, a połowa „owiec” z uprawnieniami do głosowania pozostanie na łące… zamiast dać głos.

  Odpowiedz

Skomentuj