„(…) gołym okiem widać, że system wyłaniania parlamentu oparty o wybory proporcjonalne zdecydowanie przewyższa system, w którym „kto pierwszy ten lepszy” a zwycięzca bierze wszystko”.

O wyższości systemu proporcjonalnego nad jednomandatowymi okręgami wyborczymi pisze Jacek Kędzierski w artykule pt.: JOW-y, Kukiz, daj sobie spokój… w „Rzeczpospolitej” z 27 czerwca 2014.

I jak zwykle zachęcamy do komentowania tego artykułu.

Dyskusja - 4 Komentarzy
 1. Pix-web

  22. Lip 2014,  godz. 12:16

  Skąd ta pewność ? Nie trzeba od razu przyjmować żadnych pieniędzy aby móc postępować w taki sposób, wszystko to zależne jest od kwestii poglądów osobistych

  Odpowiedz

 2. Gość

  30. Cze 2014,  godz. 23:07

  Następna tuba Tuska!!
  panie Kędzierski ile panu płacą , bo za friko pan tego nie robisz?

  Odpowiedz

 3. Jerzy Gieysztor

  29. Cze 2014,  godz. 14:13

  @ bisnetus. Przypuszczam, że w zakresie kwalifikacji większości antydemokratycznych argumentów, mamy odczucia podobne, Natomiast sensowność zauważania propagandowych wystąpień na temat JOW, może polegać na tym, że w okresie po ujawnieniu afery taśmowej dało się zauważyć np: Długą profesorską dyskusję odsądzającą JOW od czci i wiary – w TVN 24 oraz w podobnym tonie wypowiedzi politologa Chwedoruka w TVP. A teraz „pieszczotliwy” tekst w „Rz”. Dlatego w sytuacji niedopuszczania do rzeczowej dyskusji oraz inicjatywy wystąpienia z petycją do Prezydenta, nasilenie ataków na postulat JOW, demonstruje nerwowość antyJOWowskiego frontu.

  Odpowiedz

 4. bisnetus

  28. Cze 2014,  godz. 17:04

  Nie wiem czy jest sens wstawianie linków do blokowanych artykułów. Jeśli już ktoś przeczytał, to powinien przynajmniej zarysować główne tezy artykułu. Chociaż wątpię, że będą ciekawe. Mogę się założyć, że są tam zawarte po raz tysięczny rytualnie powtórzone te same wyświechtane antydemokratyczne bzdety.

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.