/Róbmy swoje

Róbmy swoje

Drodzy Koledzy – WoJOWnicy,
na Nowy Rok 2014 – po prostu róbmy swoje.

W 2013 roku, mimo bolesnej straty, podtrzymując nasz ustrojowy postulat fundamentalny, zrobiliśmy niemało jako Ruch JOW.

Piśmiennictwo papierowe i ekranowe, zbieranie podpisów pod żądaniem referendum, obsługa ulotkowa demonstracji obywatelskich, debata oksfordzka Mariusza Wisa na UW, konferencja, która odbyła się w Warszawie 28 września i inne spotkania. Przygotowanie referatów i wykładów z naszej branży dla innych inicjatyw obywatelskich. Opracowanie projektu JOW-owskiej korekty Kodeksu Wyborczego i utworzenie Listy – Mapy 460 Jednomandatowych Okręgów Wyborczych dla Polski. Obsługa administracyjna Ruchu „Zmieleni.pl” przez Stowarzyszenie JOW. Utrzymanie witryn internetowych. I inne rodzaje aktywności. Pracujemy nad wydaniem Materiałów Konferencji pt. Sposób na dobre państwo w formie książkowej.

Ta mrówcza praca przesłania nam może niekiedy szerszą perspektywę, horyzont. A toczy się wiele groźnych dla Polski i świata procesów i wydarzeń, o których trzeba wiedzieć, aby im zapobiegać. Wierzymy, że demokracja w obywatelskim wydaniu JOW będzie ustrojowym lekarstwem, tarczą na wiele z nich. Także na skażenia w sferze ducha, przed którymi przestrzega załączony wiersz ks. Mieczysława Nowaka.

Z serdecznym pozdrowieniem, i nadal róbmy swoje,

Andrzej Czachor

Nowak Mieczysław, tryptyk

About Andrzej Czachor

fizyk, prof. dr hab. w NCFJ w Świerku, publicysta; od 1995 roku uczestnik Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych
570 wyświetlen