Na prośbę Autorów, pp. Andrzeja Czachora i Janusza Sanockiego, publikujemy ich apele o udział w organizowanym przez nich Referendum Obywatelskim.

 

Biuro Krajowe Ruchu Obywatelskiego na rzecz JOW 

Andrzej Czachor

 

Drodzy woJOWnicy, zwracam się do Was z  takim oto apelem:

 

 

Pomóż przeprowadzić Referendum Obywatelskie


Państwo polskie potrzebuje naprawy. Sejm, utworzony w oparciu o partyjną ordynację wyborczą, odrzucał w ostatnich latach obywatelskie żądania referendum. W tej sytuacji niezbędna jest oddolna inicjatywa Obywateli. 31 marca 2012 Kongres Protestu podjął uchwałę o przeprowadzeniu w dniach 3 maja do 4 czerwca Referendum Obywatelskiego. Po wielotygodniowej dyskusji i selekcji w gronie Organizatorów ustalono, że formularz referendalny obejmie 10 pytań. Wyniki Referendum, jako wytyczne dla naszego Państwa na przyszłość, będą opublikowanie i rozpowszechnione na każdym dostępnym forum.


Każdy może zostać referendarzem. Pracujemy własnymi siłami. Pobierz od razu formularz (kartę referendalną) z witryny www.referendumobywatelskie.pl.

Kopiuj formularze, rozpowszechniaj, wypełniaj i zwróć na podany tam adres.


Tu daj swoje nazwisko i dane kontaktowe 

Janusz Sanocki

 

Do zwolenników Ruchu JOW


Szanowni WoJOWnicy!

 

Obradujący w Warszawie w dniu 31 marca br. Kongres Protestu, zainicjowany przez Ruch na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych, a zorganizowany przy współudziale kilku ogólnopolskich stowarzyszeń (m.in. Stowarzyszenia „Przeciw Bezprawiu Sądów i Prokuratur”) oraz Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, podjął decyzję o przeprowadzeniu Referendum Obywatelskiego na ważne dla Polaków tematy.

 

Po prawie miesięcznej dyskusji sformułowano 10 pytań, które otwiera pytanie o Jednomandatowe Okręgi Wyborcze.

 

Referendum Obywatelskie rozpocznie się 3 maja br. Uważam, że obowiązkiem każdego zwolennika JOW jest nie tylko wziąć w nim udział, ale także stać się współorganizatorem tej akcji w swoim środowisku. Bez wątpienia bowiem akcja ta służy popularyzacji idei JOW w środowiskach, które do tej pory nie dostrzegały jej wagi, sprawia, że wielu naszych rodaków w praktyce podejmuje działanie an rzecz JOW i wreszcie stwarza określona społeczną siłę, dla której JOW staje się głównym postulatem.

 

Jeśli Referendum Obywatelskie obejmie znaczący krąg naszych rodaków, to jest szansa, że po raz pierwszy od wielu lat, JOW znów stanie się tematem poważnej debaty publicznej.

 

Wzywam wszystkich do wzięcia czynnego udziału w przeprowadzeniu Referendum Obywatelskiego.

 

Janusz Sanocki

Koordynator Krajowy

Referendum Obywatelskiego

tel. 602 397 455

mail: jan_es@interia.pl


Dyskusja - 3 Komentarzy
 1. Krzysztof Kowalczyk

  09. maja 2012,  godz. 14:57

  Polecam artykuły Janusza Sanockiego o Referendum Obywatelskim i Marka Kobylarskiego o JOW w kontekście gospodarki i sytuacji polskich przedsiębiorców:
  http://prawica.net/29964 , http://www.kfp.org.pl/publicystyka.php?id=207

  Niedawno ukazał się też artykuł pokazujący „jak bardzo brytyjski system polityczny i partyjny różni się od naszego”: http://300polityka.pl/300news/kotluje-sie-nad-tamiza-swoja-role-ma-w-tym-polityczny-internet-ktory-wymusza-na-cameronie-sk

  Odpowiedz

 2. Jan Sadowski

  26. Kwi 2012,  godz. 19:21

  Gratuluję podjęcia konkretnych kroków które mogą bardzo pomóc upowszechnić wiedzę o JOW. Mam zastrzeżenie do niektórych pytań ale to najważniejsze (pierwsze) wydaje się dość ścisłe. Ale mimo wszystko uważam że powinno być jeszcze bardziej precyzyjne (chodzi mi o dookreślenie sytuacji kandydowania – rejestracja następuje po złożeniu 20 podpisów poparcia i karty do głosowania mają określony charakter).
  A więc mimo że pytanie 1 było by dłuższe może warto by rozbudować jego formę:

  1. Czy jesteś za tym, aby posłowie do Sejmu byli wybierani w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych?
  (większością głosów w jednej turze wyborczej, spośród kandydatów wyłanianych swobodnie przez wyborców w każdym z 460 jednomandatowych okręgów wyborczych)

  i zamienić je na:
  1. Czy jesteś za tym, aby posłowie do Sejmu byli wybierani w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych,
  większością głosów w jednej turze wyborczej, spośród kandydatów, którzy do formalnej rejestracji kandydatury zobowiązani byli złożyć 20 podpisów poparcia, i którzy będą wyłaniani swobodnie przez wyborców w każdym z 460 jednomandatowych okręgów wyborczych, za pomocą karty do głosowania na której widnieją wyłącznie imiona i nazwiska kandydatów)?

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.