Witam. Poniższy tekst, to coś na zasadzie: Skrzyknijmy Się w JOW Poznań!!! Na wstępie informuję Cię, że nie jestem żadnym pełnomocnikiem, czy upoważnionym przez kogokolwiek przedstawicielem jakiegoś Stowarzyszenia, Fundacji, Ruchu, czy nawet samego Pawła Kukiza. Piszę do Was ponieważ mieszkając w Poznaniu lub okolicach, prawdopodobnie poszukujesz informacji, nt.: jak wyrazić swoje poparcie dla Pawła Kukiza. W komunikacie powyborczym Paweł Kukiz wystosował do swoich zwolenników przesłanie. Możesz je odczytać np. na stronie facebookowej Prezydent Kukiz.

 W powyższym przesłaniu Paweł Kukiz dał do zrozumienia swoim zwolennikom w całej Polsce, aby oddolnie działali, tworzyli grupy, ruchy obywatelskie, które będą gotowe do wspólnego działania w przyszłości. Działajmy! Załóżmy Jow Poznań. Właśnie dlatego do Was piszę. Przede wszystkim też dlatego, że będąc lokalnym dziennikarzem, zauważyłem – zwłaszcza w lokalnych poznańskich środowiskach politycznych – szereg inicjatyw podejmowanych przez różnych byłych prominentnych polityków, wywodzących się z różnych opcji politycznych, którzy podejmują działania w celu rzekomego budowania jakichś struktur, czy zaplecza politycznego Pawła Kukiza.

Jak wynika z komunikatu powyborczego, o którym wspomniałem wcześniej. Paweł Kukiz na obecną chwilę nie tworzy żadnej partii i nie wiadomo czy w ogóle taka powstanie. Chciałbym jednak, kiedy ewentualnie do tego dojdzie, aby w takiej formacji znaleźli się ludzie, którzy dotychczas nie byli związani z partiami politycznymi. Zwłaszcza nie ci, którzy mieli już decydujący głos w sprawach, które nas bezpośrednio dotyczą. Przede wszystkim chciałbym, żeby byli to ludzie młodsi, dobrze wykształceni, dla których praca na rzecz ogółu jest rzeczą najważniejszą.

W związku z tym podjąłem działania w celu utworzenia Poznańskiej Inicjatywy Poparcia Pawła Kukiza, coś w stylu JOW Poznań. Zrobiłem to dlatego, ponieważ uważam, że każdy obywatel, który czuje taką potrzebę, powinien mieć szansę do tej inicjatywy przystąpić. Nie zgadzam się, aby ewentualne struktury przyszłego Ruchu Pawła Kukiza tworzyli prominentni działacze byłych partii np.: Samoobrona, czy aktywnych SLD, a nawet PiS i PO, którzy już dziś organizują się na jakichś tajnych spotkaniach, bo czują łatwy „polityczny kąsek”. To może wszystko zniszczyć.

Jestem pewien, że Paweł Kukiz tego nie chce. Wiem, że On czeka na Was. Na nasze transparentne jawne oddolne działania obywatelskie.  Bez układów i knucia. Tylko jawność, oddanie idei, które głosi Paweł Kukiz, i uczciwe obywatelskie spojrzenie sobie w oczy, może poprowadzić nasz kraj do sukcesu. Uważam także, że w ewentualnych strukturach przyszłego Ruchu jest miejsce, dla Ciebie, dla mnie, dla wielu innych, od lat wykazujących się obywatelską postawą młodych mieszkańców Poznania i Wielkopolski, którzy nie byli w stanie przebić się przez aparaty partyjne. Uważam, że to przede wszystkim Wy młodzi ludzie, powinniście być trzonem ewentualnie nowego Ruchu, a nie stare za przeproszeniem „pierdziele”.

Jeśli zgadzasz się ze mną, dołącz. Bądźmy w kontakcie. Już niebawem chcę zorganizować dla Was w Poznaniu, pierwsze spotkanie Poznańskiej Inicjatywy Poparcia, na które zaproszone będą media. Ale już teraz, zapraszam najważniejszą dla Ciebie i Twoich bliskich osobę w Polsce. Zapraszam kogoś, kogo bardzo potrzebuje Twoja Ojczyzna. Zapraszam Ciebie.

Jeśli masz pytania. Pytaj. Pozdrawiam.

Maciej Lesicki

Poznańska Inicjatywa Poparcia Pawła Kukiza

jowpoznan.pl

Dyskusja - 7 Komentarzy
 1. Beata

  07. Lip 2015,  godz. 20:33

  Czy szykuje się kolejne spotkanie ? Jakie wnioski z czerwcowego ? Zgłaszam swoją gotowość do współpracy.

  Odpowiedz

 2. Irek

  04. Cze 2015,  godz. 16:32

  Jestem do dyspozycji, trochę mało czasu zostało ale można coś jeszcze omówić
  irek

  Odpowiedz

  • Maciej Lesicki

   04. Cze 2015,  godz. 20:02

   Wpadnij Irek na spotkanie 8 czerwca gody. 17.00 klub Hades, CK ZAMEK wejscie od Al. Niepodlegosci POZNAN

   Odpowiedz

 3. Maciej Lesicki

  28. maja 2015,  godz. 15:07

  Spotkanie Poznańskiej Inicjatywy Poparcia Pawła Kukiza, odbędzie się:
  8 czerwca 2015 r. o godz. 17.00 w Klubie Bilardowym „Hades”
  w Centrum Kultury „ZAMEK” w Poznaniu.
  (wejście od Al. Niepodległości)

  Na spotkanie zapraszam każdego Polaka, głównie mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Każdego komu bliska jest idea JOW i kto wyraża poparcie dla Pawła Kukiza.

  Jeśli przyjdzie nas pięciu usiądziemy przy stole, jeśli przyjdzie nas setka, jakoś się pomieścimy, jeśli będą tysiące wyjdziemy na Plac Wolności 🙂

  Przyjdź i organizujmy się wspólnie wokół idei JOW i poparcia dla Pawła Kukiza, zabierz z sobą brata, siostrę, znajomych. Udostępniaj wydarzenie na facebooku.

  https://www.facebook.com/events/383462255193543/

  W Jedności siła!
  jowpoznan.pl

  Odpowiedz

  • Andrzej

   29. maja 2015,  godz. 16:10

   Witaj,

   trochę już pracuję w terenie, staram się agitować, gdzie tylko się da i to trzeba robić jeszcze przed spotkaniem. Wydaje mi się, że warto jednak zadbać o scenariusz „zgromadzenia”, poprosić tych, którzy chcieliby podjąć się wspólnej organizacji o kontakt przed – podzielić zadania. Ktoś musi notować, ktoś przygotować listę obecności i kontaktów….. Gdybyś miał chwilę czasu – proszę o kontakt. Andrzej Springer – 601 88 31 31.

   Odpowiedz

 4. Damian Wojna

  28. maja 2015,  godz. 10:46

  Zgłaszam swą gotowość. POZdrawiam.

  Odpowiedz

 5. Kasia

  27. maja 2015,  godz. 21:45

  Maciej, super pomysł. Czekam na szczegóły i chętnie włączę się w działanie na rzecz poparcia JOWów i Pawła Kukiza. Pozdrawiam

  Odpowiedz

Skomentuj