Z zapartym tchem wysłuchałem dzisiejszej audycji Kuby Strzyczkowskiego w III programie Polskiego Radia pt. Jednomandatowe Okregi Wyborcze za czy przeciw? połączonej z internetową sondą wśród słuchaczy.

 

Przede wszystkim brawa dla Pana Kukiza walił brzytwą po oczach, znakomicie. Powiedział Szejnfeldowi w twarz kłamiecie!

 

Nie odpowiedział Pan na pytanie dziennikarza: Co dalej? Jak to co? Naród domaga się władzy zwierzchniej w Rzeczypospolitej (art. 4 Konstytucji). Mamy zamiar zrzucić jarzmo okupacji koalicji zorganizowanych na wzór leninowski, wodzowskich partii politycznych i zastąpić nieudaczników ludźmi zacnymi.


Brawa dla Krzyśka Kowalczyka, który przytomnie zauważył, że bez żadnego uzgadniania z koalicjantami Platforma może przecież ogłosić referendum. Szejnfeld później przygwożdżony tym pytaniem przez Kukiza wił się jak wąż.

 

Patryk Hałaczkiewcz świetny głos, gratulacje.


Brakowało tylka jawnego stwierdzenia, że JOW to uproszczenie, chodzi nam o przywrócenie obywatelom biernego prawa wyborczego zawłaszczonego przez okupantów partyjnych.


Audycja wzbudziła olbrzymie zainteresowanie wśród słuchaczy, którzy w 96% opowiedzieli się za i w 4% przeciw JOW.  To akcja zmieleni.pl zmienia nastawienia mediów publicznych i samej Platformy, która już uderza w nutę, że to przecież ona jest jest głównym promotorem JOW w Polsce.

 

 

 

Dyskusja - 3 Komentarzy
 1. Romuald Z. Krajewski

  10. Paź 2012,  godz. 10:40

  Sytuacja ze zwolennikami JOW-ów vs. politycy przypomina przysłowie: gadał dziad do obrazu….:)) . Opór jest ewidentny i planowy. Bez nacisku nie ustąpią, spawy nie puszczą.

  Odpowiedz

 2. Krzysztof Kowalczyk

  09. Paź 2012,  godz. 21:45

  O tym jak wielkie jest zainteresowanie słuchaczy tematem (wbrew sugestiom niektórych dziennikarzy, z którymi w przeszłości miałem do czynienia, że rzekomo mało kogo to interesuje) świadczy już to, że na samym początku audycji red. Strzyczkowski zaznaczył, że to jest temat na wyraźnie życzenie słuchaczy. O skali zainteresowania świadczy też to jak trudno się było dodzwonić, ale konsekwencja się opłaciła – ja próbowałem jakieś 20 razy w ciągu audycji, aż w końcu wszedłem na antenę. To co udało mi się powiedzieć zanim mnie rozłączyli można odsłuchać po przewinięciu nagrania o 36 min. 46 sek. : http://www.polskieradio.pl/9/302/Artykul/699120,Jednomandatowe-okregi-wyborcze-za-czy-przeciw

  Przytoczę dokładnie moje słowa z programu:
  „Halo, dzień dobry. Krzysztof Kowalczyk, działacz jednomandatowych okręgów wyborczych od 5 lat, byłem też koordynatorem akcji NZS-u Jednomandatowe.pl i co nieco na ten temat wiem. I chciałbym odpowiedzieć tym, którzy się tak obawiają, że tu wejdzie tylko dwie partie, trzy, że w Wielkiej Brytanii okazuje się, że wchodzi więcej partii do parlamentu, do Izby Gmin, aniżeli w naszym systemie wyborczym. I jest taka ciekawa tabelka na stronie http://www.jow.pl, na stronie właśnie Ruchu na rzecz JOW, porównująca właśnie te oba systemy wyborcze, ale to jest istotne, że partia, która wygrywa wybory bierze wtedy większość i to bierze prawie zawsze, ale to nie znaczy, że zawsze. Np. w ostatnich wyborach do Izby Gmin okazało się, że trzeba było sformować rząd koalicyjny, bo jedna z partii, konkretnie Partia Liberalna, uzyskała takie poparcie, że, no że w końcu ta partia, która wygrała musiała się podzielić. Ale jeszcze jedna kwestia. Pan poseł Szejnfeld wypowiadał się, że tu Platforma robi wszystko, że inni tylko przeszkadzają, a ja chciałbym przypomnieć, że oni mają możliwość ogłoszenia referendum bez oglądania się na inne partie. Wystarczy, żeby była większość Senatu za takim wnioskiem i prezydent. Oni mają i prezydenta i większość w Senacie, a gdyby ogłosili takie referendum, to jestem przekonany, że zdecydowana większość Polaków, i tak myślę, że też wyjdzie to w naszej sondzie radiowej, która się właśnie realizuje, byłaby za jednomandatowymi okręgami wyborczymi. Więc naprawdę nie mówmy, że oni tutaj nie mogą nic zrobić, bo na pewno nie zrobili wszystkiego, co mogą.”

  Wyniku radiowej sondy już niestety nie podano na antenie, mimo, że we wcześniejszej części audycji red. Strzyczkowski to zapowiadał. W rezultacie wynik 96% za JOW jest tylko na stronie radia. Notabene na stronie z audycją pojawiła się też błędna informacja, że ruch obywatelski na rzecz JOW zrodził się wtedy kiedy była akcja „4 x tak”! W dodatku Paweł Kukiz wcale nie powiedział, że w „4 x tak” było też zrównanie podatku PIT, CIT, VAT na poziomie 15 proc., choć rzeczywiście wzmiankował i o tamtym postulacie PO, ale niejako przy okazji. Strona radia z audycją obszernie cytuje też wypowiedzi posła Szejnfelda, przekonującego, jak to wiele Platforma zrobiła, choć pan poseł nie odpowiedział nawet na pytanie Pawła Kukiza czy prezydent ma prawo za zgodą Senatu ogłosić referendum.

  Gwoli uzupełnienia art. 125 p. 2 konstytucji:

  „Referendum ogólnokrajowe ma prawo zarządzić Sejm bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów lub Prezydent Rzeczypospolitej za zgodą Senatu wyrażoną bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby senatorów”.

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.