/Pójdźcie na referendum, bo to jest nasza przyszłość

Pójdźcie na referendum, bo to jest nasza przyszłość

Bardzo Państwa proszę, żebyście poszli na to referendum 6 września. To jest sprawa największej wagi dla Polski, dla naszej kochanej Ojczyzny, żeby wreszcie przywrócić normalność, żeby posłowie byli odpowiedzialni przed nami, bo Polska jest nasza, my jesteśmy właścicielami tego kraju, a nie tych 460 posłów w Sejmie, którzy wymyślają jakieś bzdurne ustaw i utrudniają wszystkim życie (…). Dlatego musimy wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze do Sejmu, żeby można było żyć inaczej, żeby w Polsce żyło się tak, jak w Anglii czy w innych normalnych krajach.

(…)

Ludzie mówią tak: mnie polityka nie interesuje, nie, to nie dla mnie. A ja pytam: nie interesuje pana polityka, a interesuje pana, ile pan zarabia? A co to ma do rzeczy? – pytają. A interesuje pana, ile pan płaci podatku, ile pan płaci za leki, ile kosztuje benzyna? Przecież to wszystko posłowie ustanawiają „u góry”. A jak są od nas niezależni, bo mają w nosie nas obywateli, i patrzą na te swoje zegarki, kilometrówki, to tylko myślą jak tu szmal nakręcić. Nie będą patrzeć na nas. To trzeba zmienić.

Piotr Bednarek rozmawiał z Dariuszem Skarżyńskim z Ruchu na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych w „Porannej rozmowie” Radia Gorzów na 95,6 FM 11.06.2015

Link do audycji: http://radiogorzow.fm/gosc-na-95-6-fm/dariusz-skarzynski-3/

1 448 wyświetlen