Chodzi o tę całą farsę związaną z techniczną stroną wyborów. Nie może być tak, że konstrukcja systemu umożliwia promowanie jednej z opcji politycznej.

Wynik Polskiego Stronnictwa Ludowego potwierdza tylko tę tezę. To, co dzieje się teraz podczas liczenia głosów to kolejny przykład, że system proporcjonalny nie jest dobrym rozwiązaniem. Takich problemów przy liczeniu nie było w gminach, gdzie wprowadzono jednomandatowe okręgi wyborcze. Wszystko jest już dawno jasne. Przy systemie proporcjonalnym do rady wchodzi osoba, która ma 400 głosów, a ta która zdobyła 3 tys. – nie. To na pewno nie jest odzwierciedlenie preferencji wyborczych. Wybory do sejmików i rad powiatowych powinny być powtórzone.

Podczas kampanii wyborczej mówił Pan, że jeśli jakimś cudem dostanie się do sejmiku, to będzie Pan oddawał swoją dietę.

Nic się nie zmieniło w tej kwestii. Będę oddawał swoją dietę na rzecz ruchu Jednomandatowych Okręgów Wyborczych.

Czytaj dalej: Radny Paweł Kukiz: Do Rafała Dutkiewicza nie można mieć zaufania, „Gazeta Wrocławska” z 20.11.2014

Dyskusja - 1 komentarz
 1. ula

  22. Lis 2014,  godz. 18:52

  Jestem bezpartyjna, jak większość ludzi.Głosuję, bo uważam to za obowiązek i niejako przecież przywilej.Ale demokracja w naszym „teoretycznym” państwie nie istnieje.Większość ludzi nie jest skrajnie prawicowa lub lewicowa…dlatego też nie chcą przejść ulicami jako nieanonimowi, dlatego też wybory są anonimowe.Każdy ma prawo do własnego zdania, ale wszyscy jesteśmy OBYWATELAMI POLSKI.
  1.Media manipulują-zmanipulujmy media-żadnych partyjnych sztandarów, wykrzykiwania politycznych poglądów-nie dajmy im pretekstów!!
  2.Kulturalnie, bez wyzwisk.
  3.Patriotycznie-FLAGA I ORZEŁEK na piersi-dziś już tylko 200 osób zadeklarowało swój udział w proteście…
  4.Jednoznaczny cel- nie krzyczmy, że wybory zostały sfałszowane-nie mamy jednoznacznych dowodów, a to daje pretekst by okrzyknięto nas „wariatami”-żądajmy ich powtórzenia ze względu na nieprawidłowości.Żądajmy dymisji rządu!!Nie zapominajmy o aferach, bo zostały zamiecione pod dywanik.
  5.POLACY-naprawdę, „nic się nie stało?”
  Obejrzyjcie do końca…
  https://www.youtube.com/watch?v=afx5_Vw3edQ

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.