17 grudnia 2012 Paweł Sitko rozmawiał z Pawłem Kukizem podczas manifestacji przeprowadzonej przez śląski Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy pod Urzędem Wojewódzkim w Katowicach.

 

Krzysztof Sitko: Pawle, z jakiego powodu zainicjowaliscie akcję ZMIELENI.PL?


Twórcą akcji, mającej na celu wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych był prof. jerzy Przystawa (…). Ja kontynuuję jego dzieło. Idea wprowdzenia jednomandatowych okregów wyborczych była dla mnie jedną z ważniejszych, bo wprowadzenie jednomandatowej ordynacji wyborczej wiąże się z drogą ku prawdziwej demokracji. To jedyna droga do ocalenia państwa. W całej akcji chodzi o pojawienie się instytucji posła, a nie żołnierza – wodza.


 

Cały artykuł dostępny na http://pressmix.eu

 

 

 


Dyskusja - 3 Komentarzy
  1. tuptus11

    21. Gru 2012,  godz. 21:28

    Sprawa wprowadzenia JOW powinna stać się sprawą wszystkich Polaków. Wszystkich to znaczy mających przekonania lewicowe, prawicowe i centrowe. Polaków wierzących i ateistów, pracodawców i pracowników. Nie stać nas na pominięcie żadnej grupy społecznej i żaden z nas, któremu zależy na wprowadzeniu JOW nie powinien wytykać inności żadnemu ze zwolenników JOW. Uważam, na tym etapie, za chybione pomysły reformowania różnych dziedzin działalności państwa (np. wymiaru sprawiedliwości, systemu świadczeń społecznych itd.). Zadaniem naszym powinna być wyłącznie zmiana ustawy o referendum (tak by po zebraniu określonej liczby głosów obywateli referendum musiało by być niezwłocznie przeprowadzone) i wprowadzenie ordynacji wyborczej JOW.

    Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.