Otrzymaliśmy Apel założonej w dniu 5 listopada 2011 nowej Federacji Stowarzyszeń Niepodległościowych, które, między innymi, wysuwają postulat wyboru posłów w jednomandatowych okręgach wyborczych.

 

Z satysfakcją dowiadujemy się o tej inicjatywie, która zamierza poszerzyć krąg ludzi angażujących się w postulat ustrojowy Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych i spodziewamy się, że w powstającym Przymierzu Polskim znajdziemy sojusznika w dalszej naszej pracy na rzecz tej fundamentalnej reformy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Nie mieliśmy okazji przedstawienia naszego stanowiska w dniu 5 listopada, więc wyrażamy żal, że sygnatariusze Apelu nie wsparli nas, gdy niecały miesiąc wcześniej Ruch nasz zapraszał i wzywał do udziału w VI Marszu o JOW w Warszawie, ani też postulatu JOW nie zauważyliśmy w ich ostatniej parlamentarnej kampanii wyborczej. Było to prawdopodobnie wynikiem absorbującego i lokalnego zaangażowania w kampanią, z którą kolidował termin naszego Marszu. Wyrażamy nadzieję, że po wyborach, które w całej pełni i jaskrawo potwierdziły słuszność i wagę naszego postulatu, w powstającej Federacji znajdziemy autentycznego sojusznika.

 

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze"

 

Wrocław – Warszawa, 10 listopada 2011

 

Dyskusja - 1 komentarz
 1. Sławomir Babraj

  19. Lis 2011,  godz. 13:56

  Przykre to, ale czytając wypowiedzi byłych i obecnych czołowych przedstawicieli Ruchu JOW, nasuwa się powiedzenie: wart Pac pałaca, a pałac Paca.
  Do tego, żeby wprowadzić JOW do życia państwowego, nie jest potrzebna jakakolwiek Federacja, ani występowanie do prezydenta państwa o przeprowadzenie referendum. Prezydent określił już dawno swoje stanowisko w tej sprawie: dochodzenie do JOW w Sejmie ma być ewolucyjne (czytaj: na wieczne nigdy). Kiedy Ruch JOW dokończy własną akcję referendalną, przerwaną niesłusznie w 2005 r., czym bardzo naraził się obywatelom, niechętnym obecnie do udzielania mu poparcia? Kiedy wreszcie rozwaga i odpowiedzialność działaczy Ruchu za Kraj wezmą górę nad interesem osobistym i układnością?
  Sławomir Babraj

  Odpowiedz

Skomentuj