/Nowa inicjatywa niepodległościowo-patriotyczna

Nowa inicjatywa niepodległościowo-patriotyczna

 

Otrzymaliśmy Apel założonej w dniu 5 listopada 2011 nowej Federacji Stowarzyszeń Niepodległościowych, które, między innymi, wysuwają postulat wyboru posłów w jednomandatowych okręgach wyborczych.

 

Z satysfakcją dowiadujemy się o tej inicjatywie, która zamierza poszerzyć krąg ludzi angażujących się w postulat ustrojowy Ruchu Obywatelskiego na rzecz Jednomandatowych Okręgów Wyborczych i spodziewamy się, że w powstającym Przymierzu Polskim znajdziemy sojusznika w dalszej naszej pracy na rzecz tej fundamentalnej reformy Rzeczypospolitej Polskiej.

 

Nie mieliśmy okazji przedstawienia naszego stanowiska w dniu 5 listopada, więc wyrażamy żal, że sygnatariusze Apelu nie wsparli nas, gdy niecały miesiąc wcześniej Ruch nasz zapraszał i wzywał do udziału w VI Marszu o JOW w Warszawie, ani też postulatu JOW nie zauważyliśmy w ich ostatniej parlamentarnej kampanii wyborczej. Było to prawdopodobnie wynikiem absorbującego i lokalnego zaangażowania w kampanią, z którą kolidował termin naszego Marszu. Wyrażamy nadzieję, że po wyborach, które w całej pełni i jaskrawo potwierdziły słuszność i wagę naszego postulatu, w powstającej Federacji znajdziemy autentycznego sojusznika.

 

Zarząd Stowarzyszenia na rzecz Zmiany Systemu Wyborczego "Jednomandatowe Okręgi Wyborcze"

 

Wrocław – Warszawa, 10 listopada 2011

 

805 wyświetlen