/Nasz-parlament.pl zaprasza do dyskusji o ordynacji

Nasz-parlament.pl zaprasza do dyskusji o ordynacji

Szanowni Państwo,

Chcieliśmy się zwrócić do Państwa organizacji o włączenie się w dyskusję nad propozycją nowej ordynacji wyborczej, nad którą pracuje obecnie Sejm (propozycja PO,  później kodeks SLD).

Jesteśmy pierwszym i jedynym portalem pełniącym funkcję obywatelskiego parlamentu w Internecie, dzięki któremu każdy może głosować nad wybranymi projektami ustaw zanim to zrobią jego przedstawiciele w Sejmie, a następnie porównywać stopień zgodności swoich decyzji z wybranym politykiem lub partią.

Ponieważ propozycje nowej ordynacji wyborczej stanowią na razie raczej element dyskusji, niż realną propozycję złożoną w Sejmie, dlatego otworzyliśmy sondaż, w którym nasi użytkownicy mogą odpowiadać na serię istotnych pytań, między innymi o JOW! Pod sondażem użytkownicy prowadzą dyskusję. Na stronie sondażu gromadzimy także teksty poświęcone zagadnieniu ordynacji wyborczej. Jeśli więc zechcieliby Państwo poinformować osoby zaangażowane w Państwa działalność o naszej inicjatywie lub też przesłać nam teksty dotyczące JOW lub innych spraw związanych z polityką, zapraszamy serdecznie.

Dla wyjaśnienia, portal gromadzi nie tylko osoby prywatne, ale otwarty jest także dla posłów. Do chwili obecnej zarejestrowało się ich ponad 30. Można im m.in. zadawać publiczne pytania na forum, na które większość posłów odpowiada.

Adres strony: www.nasz-parlament.pl

Zapraszamy serdecznie do współpracy

Zespół portalu Nasz-parlament

Dziękując portalowi Nasz-parlament za zaproszenie, redakcja informuje wszystkich użytkowników jow.pl, że na naszych stronach dostępny jest projekt ordynacji wyborczej do Sejmu RP opracowany przez Ruch na rzecz JOW.

313 wyświetlen