Oto wyniki wyborów prezydenckich z 35 obwodów w Wielkiej Brytanii:
1. Paweł Kukiz – 32,473 głosy, 53,41%
2. Bronisław Komorowski – 8,648 głosów, 14,23%
3. Andrzej Duda – 8,504 głosy, 13.99%
4. Janusz Korwin Mikke – 6,728, 11,07%

Emigranci mieszkający w Wielkiej Brytanii, z których wielu nazywa siebie wypędzonymi z Polski, wyrazili swą wolę jasno. Chcą dla Polski strukturalnych zmian. Chcą pełnej wolności, pełnego prawa do własnej reprezentacji, możliwości łatwego usuwania z urzędu skompromitowanych polityków, czyli tego, co łatwe jest do realizacji w ordynacji JOW.

Innymi słowy, chcą mądrego, obywatelskiego zarządzania krajem, chcą sprawować kontrolę nad publicznymi pieniędzmi, chcą małej i sprawnej administracji, przyjaznej przedsiębiorczości, wspierającej małe firmy.

Chcą po prostu dla Polski tego, co mają teraz w Wielkiej Brytanii.

Chcą tego, bo kochają Polskę i chcą do niej wrócić.

Paweł Kukiz połączył te pragnienia i wraz z ponad trzema milionami podobnie myślących wyborców, którzy oddali na niego głosy w Polsce, przekuł je w poważną siłę polityczną.

10 maja 2015 dokonała się w Polsce wielka zmiana. Ale prawdziwie wielkie zmiany dopiero nadchodzą.

 Southampton, 12 maja 2015

About Tomasz J. Kaźmierski

elektronik, nauczyciel akademicki, profesor Uniwersytetu Southampton w Wielkiej Brytanii, rektor Polskiego Uniwersytetu na Obczyźnie w Londynie; współpracownik Ruchu na rzecz JOW od 1994 r.; e-mail: polonus.uk@gmail.com

Dyskusja - 8 Komentarzy
 1. byja

  15. maja 2015,  godz. 09:03

  @bisnetus

  w szoku jestem, jak dobrze to ująłeś 😉 chodzi mi o:
  „(…)to niech obywatele „zbawiają” się sami. A każdego, kto obiecuje Tobie zbawienie za władzę należy kijem natychmiast przegonić, bo to zwykły oszust.”

  zgadzam się z tym oczywiście w 100%… nie wiem czy świadomie, ale oczywiście każdy używający mózgu zada sobie pytanie o tych co obiecują zbawienie za 5 złotych na tacy… ciekawe jak ludzie to sobie wytłumaczą 😉

  jak to mówią ‚starożytni indianie’ : umiesz liczyć – licz na siebie…

  Odpowiedz

 2. bisnetus

  14. maja 2015,  godz. 14:53

  @Pryska

  Jedyną gwarancją dla obywateli jest stały wpływ obywateli oraz kontrola ich przedstawicieli. To mają zapewnić JOW-y. I to jest jedyny program Kukiza oraz demokratów w Polsce. Kukiz nie ma nikogo zbawiać i z tego co wiem nie ma ambicji politycznych. Nie walczy o władzę dla siebie lecz o władzę dla obywateli. Bo swoje sprawy mogą załatwić tylko obywatele. Nie załatwi ich za nich żaden Tusk, Kaczyński, czy Kukiz.

  Ale Polacy muszą mieć realny wpływ i wybierać swoich autentycznych przedstwicieli. Więc proszę nie oczekiwać zbawienia od Kukiza. Lepiej się przyłączyć do walki o władzę dla obywateli do Kukiza, a jak już się będzie miało wpływ na własny kraj, to niech obywatele „zbawiają” się sami. A każdego, kto obiecuje Tobie zbawienie za władzę należy kijem natychmiast przegonić, bo to zwykły oszust.

  Odpowiedz

 3. Pryska

  14. maja 2015,  godz. 14:01

  Pan Kukiz mimo dobrych chęci niewiele zmieni, on nie ma wizji i doświadczenia.
  Wystarczy kilku podstawionych doradców i układ uzyska to co będzie chciał.
  Prawdziwe zmiany muszą przyjść z innej strony

  Odpowiedz

 4. Tomasz Kaźmierski

  12. maja 2015,  godz. 15:44

  Jeszcze taka ciekawostka. Kukiz wygrał we wszystkich 35 obwodach, a najgorszy jego wynik to 35.85% w obwodzie Londyn 1 w Ambasadzie Polskiej w Londynie. W 30 obwodach uzyskał on większość bezwzględną, tj, wynik powyżej 50%, w tym w Southampton 61.87% i w Spalding 68.75% (to nalepszy wynik).

  Odpowiedz

 5. Grzegorz Osowski

  12. maja 2015,  godz. 13:57

  Apeluję ;DOMAGAJMY SIĘ JOW NATYCHMIAST
  Dzięki I turze wyborów okazało się że wszyscy są za JOW!!! Jako stary i nie udawany sojusznik JOW, Komorowski MUSI natychmiast zgłosić projekt ustawy wprowadzającej ordynację JOW tak aby najbliższe wybory do sejmu odbyły się według jej zasad, o ile ostatnio mówił prawdę!!!
  Jeśli będzie forsował referendum to będzie to oznaczać że dalej gra na zwłokę i walczy o to aby mógł, równie skutecznie jak do tej pory, walczyć o JOW jeszcze ze 20 lat.

  Odpowiedz

 6. Tomasz Kaźmierski

  12. maja 2015,  godz. 13:26

  Dane są wzięte z portalu naszestrony.co.uk i są to dane oficjalne dane PKW. Niestety, w Wielkiej Brytanii utworzono tylko 35 obwodów. Dojechać do nich wielu emigrantom jest trudno z powodu wielkich odległości. A do tego typowy obwód zagraniczny jest w stanie obsłużyć nie więcej 2tys wyborców. Stąd stosunkowo niewiele oddanych głosów w skali UK. Ale poparcie dla Kukiza widać i słychać, np w polskich sklepach i klubach. Dodam, że w moim obwodzie w Southampton Kukiz uzyskał 61%. W UK Kukiz wygrałby w I turze!

  Odpowiedz

 7. Paweł Kawarski

  12. maja 2015,  godz. 12:11

  Te liczby robią wrażenie! Po pierwsze, Paweł Kukiz wygrał w I turze, po drugie, czyżby w wyborach wzięło udział poniżej 10% wyborców?
  Czy to wszystkie obwody głosowania w WB? Jakie jest źródło tych danych?

  Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.