1 kwietnia 2014 w porannym programie „Dzień Dobry TVN”, prowadzonym przez Dorotę Welman i Marcina Prokopa, znany muzyk i producent muzyczny Piotr „Liroy” Marzec mówił o JOW.

Marcin Prokop: Często ludzie nie angażują się w demokrację, bo mówią, że nie ma na kogo głosować, nie ma alternatywy, ani jedni, ani drudzy nie spełniają oczekiwań.

Liroy: Też tak uważam. Dlatego tak nam są potrzebne jednomandatowe okręgi wyborcze (…) Nie mam już sił patrzeć na to wszystko. Czas, żeby to się odwróciło, żeby obywatele mogli rozliczyć polityków…

Cały materiał: http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/dick-dobrowolski-spin-doktor-politykow,118211.html

Zamieszczamy fragment wypowiedzi Liroya:

Dyskusja - 2 Komentarzy
 1. wyborca

  15. Kwi 2014,  godz. 18:03

  Liroy spoko gość, ale tutaj się mija z prawdą. Jeśli „trójka” ma więcej głosów niż „jedynka”, to „trójka” ma PIERWSZEŃSTWO w podziale mandatów. Lepiej najpierw doczytać niż opowiadać bzdury i to publicznie. Liczy się ten, kto zdobył NAJWIĘCEJ głosów, niezależnie od pozycji. Na pkw.gov.pl takich przypadków jest aż nadto.

  Odpowiedz

  • Łukasz Bień

   15. Kwi 2014,  godz. 21:07

   To jest o tyle częsty i niezrozumiały błąd, że szkoda mówić… przecież gdyby liczyła się kolejność na liście, to nie zaznaczano by kandydatów, to proste jak drut.
   Były takie czasy, gdy mieliśmy listy zamknięte, bez prawa preferencji kandydata. Trochę dawno, ogromna większość wyborców ówczesnych już nie żyje, bo to okres 1918–1935 i 1947–1952…

   Odpowiedz

Skomentuj

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.